Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén, az első...

Terhesség esetén, az első vérvételnél kiderül, ha a kismama AIDS-es? Ellenanyag és vércsoportos meghatározásos vérvételnél csinálnak külön ilyen vizsgálatot? Szólnának, ha találnának vmit?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hepatitis B-t vizsgálnak rutinszerűen, AIDS-et nem.
2009. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Az AIDSet kérni kell. Ha úgy érzed, hogy előfordulhat nálad, akkor inkább most kérd. A baba érdekében. Az orvosnak tudnia kell, hogy lehetőleg a baba fertőzés nélkül születhessen. (Azonkívül így korrekt az orvossal és a szülésznővel szemben is.)
2009. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a háziorvosom "intézte", hogy csináljanak hiv tesztet is. (Ráírta a papíromra, hogy veszélyeztetett terhes)

Egyébként a terhesgondozóban tényleg csak hepatitiszt csinálnak. (Szegeden a 16. héten először, úgyhogy én azért csináltattam a háziorvosommal a 12. héten egy teljeskörű labort)

2009. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,én nem vagyok terhes egyébként.

és, ha egy kismama AIDS-es akkor mi lesz a babával?születhet egészségesen vagy el kell veteni?

2009. aug. 25. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem AIDSes, hanem HIV pozitiv. Ha már aidses lennél, az már egy súlyos, tünetekkel járó állapot. A virust hiv virusnak hívják, és az vezet az aids nevü állapothoz, ha nem kezelik idöben. Ha HIV pozitiv vagy, akkor a terhesség elejétöl adott gyógyszerrel jó eséllyel megakadályozható a baba fertözödése. És valószínüleg nem szoptathatsz. Lehet, hogy császármetszésre is szükség van, de ezt nem tudom.
2009. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aha értem köszi. És, ha hiv pozitív valaki, akkor egy idő után meghal nem? Gyógyíthatatlan nem? Vagy az csak az AIDS akkor? Mert akkor egy hiv poz mama megszüli a babát, aztán pár év múlva meg meghal vagy hogy?


Nekem mégcsak 3 férfi volt az életemben, remélem nem kaptam el semmit, csak kíváncsiságból kérdezem.

2009. aug. 26. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha idöben diagnosztizálják, akkor manapság már nem kell belehalnia vkinek abba ha hiv pozitiv. Van gyógyszer, ami megakadályozza, hogy maga az aids betegség kialakuljon. Szóval el lehet vele élni egész sokáig. De persze könnyebb az élet, ha nem vagy pozitiv. De ha gyanítod, hogy az lehetsz, akkor terhességtöl teljesen függetlenül végeztess el egy hiv tesztet. És a jövöben meg vigyázz arra, hogy kivel mész ágyba kondom nélkül...!!!
2009. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!