Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova tűntek azok a régi...

Hova tűntek azok a régi nevek, ahogy Őseinket hívták? Mi ez a modern név őrület?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, erről ki hogy vélekedik.

Félre ne értsen senki, mindenki úgy nevezi el szíve csücskét, ahogy jól esik neki, nem is ez a lényeg, csak nem értjük itt egy páran, hogy hova tűntek az Erzsik, Marik, Pistik...:-DDD de tényleg...


2011. júl. 9. 17:56
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Én is pont azon az állásponton vagyok, mint a kérdező.Soha nem adnék olyan nevet a gyerekemnek, ami nincs benne a naptárban, ami elvont, vagy amiből valami másra lehet asszociálni.Én pl. nem hívnám Lehelnek, mert régen ez egy hűtőgép márka volt.Nem hívnám Dzsesszikának, ezektől a hideg ráz!Magyarországon élünk, nem az USA-ban.És sok szülő csak egyet felejt el: azért, mert az ő hóbortja miatt lett pl. Kolos, a gyereknek egy életen át viselnie kell ezt a nevet.Nem lehet úgy cserélgetni, mint a fehérneműt.Én próbáltam belegondolni, amikor terhes voltam vele, hogy mi illik hozzá.Amikor megszületett, és a karomba adták, nem lepődtem meg, minden mozdulatát ismertem.Az ugrott be: Mi ismerjük egymást kicsim!

Próbáltam belegondolni, illene -e hozzá a név.Mikor megtudtuk, hogy lány lesz, könnyebb volt a névválasztás, mert lány nevekből több a szép szerintem.Én Boglárkát akartam mindenáron, de a férjemnek nem tetszett, és a nővérem is terhes volt.Összevesztünk azon, hogy ő akarta ezt a nevet adni a gyerekének.Majdnem lenyelt keresztbe.(kisfia lett, érdemes volt vitázni:)) Egyetlen név maradt ami mindkettőnknek tetszett a férjemmel, így lett Lívia.Ritka, és mindenki szerint szép név.A jelentése semmitmondó, de én nem foglalkoztam ezzel.A nagybátyám viszont elvakult a nevekkel.Ő tényleg csak ősi neveket adott.Így van neki egy Elődje, egy Botondja, egy Emeséje, egy Eteléje, és egy Lélje.(ami a Lehel egy változata)De még mindig szebbek ezek, mint a Krisztofer, meg a Dzsúlió..ezektől frászt kapok.A férjem börtönőr, és múlt pénteken kísért a bíróságra egy rabot, akit úgy hívtak, hogy Kolompár Udo Miltiádész.Na, erre varrj gombot!:))

2011. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam neve Zétény. Sokan azt gondolják, egy is ez flancos újfajta név. Pedig ősi magyar név.

2011. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
43%

Sose hívnám úgy a gyerekemet, hogy ERZSI! Vagy: JULI! Vagy: ILIKE! Engem ezektől ráz a hideg. Ha belegondolok, nem csúnya nevek, de azokat a kontyos, aszott, mogorva, kemény arckifejezésű asszonyokat juttatják eszembe, akik között felnőttem egy lakótelepen. Az Erzsébet kifejezetten szép lenne amúgy, de csak így, egészben, nem becézve.

Fiúnevek terén mi kifejezetten ezeket a hagyományosakat preferáltuk, mint az Ádám, János, István, András, stb., de lányunk lett, és ott a különlegesek tetszettek. Különleges, nem őrült, mint pl. a Dzsenifer, ez már tényleg túlzás.

Ősmagyar nevet sose adnék, bár a Botond nekem is tetszene hangzásra, de a most hódító szélsőjobbos hullámmal nem akarnám, hogy egynek tekintsenek. A régi magyar neveket sajnos ők kisajátították.

A Bence nem újkeletű, már Arany is így nevezte Toldi szolgáját.

Nekem személy szerint a görög és a héber eredetű nevek is tetszenek. (Nem az Achillesz!)

2011. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
38%
:)))Utolsónak:)) ilyen még az Ica, Teri, Jolika.Engem is az ilyen nénikékre emlékeztetnek ezek a nevek, van ebben valami.
2011. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
60%

A mi lányunkat Nórának hívják. Nem akartunk tucatnevet adni neki, ezért olyan nevet kerestünk, ami nem túl gyakori. Én legalábbis nem sok Nórát ismerek. Viszont amikor voltunk vele csípőultrahangon 2hós korában, azt mondta a doktornő, hogy aznap minden baba Nóra vagy Jázmin volt.

Egyébként a másik neve Elizabet, amit a nagymamám után adtam neki, akit Erzsébetnek hívtak. De nem akartam, hogy szegényt majd "Böskézzék".

2011. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
11%

Egyszerűen nem tetszenek, ezért sem adtam egyik gyereklóemnek sem ilyen neveket.

Se előszedett erőletett ösmagyar nevet.

Szerintem borzasztóak

Ha régi dolgok után vágysz, járj lovaskocsival, és ne netezz.

2011. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Igazából felesleges vitázni azon mi a szép név és mi nem, ízlések és pofonok. Van akinek az ősi magyar nevek tetszenek, van akinek a modern nevek és van aki az aktuális divatot követi. Én csak egy dolgot szeretnék majd elkerülni a névválasztásnál, hogy tucatnév legyen. Nem szeretném hogy ha szólítanám a gyereket és még vagy 5-en odafordulnának. Én tudom milyen rossz ez, mert én Andrea vagyok és a gimnáziumban pl. 3 Andrea is volt. Egymás között különböző beceneveket szólítottuk egymást de a tanárok roppant kreatívan Andi 1,2 és 3-nak kereszteltek el. Rettenetesen zavart.
2011. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam Zolta Koppány, a lányom meg Luca Bíborka. Nekem nagyon tetszik mind a kettő :) A következő lányom Sára Napsugár lesz, ha fiú, akkor még nem tudom :)

Nekem ezek tetszenek, és olyat akartam, hogy ne nagyon lehessen becézni, mert azt nem szeretem.

2011. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nekem a lányaim Maja és Zoé. Nem divatból kapták a nevüket, hanem mert ezek ők! Nem is tudtam volna nekik mást adni, mert mindkettőre illik a neve. Mindig is voltak divathullámok. Anyukám, nagymamám idejében az Ilona, Erzsébet, Jolán, Katalin, Irén, Margit nevek voltak épp napirenden.
2011. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!