Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyakönyvezésnél vajon mit...

Anyakönyvezésnél vajon mit szólnának ehhez?

Figyelt kérdés

A minap eszünkbe jutott egy abszurd ötlet. Törvényileg lehetséges lenne-e, hogy 2 testvérnek ugyanazt a vezeték és keresztnevet adják a szülők?


Tudom, ez eléggé képtelenség és ha a jövőben lesz is gyerekem nem tervezem ezt a megoldást :D

Csak érdekelne az igazság. Néztem sok oldalt, amin főként az anyakönyvezés menete van fenn, de a szabályok nem.


Szerintem meg kell, hogy engedjék, mivel eleve is sok ember él a földön akiknek a teljes nevük megegyezik. Bár az anyja neve rovat már húzósabb, de akár erre is lehetne példa.


Vélemény? Leginkább a pontos törvényi szabályozás érdekelne, de szívesen olvasom az észrevételeket is.


Előre is köszönöm.


2011. júl. 11. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Van ismerosom aki X Zoltan Gergo a testvere pedig X Gergo Zoltan.

Ugyan azok a szulok.

Mindketten az elso nevuket hasznaljak.

Ugyan az a nevuk, de megsem.....

nagyon kreativak a szulok mit ne mondjak :D

2011. júl. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

De ez szerintem olyan h*lyeség. Mármint ugyanazt a nevet adni!


Az Anna és Panna más, hiszen 2 név.

2011. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Más időpontban született gyerekeknek tudtommal lehet ugyanaz a keresztnevük, most már azt hiszem annyi van a törvényben, hogy az egy napon születettek (ikrek) esetén ez tilos.
2011. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Egy bulvárcikk, de érdekes.

"Abszurd, hogy a gyermek édesanyja ahhoz ragaszkodik, hogy egy apának két ugyanolyan nevű gyermeke legyen"


[link]

2011. júl. 11. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!