Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 40 fokos lázzal (hörghurut),...

40 fokos lázzal (hörghurut), megszoptatnád 2 hónapos babádat, ha neki is hörghurutja van, bár nem lázas. Viszont fejni nem tudsz, mert nem jön ki szinte semmi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2011. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
41%
inkább nem. gyógyszerek is kiválasztódnak a tejben, kézzel is próbáltad? a tejet is kiönteném inkább, úgyhogy mindegy hova csak jöjjön. vagy gépi fejővel?
2011. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Lázas kismamának azt szokták javasolni hogy fejjen -valamit nem jól csinálsz, ha nem jön- mert a tej túl meleg a babának.
2011. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem jó hírek. Az segít, ha már egyszer szopizott? Mármint változtat a válaszokon? Szopi után mértem meg a lázam :(
2011. aug. 4. 20:07
 5/35 xStefix ***** válasza:
63%

IGEN ÉS IGEN!!!!

Sem a láz, sem a hörghurut nem akadálya a szoptatásnak, sőt, jót tennél vele!!! A legtöbb gyógyszer sem, ha esetleg szedsz rá valamit.

A tejeddel ugyanis ő is megkapja az ellenanyagokat is. - Pl. elgondolkodtál már, hogy ő vajon miért nem lázas, miközben te igen? Mert már azelőtt kapott a te védelmedből, mielőtt te észrevetted volna magadon a tüneteket.

Szóval szoptass nyugodtan, ha fizikálisan bírod. És ügyelj a folyadékbevitelre, mert a kiszáradás miatt megeshet, hogy jócskán megcsappan a tejed. De akkor is, dolgozz rajta, mert segíteni fog!


(És ha ezt a kérdést a Szoptatás témakörében tetted volna fel, a többség ezt javasolta volna... Érdekes.)

2011. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 xStefix ***** válasza:
62%

Túl meleg tej, úrég! Ezt remélem nem eüsök mondták neked! 8-(

Ennél már csak az jobb, amikor egyszer azt írták, hogy leforrázza vele a torkát a baba, áá.

2011. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
28%

Én azt javaslom, keress fel egy szoptatási tanácsadót (telefonon, emailen is lehet, a helyedben egyszerre többet válassz ki, mert nem mindegyikük szokott azonnal reagálni...): [link]


Addig is érdemes ezt elolvasni:

- szoptatás betegség alatt: [link]


-fejés:

[link]



Nem tudom, hörghurut esetében mi a teendő, de a lázzal járó betegségek többségének esetében igenis lehet, sőt ajánlott folytatni a szoptatást! Ha a szoptatás mellett döntesz, vegyél fel egy maszkot, vagy vmi hasonlót, hogy ne fertőzd meg a picit, illetve moss gyakran kezet. Jobbulást!

2011. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi, én nagyon sTefix párti vagyok, nem láttam, h közben ő is írt. Hallgas rá nyugodt szívvel!!!!!
2011. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
19%
bocsánat: xStefix!
2011. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Gyerekorvos mondta, hogy ha az anyának láza van, a tejet le kell fejni és úgy adni a gyereknek. Én is hülyeségnek tartottam, mert a normál testhőmérséklet és a láz között kb 4 fok van, ami szinte semmi, de kipróbáltam. A lányom nem volt hajlandó szopni, az üvegből viszont elfogadta a tejet - sem előtte, sem utána nem kapott semmit cumisüvegből.
2011. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!