Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 40 fokos lázzal (hörghurut),...

40 fokos lázzal (hörghurut), megszoptatnád 2 hónapos babádat, ha neki is hörghurutja van, bár nem lázas. Viszont fejni nem tudsz, mert nem jön ki szinte semmi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
49%
Józan paraszti ésszel: ha az anya lázas, akkor beteg. Magas lázat vírusok okoznak, a vírus az pedig fertőző. Tehát szoptatni a babát és ezzel vírust juttatni a szervezetébe - avagy nem szoptatni és nem megfertőzni?
2011. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
58%

Nem szeretnék senkit sem megbántani, de a következőt nem tudtam kihagyni:


‎"A józan paraszti ész jó dolog, csak az a baj, hogy segítségével mindig paraszt marad az ember" (Karinthy F.)

2011. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%
Össze lehet ezen veszni egész nyugodtan, de tök fölösleges. Nekem is volt pl. mellgyulladásom, lázas voltam, 38,6 volt a lázam. Olyan antibiotikumot írt fel, amit szoptatás alatt is lehet szedni. Viszont a doki azt mondta, ha nagyon magasra felszökne a lázam, akkor 39 fok felett ne szoptassak, tehát folyamatosan méregessem magamnak. Biztos nem csak úgy hülyeségből mondta...
2011. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 xStefix ***** válasza:
44%

Najó, akkor még egyszer: (ismert és magas pozíciójú laktációs szaktanácsadót kérdeztem meg erről SZEMÉLYESEN, szóval nála szakavatottabb nincs a témában, szerintem):

NINCS olyan fokú testhő-változás, amikor tilos lenne szoptatni! Egyetlen fokmérője van a dolognak: hogy az anyuka fizikálisan képesnek érzi-e magát rá. 39-40 fokos lázzal már nem biztos, hogy simán megy, de ha szeretné és bírja, akkor ezzel sem okoz semmiféle kárt, sőt!

Ugyanis, nemcsak a fertőző ágensek jutnak át az anyatejjel a babába (ha épp átjutnak), hanem az ellenük termelődő antitestek, illetve az anyatejben egyébként is folyamatosan jelenlévő fehérvérsejt-típusok, amik ugye falósejtként pusztítják a kórokozókat és segítik a specifikus immunválaszt.

Magyarul, felesleges attól félni, hogy a baba pont az anyatejen át fertőződik meg (általában ettől függetlenül is meg szoktak, főleg a cseppfertőzős betegségeknél), de ha mégis így van, rögtön kapja is vele a LEGJOBB ÉS LEGTERMÉSZETESEBB gyógyszert is, aminél hatékonyabbat még senki fel nem talált.

Ergó, KIFEJEZETTEN KÁROS azt javasolni, akár laikus teszi, akár eüs végzettségű (akkor meg még bűn is szerintem!), hogy lázasan vagy x hőfok felett nem szabad szoptatni.

A kicsapódik benne valami c. történet meg nagyon homályos. Mi csapódik ki? (A fehérjék szoktak.) A fehérjék viszont 41-42 fok körül denaturálódnak, ha arról van szó - de 42 fok körül már az anyuka élete a tét, a szoptatás ilyenkor már szóba sem kerül...

Az idézett doktornő pedig, úgy látom, csak a mikrobiológiáig jutott el az egyetemen, de az élettanig már nem. Pedig elsőéves anyag mindkettő. (Nekem az utóbbi is sikerült.:)


Jó lenne, ha a világ eljutna már oda, hogy nem isteníti annyira sem az orvostudományt, sem főleg egyes eüs dolgozókat. Mert nagyon sok információval rendelkeznek és tiszteletreméltó, amivel foglalkoznak, de van olyan tudás is a világon, ami nem orvosi diplomához kötött és mégis valóságos és igaz.

Jobban megéri a szoptatási szakembereknek hinni, őszintén mondom. Legalább a szoptatási kérdésekben.

2011. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Kedves sTefix, kedves válaszolók!

Mindenkinek nagyon köszönöm. TEgnap este én is felhívtam egy LLL-es szoptatási tanácsadót és határozottan javasolta, hogy szoptassak. A tejet megnéztük, valóban meleg volt, de nem tűzforró. A kislányom nem is tiltakozott ellene. Sőt, 8 órát aludt egyhuztomban :).


Sajnos nekem a háziorvosom mondta, hogy nem szoptathatok és a gyógyszertári eladók. Bár ők már inkább bizonytalanok voltak.


A háziorvos szerint átjutnak az anyatejen keresztül valami P betűs dolgok, és ezért nem szabad szoptatni, plusz ugye a tej forró.


A topikért meg bocsánat, de valahogy ijedtemben, sietségemben a szokásos helyre írtam :).


Köszönöm a megnyugtatást. Teljesen logikus amit sTefix írt. ÉS a babám valóban nem lázas azóta sem. Szerencsére.

2011. aug. 5. 15:46
 26/35 xStefix ***** válasza:
53%
Örülök és gyógyuljatok! :)
2011. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
19%
Én is örülök, jobbulást!!!
2011. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
74%

bocsi, de a who szerint egy 2éves gyereknek is elég az anyatej...

erről ennyit.

boccs az offért.

az anyatejjel pedig igenis átkerülhetnek baktériumok és vírusok. ha nem így lenne HIV fertőzött anyák is szoptathatnának, holott nekik pl. tilos.

2011. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
68%
... az lll szerint pedig a túlvilágon is szoptatni kellenne, ha lehet igény szerint, mert az az ideális, de mégjobb, ha állandóan mert annál nincs jobb és egészségesebb...
2011. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Senki sem írta, hogy nem mehet át a fertőzés. CSakhogy azt átadod úgy is, hogy ráköhintesz pl, vagy ráleheltél szoptatás közben amikor még nem volt 40 fokos a lázad.

Csakhogy a fertőzéssel együtt az ellenanyag is megy, mígnem ha nem szoptatsz, csak a fertőzést adod át.

2011. aug. 5. 23:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!