Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az az étel (ebéd) amit...

Melyik az az étel (ebéd) amit 1 kézzel is el lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Holnap vendégek jönnek, és meg kéne őket kínálni valamivel, de az én babám teljesen kiszámíthatatlan. Van, hogy már délelőtt elkezdődik a hasfájása és csak ordít, van olyan, hogy egyedül unatkozik és kellek neki, és van olyan is nagy ritkán, hogy alszik. De ha holnap pont nem ilyen lesz, akkor mit tudnék összedobni úgy, hogy közben ott van a kezemben a lányom?
2011. szept. 5. 11:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Sült hús+krumpli püré. Gyorsan megvan, és akár fél kézzel is. :)


Amúgy mennyi idős baba? Hintában sincs el kicsit egyedül?

2011. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Rántotta, egy kézzel bele lehet ütögetni a tojást, meg kavargatni is lehet!!! Bár tudom, hogy az nem vendégnek való, de ez jutott eszembe!!!
2011. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Csinálj egyszerű sült húst. Ma besózod, holnap meg csak tedd be a tepsibe. Karikázz mellé krumplit és almát, önts alá vizet. Ez elég egyszerű, mégis finom, és ki is lehet rakni az asztalra mint vendégváró étel.

Készíts hozzá valamilyen egyszerű salátát, akár csak úgy, hogy veszel előre felaprítottat, arra önts egy kics olajat, citromlét, fűszereket és keverd össze reggel, hogy összeérjen.

2011. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Este mikor alszik a baba egy tepsi aljára burgonyát felcikkelezel. Csirkecombot bekened valami szárnyaspáccal, ráfekteted a burgonyára, majd le alufoliázod, és berakod a hűtőbe! Reggel csak berakod 1,5 órára a sütőbe, és kész is. Veszel jégkrémet, savanyút, így a desszert is meglessz! A vendégek míg tálalsz szerintem szívesen elszórakoztatjàk, fingatják a picit!
2011. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"Rakott" tepsis hal. A tepsi aljára rizs meg vmi mirelit zöldségmix, halfilé(cápaharcsa az szálka mentes), fűszerek, nálunk erre megy egy kókuszos csípős thai szósz, víz, alufólia, 200fokon a sütőben elvan, néha meglesem a rizs hogy áll.

De hal helyett lehet csirke-pulyka is.


Virsli krumplival: mirelit krumpli amit tepsiben lehet készíteni, ha előre fűszerezett az a legtutibb, csomag virsli, sajt. Virslit hosszában bevágod, egy szelet sajtot beleteszel, tepsibe a krumpli(kicsit előbb kell betenni ugyan) és a virsli, ha a krumpli megsült a sajt megolvadt tálalhatod.

2011. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
8 hetes, még nem nagyon tudja lekötni magát. Ha igen, akkor is változó, hogy mennyi időre. Ez az alma-krumli dolog tetszik, csak az a baj, hogy ma nem tudom elkészíteni, mert holnapra megbarnul :(
2011. szept. 5. 11:52
 7/22 anonim ***** válasza:

Azért elég veszélyes szerintem egy kisbabával a kezedben forró tűzhely mellett álldogálni! Azért Olyan "fröcskölős" dolgokat ne csinálj, nehogy rácsapódjon a forró olaj. Egyébként lehet egy kicsit sírni is hagyni.

A másik variáció az, hogy rendelj valamit, akár pizzát. Szerintem a vendégek megérthetik, hogy pici baba mellett csak ennyire futotta.

2011. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Fröcskölőst semmiképpen nem csinálnék, inkább csak sütőst. Gondolkoztam a rendelésen is, de nem ciki?
2011. szept. 5. 12:04
 9/22 krisztivan ***** válasza:
Szerintem amelyik vendég elvárja hogy te ebédeltesd meg egy pici baba mellett az hozzon magával.De a tepsis hús tényleg egyszerű.Ha nem a tepsibe rakod a pucolt krumplit hanem eyg edénybe ,vizbe akkor holnap csak a tepsibe kell beraknod és igy előre is dolgozhatsz.
2011. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

csináld este mikor már alszik.


bocs, hogy megkérdezem csak érdekel, magatoknak nem is szoktál főzni?

ha valami muszáj akkor megoldja az ember, hidd el!

2011. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!