Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál második gyereket,...

Vállalnál második gyereket, ha "csak" az anyagiak szólnának ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk még egy babát a párommal. 2 évet szeretnénk a kicsik között, úgyhogy lassan neki is kéne állnunk. Csak hát az anyagiak... A férjem elég jól keres, de a lakáshitel meg a magas rezsi mindent elvisz. A lakás félkész, nincs pénz befejezni, és hiába nem költünk semmi luxusra (még autónk sincs) hó végére mindig komolyan megszorulunk. Ugyanakkor nagyon-nagyon szeretnénk kistesót, még nem érezzük teljesnek a családot.

Szerintetek?


2010. dec. 4. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ezt igazából csak ti tudjátok eldönteni, de szerintem biztos nem lenne nagy baj, ha jönne a tesó! (bár nem tudom mit jelent az, hogy elég komolyan megszorultok hó végére)igazából,amikre költeni kell az majd a pelus popsitörlő, a többi megmarad a tesóról! :)
2010. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Hát ez az én(mi)dilemmánk is. Nagyon szeretnénk testvért, és szocpolt is vettünk fel 2 gyerekre, de jelenleg sajnos úgy állunk, hogy sehogy. Nekem munkám sincs, gyedet is alig kapok, mert 4 órára voltam bejelentve. Nekünk még annyiból rosszab a helyzet, hogy pár éve a férjem sajnos nagyobb összeget kölcsönadott egy barátjának, amit azóta se kaptunk vissza. Ha azt visszakapnánk megoldódna a helyzet, de erre nem látok esélyt.

Szóval a szívem szakad meg, de most azt mondom, hogy igen, a pénz miatt nem lesz következő baba.:-(

2010. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, akkor van értelme és akkor tudjátok áthidalni az egészet, ha az első gyerektől többnyire megőrizted a ruhákat, a kis bútorokat stb.

Mi is ezt csináljuk, hogyha majd megszületik a 2.,az alap dolgokra ne kelljen fillért se költeni.

Ha ezek nincsenek meg, az már necces, mert így valóban egy kész anyagi befektetés mindent újra megvenni.

2010. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel, de mi nem merjük bevállalni. Ha becsúszna akkor megtartanánk, de direkt védekezünk, mert így nem tudnánk neki mindent biztosítani. Egy babával sem könnyű.
2010. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi bevállaltuk:) Hétfőn lesz 1 éves a kistesó.

Amióta megszületett, apának sikerült jó munkahelyet találnia. Persze így sem vagyunk burzsulyok, nem járunk el ideoda, nem eszünk 7fogásos kajákat, spórolunk ahol tudunk, de a gyerekeknek mindig mindenük megvan. És nagyon szeretik egymást! Persze mi is őket:)

Én a 3.on agyalok, de apa nem akar többet:( Az anyagiak miatt.

2010. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia! A fiam 10 hónapos, annak idején úgy beszéltük, hogy ha ennyi idős lesz, nekivágunk a másodiknak. De nem hiszem, hogy lesz pozi teszt a karácsonyfa alá, hisz még mindíg védekezünk:(

A problémánk csak annyiban különbözik a tiétektől, hogy a félkész lakást muszáj lenne befejezni, mire megszületik a kicsi, mert nincs hova elhelyezni.

Igazából a lakásbefejezés mellett kiságyat is kéne még venni, hogy legyen hol aludni, a pelus és a popsitörlő mellé pedig a tápszert is be kell számolni. Kocsink van, de azt hamarosan kifizetjük teljesen, de házrésízletünk, elmaradt rezsink nekünk is van. És most teljesen elkeserített, hogy ez a hülye román állam (Romániában élünk) a 2 éves gyest le akarja vinni 1 évre, és már tárgyalnak is róla, szóval tuti beleesnék. Mit csinálok majd egy egyéves gyerekkel? Teljesen kiakasztott:(((

Néha beszélünk ak istesótémáról a párommal, de eddig még csak kitérő választ adott. Végülis ő tudja, hogy bírnánk anyagilag, ő a pénzkereső a családban. Ha majd ő be meri vállalni, akkor fog jönni az kistesó.

Én vállalnám, imádtam terhesnek lenni.

2010. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem!
2010. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ezzel a kérdéssel úgy vagyok, hogy ahol 2 gyerek van, oda egy harmadikat bevállalni azért nem nagy kockázat, mert véleményem szerint vagy 1 gyereke legyen az embernek, vagy 3.indok: egy gyereket fel tud nevelni az ember, és annak az egynek így meg is tud adni mindent, ahhoz persze kőkeményen kell dolgozni mindkét félnek, de 3 gyerekre jár csak kiemelt juttatás mindenből, kettőre nem.Se kiemelt családi, se kiemelt nevelési, adókedvezményből csak a minimális, úgyhogy inkább érdemesebb - szó szerint - beficcenteni azt a "hármaskát".Ráadásul, ahol 2 gyereknek jut egy tányér kaja, ott a 3-diknak is.
2010. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kaja lehet, hogy jut, de ha mondjuk mind a három iskolás, na kkor már nem olyan egyszerű.

Nekem csak 2 van (11 évs és 20 hós), de vannak rendese kiadásaink.

Arra is kell gonodlni, hogy kamaszok lesznek.


És a szülőknek is vannak vágyaik.


Az állam meg uygatazt támogatja, aki amúgy is jól

keres:-(((

2010. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.Mi bevállaltuk, tavasszal érkezik a tesó.(Azt szoktam mondogatni, hogy -mindent megadni az elsőszülöttnek, csak a tesót nem?-Hát nem kell mindent megadni, miért is kellene.Többet ér hosszú távon a testvérpár együtt, mint a sok tárgyi dolog)

Minden megvan az előző gyerkőcről, semmit nem kell venni.Ruhát is kapunk, mert most kisfiú lesz.Kérdem én-honnan lehet tudni, hogy anyagilag nem rendeződnek a sorok 2,3,4 éven belül?Én akkor már kifutottam volna az időből-így meg?:)

2010. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!