Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 40 fokos lázzal (hörghurut),...

40 fokos lázzal (hörghurut), megszoptatnád 2 hónapos babádat, ha neki is hörghurutja van, bár nem lázas. Viszont fejni nem tudsz, mert nem jön ki szinte semmi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:35
1 2 3 4
 11/35 xStefix ***** válasza:
61%

Hát, ha nálad ez bevált, ám legyen. Több tippem is van, miért nem akarhatott szopizni, de elég ritka, hogy a tej hőfoka zavar meg egy babát, úgy, hogy az közben az egyébként megszokott mellből, szopizás közben jön. Sose hallottam iylenről (de nyilván megeshet).


Viszont maga az orvosi tanács, hogy tilos ilyenkor szoptatni, felháborítóan rossz! Arra pláne kíváncsi lennék, miért is nem szabad konkrétan, mivelhogy akkor lefejve oda lehet adni ugyanazt a tejet... A hőfok miatt? De pár fok tényleg nem számít és a legtöbb baba simán szopik lázas anyától is (a tied volt akkor a kivétel). Ójaj, lehet, hogy a javasló se tudna erre elfogadható választ adni.

Hát ezért vagyok én ilyen szkeptikus az eüsökkel. :S

2011. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
68%
Mikor lázas voltam a védőnőm azt mondta, persze, szoptassam meg nyugodtan. Nem is volt/lett semmi baj!
2011. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
54%
A gyermekorvos mondta, hogy 39 fokos láz felett nem szabad szoptatni, mert kicsapódik a tejben valami (hogy mi azt nem jegyeztem meg), így a 40 fokos lázzal való szaptatást nem ajánlják.
2011. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
30%
Miért ad olyan tanácsot, aki nem ért hozzá? Hülyeségeket azért ne írjatok (pl. túl meleg lesz a tej, illetve mi az, ami kicsapódik mellesleg???????????)
2011. aug. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én bevettem lázcsillapítót és miután lement a lázam szopiztattam! Tejlázam volt a dúrvább fajta, kalmópirint szedtem pár napig! Egyszer nem fejtem a láz miatt!

Nyugodtan szopiztass! Nekem a gyermekorvos, azt mondta lehet szoptatni és szopiztattam is!

2011. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%
Azért ad tanácsot, mert annak idején ő is kapott és neki bevált, nagyokos.
2011. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
81%
21:05-nek! Nekem az orvos ezt mondta, és hozzáértőnek tartom. Hogy mi csapódik ki, nem jegyeztem meg, de ha nagyon érdekel, utána tudsz nézni az interneten!
2011. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de nem találom. Azonban a keresésnek köszönhetően rengeteg olyan infót találtam, hogy magas láz esetén is ajánlott a szoptatás folytatása!!!
2011. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
Mindemellett én a who és az lll szakembereit tartom a témában leginkább hozzáértőknek...
2011. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
51%

Általános tanács, hogy a lázas anya ne szoptasson. Ez reális is, ha belegondolunk, hogy lázas állapotban a szervezetben ún. viraemia vagy bakteraemia van. Ez azt jelenti, hogy a szervezetbe valahol behatolt kórokozók azt elárasztják, (ellenük a szervezet a magas hővel is védekezni próbál) ilyenkor általában megfelelő technikával a vérből is kimutathatók. Ilyenkor nagyobb a valószínűsége, hogy az anyatejbe is bekerülhetnek. Ha a láz megszűnt, a szoptatást lehet folytatni.

Dr. Gömöri Ágnes

[link]

2011. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!