Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el? Mit szólnán...

Hogyan mondjam el? Mit szólnának? És hogyha kitagadnak?

Figyelt kérdés

20éves vagyok és 3hónapos terhes..a szüleim nem tudják.sokszor mondogatja anyukám hogy úgy várja már hogy férjhez menjek és unokája legyen de gondolom nem úgy gondolta hogy ilyen idősen.

ötletek esetleg?félek..:Smondjuk a párommal nagyon örülünk neki.az esküvőt a baba megszületése utánra tervezzük.de ott a baki...a szüleim..ötletek?


2010. júl. 8. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!Gondolom van szakmád, a kapcsolatod tartós:) és a Babátoknak biztosítani tudjátok, amire szüksége lesz!A szüleid pedig bizonyára örülni fognak!:)Szerintem nyugodtan mondd el nekik!Én is 20 évesen szültem, nem is tudtam hogy mondjam el Anyukámnak, aztán végül elmondtam, Neki pedig az esett rosszul, hogy azt feltételeztem, hogy majd haragudni meg kitagadni fog!:):)
2010. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a baj?

Ha össze akartok házasodni anyukád meg úgyis unokát szeretne meg minden akkor mi a baj?

Örülni fog neki.

2010. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a másik meg..7évig beteg voltam.és attól félek hgy esetleg a babám is örökölheti.az lehetséges?szörnyű 7év volt(Epilepszia).gyógyszerekkel ugyan korrigálni lehet de nagyon sok mellékhatása van az erős trileptal kapszulának.(pl:intenzívvé válik a hajhullás,ráncosodik a bőr(nekem 13évesen már olyanok voltak a kezeim meg a lábaim mint a 68éves mamámnak)rendszertelen menstruáció,és egyebek..)Azóta teljesen tünetmentes vagyok és elhagytam a gyógyszereket is.deettől nagyon félünk a párommal.
2010. júl. 8. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről mindenképpen orvost kell megkérdezni, ő tudja megmondani.De nem szabad mindig a legrosszabbra gondolni....mondom ezt én, holott én is végig aggódtam a terhességet.(Nálunk párom kisgyerek korában volt daganatos beteg, emiatt aggódtam, pedig a doki mondta, hogy ez nem genetikai volt, nem örökölheti a baba)
2010. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 23éves vagyok 33hetes km,első babámat várom.

Nem hiszem,hogy ki tagadnának a szüleid azért,mert babád lesz.Velem úgy volt,hogy amikor én elmondtam anyukámnak,hogy babám lesz,ő nagyon ki volt borulva,ellenezte.De most már alig várja,hogy meglegyen(bár még várhat a babucim 4-5hetet) :)

Szerintem a szüleid is így lennének vele,először meglepődnének,de tutira örülnének a hírnek.

Ne félj ennyire a szüleidtől.Már felnőtt vagy és el tudod dönteni,hogy mi a jó és mi nem.És az a lényeg,hogy a párod és te is akarod a babát.

Sok sikert,boldog babavárást!

2010. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fognak örülni neki a szüleid hiszen anyukád nagyon szeretne unokát, akkor mi a gond? :))

Megmondjátok hogy lesz ám esküvő is és boldog kis család lesztek :)

Az epilepsziáról kérdezd meg a dokidat, de ne aggódj előre :)

Boldog babavárást kívánok,

37 hetes kismama


(én is féltem picit elmondani mert bár 26 éves leszek de még félévem van hátra a fősuliból és szüleim nagyon várják már a diplomámat, főleg aputól féltem de nagyon örültek :) Az uccsó félévemet pedig elhalasztottam jövő nyárra amikor már egyéves lesz a picúr és tudok mellette tanulni, amíg anyuék vigyáznak rá)

2010. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20 éves, felnőtt nő vagy, hogy tagadhatnának már ki? A te gyermeked, a ti életetek. Persze egészen más az ügy,ha az ő nyakukra szülöd, akkor lehet, kiakadnának.

A lényeg hogy nyugodj meg, ha nem éltek együtt a pároddal, külön a szülőktől, akkor igyekezzetek ezen változtatni, próbáljatok biztos munkahelyet összehozni a párodnak, és akkor a szüleidnek egy rossz szava sem lehet majd.

Az más kérdés, hogy 20 éesen tudod-e mit vállaltok? Vége van a bulizásnak, nem mehettek, akkor moziba, amikor akartok, soha többet nem lehettek nyugton kettesben már, rengetegpénz a kicsi, stb., nagy felelősség. De biztos jó meggondoltátok!

2010. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.tegnap este elmondtam anyukámnak.nagyon örült neki.:)apu viszont kiakadt.de majdcsak megbékél.mert a baba marad.:D
2010. júl. 9. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!