Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyakönyvezésnél vajon mit...

Anyakönyvezésnél vajon mit szólnának ehhez?

Figyelt kérdés

A minap eszünkbe jutott egy abszurd ötlet. Törvényileg lehetséges lenne-e, hogy 2 testvérnek ugyanazt a vezeték és keresztnevet adják a szülők?


Tudom, ez eléggé képtelenség és ha a jövőben lesz is gyerekem nem tervezem ezt a megoldást :D

Csak érdekelne az igazság. Néztem sok oldalt, amin főként az anyakönyvezés menete van fenn, de a szabályok nem.


Szerintem meg kell, hogy engedjék, mivel eleve is sok ember él a földön akiknek a teljes nevük megegyezik. Bár az anyja neve rovat már húzósabb, de akár erre is lehetne példa.


Vélemény? Leginkább a pontos törvényi szabályozás érdekelne, de szívesen olvasom az észrevételeket is.


Előre is köszönöm.


2011. júl. 11. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha azonos az apa és az anya, akkor nem lehet ugyanaz a neve két testvérnek.

De ha csak az apa azonos, az anya más, akkor a két gyereknek lehet ugyanaz a neve.

Törvényileg fogalmam sincs.

2011. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de az még érdekesebb lenne, hogy szabad-e ikertestvéreknek ugyanazt a nevet adni? Aki tudja válaszoljon :)
2011. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lehetséges-e.De akkor hogy szólítanák a gyerekeket,xy1 meg xy2?
2011. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom- javítson ki vki ha tévedek- hogy azonos anyától és apától származó gyermekeknek nem lehet ugyanaz a vezeték ill. keresztnevűk, akkor sem ha ikertestvérek (jobban írva, pláne akkor)

Ha az anya/apa új kapcsolatából születik új gyermek, akkor viszont lehet, nemcsak a keresztnevet illetőleg. Vmi így rémlik.

2011. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem tudom most lehetséges-e, de régen a nagymamám elmondása szerint nagyon gyakori volt, főleg a fiúknál, mert viszonylag nagy volt a gyerekhalandóság de mindenképp tovább akarták vinni az apa nevét, úgyhogy két fiú is az apja nevét kapta, biztos ami biztos - elég gáz szerintem.. :S
2011. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez valóban jó kérdés?Ezen már én is gondolkodtam!Az én 2 fiamnak ugyanaz a neve csak más nyelven.János=Iván
2011. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak egy apró megjegyzés: ugyanazon apa/anya gyerkeének áltlaábna a vezetékneve is ugyanaz főleg ha hivatalos éleetáéris kapcosalt illetve házaaságból születtek.
2011. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én gyermekeimnek is ugyanaz a neve, pontosabban: az egyik a másik önállósult becézett alakja :DDDD


Egyébként szerintem törvényileg lehet. Olyan létezik (ismerem), hogy a tesóknak 2-2 keresztnevük van, és ebből az egyik ugyanaz!!! Elég gáz :P

2011. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor tehát pl. lehet az egyik lányom neve Panna a másiké meg Anna? Vagy az egyik fiam lehet Alexander a másik meg Sándor, ha közben ugyanaz az apa? Csak kérdezem, mert engem is érdekel!!
2011. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat hogy a gyerek Imre volt de hat hetesen meghalt aztán született egy tesója és ő is Imre.

Vagy egy másik példa az egyik gyerek Kis László Géza a másik meg Kis Géza László.

Ez is kreatív!!!!

2011. júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!