40 fokos lázzal (hörghurut), megszoptatnád 2 hónapos babádat, ha neki is hörghurutja van, bár nem lázas. Viszont fejni nem tudsz, mert nem jön ki szinte semmi?
meg a tejben kiválasztódó gyógyszereket....
kizárólag orvosi utasításra szoptatnám meg. abban az esetben, ha az orvos megerősíti, ez az antibiotikum nem jut át a baba szervezetébe.
fertőzni lehet, persze cseppfertőzéses módon is, de ha nem muszáj akkor miért? pár nap szoptatási szünet nem vesz el semmit ababától! nekem középfül-gyulladásom volt szoptatás alatt, 1hétig nem szoptattam, és utána mégis 2,5éves koráig igen. Sőt, akkor is úgy adta át a cicit, hogy kell a kistesónak :)
a gondom az, hogy fejni nem tudok, tehát ha nem szoptattam volna, akkor egyrészt szétdurran a mellem, másrészt pedig gondolom elmenne a tejem :(
Az antibiotikumot eleve ezt kaptam, mert ez nem megy át a tejbe.
lehet, hogy nagy hülyeségnek tartod majd, de leirom nekem mi segített. az első babámnál volt jófajta tejlázam. ha a cicihez ért vmi, majd beleőrültem. a babának nem kellett, biztosan más volt az íze, fejni nem bírtam. az az ötletem támadt, hogy egy igazán erős szívással, talán megindulna a bedugult tejcsatornáimban az áramlás. megkértem a férjem, aki szerencsére nem ellenkezett. majd besz..tam, ő majdnem hányt :) de sikerült! pár napig még fejtem, aztán amikor javult a helyzet, akicsi is folytatta a szopizást.
ha már minden kötél szakad, egy próbát esetleg nálad is megér.
A gyógyszerek nagy része megjelenik az anyatejben is, de pont ezért kell ilyenkor tisztázni, hogy: a baba mennyi idős, mennyit szopik (arányaiban), mi az anyuka baja, lehet-e rendesen orvosolni gyógyszer nélkül is, és ha nem, akkor mi a legmegfelelőbb gyógyszer.
Sőt, vannak olyan gyógyszerek is, amiket az anyukának folyamatosan is kellhet szednie (vérnyomásra, depresszióra stb.), de mégis szoptathat mellette, csak nyilván nagyobb szakmai felügyelet alatt.
És, szerintem vagyunk azért páran, akik terhesen vagy szoptatás alatt is bekaptak néha 1-1 fájdalomcsillapítót vagy hányinger elleni bogyit. Nem gondolom, hogy kényszeresen kerülni kellene a gyógyszert, mert az anyai szervezet azért megvédi a magzatot a káros anyagoktól ill. a babának is van mája, ami kiválasztja azt, ami felesleges. Nyilván nem szabad túlzásokba esni, ha gyógyszerről van szó, de rettegni sem kell tőle. Ha mindenképp muszáj beszedni, akkor muszáj.
(Az antibiotikumokat pedig bakteriális fertőzések ellen találták ki /már amennyire még hatásosak ellenük/ - én inkább azért aggódnék, hogy miért szedetik olyan anyukákkal is, akiknek az égvilágon semmilyen bacifertőzésük nincs!)
ebben tökéletesen egyetértünk! a második szülésemkor volt egy szobatársam, aki előzőleg májtranszplantáción esett át. Ő olyan kilökődésgátló gyógyszert kell szedjen élete végéig, ami kizárja a szoptatást. neki még a klinikán mesterségesen (gyógyszeresen) elapasztották a tejét.
Én, bevallom, elég sikeres szoptatónak érzem magam, a nagyobbik 2,5évet szopizott, akicsi még most is (19hós) de sem terhesen, sem a szoptatás alatt nem szedtem semmit. amit az orvos írt fel, persze beszedtem, de akkor kimaradt egy hét. félek az esetleges kockázatoktól. :) gyáván szenvedek, főleg ebben a frontos időben. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!