Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig pelenkáztát...

Mennyi idős koráig pelenkáztátok a babátokat pelenkázó asztalon?

Figyelt kérdés

Mikor érdemes leköltözni egy ágyra vagy a földre?

Az én fiam már elmúlt egy éves,izeg-mozog pelenkázás közben,nagyon kell vigyáznom,nehogy letornázza magát... Viszont nagyobb helyen még több a mozgástere,így sem egyszerű tisztába tenni...


2011. aug. 30. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért vagyunk még 1,5évesen is a pelenkázón, amit te is írtál. Nagyobb tér = több mozgás. Én addig tuti ezt fogom használni, amíg a kistesó meg nem fogan. Akkor majd elgondolkodom rajta, mert tudni kell, h szeret rúgkapálni a fiam, és nem szeretném, ha a pocakomban emiatt lenne majd baja a bébinek.

Szerintem addig használd, amíg azt érzed a kényelmesebb megoldásnak.

2011. aug. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 4-5 hónapos koráig, azóta a kiságyban. Onnan nem tud leesni sem, ha nagyon mocorogna.
2011. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt pelenkázóm, de talán 2 hétig sem használtam. Én nem szerettem.
2011. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Dettó mint az első válaszoló. Hozzáteszem nekünk a létező legnagyobb méretű pelenkázónk van, és több réteg szivacs van rajta, mivel a fiam előszeretettel vagdalózótt. Amióta luxus puhaság van, azóta viszont sokkal elviselhetőbb a pelusozás.
2011. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemet kb 4 hónapos korukig, utána föld/ágy. Van mosható összehajtható pelenkázólapom, arra fektetem őket.
2011. aug. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém majdnem 2 éves és még mindig ott teszem tisztába. Nekem nagyon kényelmes és az is igaz, hogy nem szökik meg közben. :)
2011. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Most 10 hónapos, de nem is igazán tudom elképzelni, hogy máshol tegyem tisztába. Az ágyon csak forgolódik(anyósnál ott szoktam), 5ször annyi idő, és energia. Én nagyon jó dolognak tartom a pelenkázót, mondjuk nekünk egyben van a kisággyal, nagyon kényelmes, nekem is, és szerintem Neki is.
2011. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a bugyi pelúst. Kislányom is izeg-mozog már. (14 hónapos) és ezt csak fel kell húzni mint egy bugyit és már mehet is :)
2011. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én a környezetemben lévőkből kiindulva azt tapasztalom, h ott kerül le hamarabb a kicsi a pelenkázóról, ahol nincs külön komód a pelenkázó alatt, hanem az a kiságyra tehető, kemény aljú, keskenyebb fajta van. Azon szerintem nekem se lenne kényelmes. Vagy ahol kicsi a pelenkázó.

Én kifejezetten olyat kerestem, aminek a komódját később sima szekrényként is tudjuk majd használni. Van rá egy nagyon nagy pelenkázó keret, és abban a szivacsos pelenkázó alátét. Mellette még a szekrényre tudom pakolni a gyerek tisztálkodásához szükséges dolgokat (3 ajtó széles a komód). Minden elfér egy helyen, semmiért se kell külön elmennem közben, de a kicsi nem éri el se lentről, se pelenkázás közben, mert a keret oldala 10-15cm magas. (Persze, ha nem fekszik benne akkor ez nem igaz, de nem hagyom csak úgy felülni.)

Nekem nehezebb lenne pl. ágyon, mert oda az ember általában csak egy pelenkát, popsitörlőt, meg max. popsikrémet visz. De én rendszeresen pelenkázás közben veszem észre pl. h kakis a gyerek orra, vagy tisztítani kéne a fülét, vagy vágjam le gyorsan a lábkörmét. Ott nekem minden karnyújtásnyira van. Az ágytól meg szaladhatnék, h nehogy leszökjön közben, vagy mire együtt állunk fel, tuti elterelődne a figyelmem és elfelejtkeznék róla.

Szóval én ezért használom sokáig a pelenkázó asztalt. (Bocs, h kicsit hosszúra sikerült.)

2011. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos, és még mindig a kombi kiságy pelenkázóján pelenkázok! Nem szokott vészesen mocorogni. Tudja, hogy fél perc nyugi, és mehet is tovább a dolgára.

Bezzeg otthon anyuéknál, ahol az ágyon szoktam pelenkázni, mert nincs pelenkázó, ott azonnal eltekereg, elmászik.

Anyóséknál kiságyra tehető kemény aljú pelenkázó van, azt sem szereti túlzottan, kemény is, meg szűkös is.

Úgyhogy én nagyon szeretem a pelenkázónkat, és nem tervezem leköltözni róla.

2011. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!