Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor aludja már át az éjszakát?

Mikor aludja már át az éjszakát?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a kisfiam és napi 2x minimum még mindig felkel. Tejet kér, megissza és alszik tovább. Lefekvés előtt is megissza a tejadagját és napközben is rendesen eszik, igaz nem egy mindenevő,de azért napi egyszer vmilyen főtt kaját eszik plusz a reggeli, tízórai, uzsi vacsi. Szóval ez az állandó kelés a megszokás miatt van és nem azért ,mert éhes. Ha meg azt mondom, h aludj és reegel kapsz tejet, addig ordít míg az apja felhergeli magát és csinál tejet. Olvastam egy fórumon már olyat is hogy 3 vagy 4 éves gyerek még többször felkel.Próbáltam tej helyett teát vagy vizet adni egyik sem jött be.És az sem vált be ,hogy hagyom sírni és elalszik.Hogy lehet ezt bírni sokáig? Adnátok tanácsot?Előre is köszi!
2011. júl. 31. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Én az első részét olvasom ugyan (most várjuk csak a babát), de az összes barátnőm erre esküszik, nyugodt, kiegyensúlyozott lett a gyermekük.

2011. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
És mennyit iszik? Pár kortyot vagy többet? Én azt vallom, hogy egy gyerek akkor alussza át az éjszakát (persze ha minden egyéb más tényezőt kizárhatunk, mint pl. éhség, fogzás stb), ha megérik rá. Sztem ez hamarosan nálatok is eljön, kitartás!
2011. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 9 hós, és amióta nem kell 3 óránként ennie, és nem kell éjszakánta kelteni enni (kis súlyú baba volt), azóta végig alussza az éjszakát! Fogzásnál néha felsír, de egy két puszi után alszik tovább! Szerintem ez minden gyereknél más!
2011. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez a könyv tényleg jó, amit az első válaszadó javasolt, én ennek köszönhetem, hogy szépen átlendültünk minden nehézségen, másoktól használható tanácsokat sajnos nem kaptam.

Szerintem tej helyett adj neki vizet, azért nem éri meg felkelni, le fog róla szokni.

2011. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a 15 hós bizony a vízivás miatt ébred többször (úgy látszik Őszerinte érdemes azért is felkelni :)). Próbáltam már mindent, hátha a levegő szárazsága az ok, de úgy látszik, nem ez a gond. Éjféltől 2 óránként kel, vagyis min. 2x, a harmadik már a reggeli kelése. Most már azért én is kivagyok (meg gondolom ez neki sem jó), valamiért nem akar engedni a vízből.
2011. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fiam tápszert ivott, egyre inkább higitottam, míg a végén sima víz nem lett (1 hét alatt). Azt már nem kérte és 1 hét után nem kelt többet emiatt. Persze ha beteg, vagy valami baj van akkor még mindig menni kell hozzá, de nem minden éjszaka.
2011. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21:25, neked mennyi idős a volt a fiad, amikor ezt a hígítást megcsináltad? Nálunk 1,5 éves és szintén 1-2-szer eszik még éjjel. Bár ő nappal sem eszik sokat.
2011. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, megszerzem a könyvet hátha segít. Tegnap óta elkezdtem hígítani a tejét,elég sokat ivott előtte egy nap, kb. 1litert. Most levettem neki 6dl-re úgy hogy már vízzel hígítva van.Ma jutott eszembe ,h vízre megpróbálom felcserélni a tejét, egyre többet teszek neki bele és hátha elhagyja. Az egyik válaszoló is ezt írta, csak ő tápra, lehet nálunk is beválik. Éjszaka eddig még nem fogadta el a vizet,se a teát. Csak abbahagyja már a bagoly életmódját, mert szüksége van az alvásra mindkettőnknek. Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2011. aug. 3. 13:32
 9/13 A kérdező kommentje:
15.20-as: 2dl-t iszik, örülnék, ha csak belekortyolna. És utána ki is kell pelenkázni :(
2011. aug. 3. 13:36
 10/13 anonim ***** válasza:

21:25 vagyok

15 hónapos volt mikor úgy döntöttem, hogy elég. Láttam, hogy csak megszokás nem pedig igazi éhség, úgyhogy nem éreztem magam kegyetlennek sem:-).

2011. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!