Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova tűntek azok a régi...

Hova tűntek azok a régi nevek, ahogy Őseinket hívták? Mi ez a modern név őrület?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, erről ki hogy vélekedik.

Félre ne értsen senki, mindenki úgy nevezi el szíve csücskét, ahogy jól esik neki, nem is ez a lényeg, csak nem értjük itt egy páran, hogy hova tűntek az Erzsik, Marik, Pistik...:-DDD de tényleg...


2011. júl. 9. 17:56
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 05:12

"Eszembe nem jutott volna régi "ős magyar" nevet adni a gyerekemnek. Nem azért, mert tagadnám, hogy az vagyok, nem kell félre érteni, csak egyszerűen vagy minden második gyerek Andrea, Kata, Erzsébet, etc. "

Ezek NEM ősi magyar nevek.Ezeknek a túlnyomó része héber eredetű,bibliai név.

Az én gyerekeim Cseke,Csoma,Rege és Édua.Ezek valóban régi, "ősi" magyar nevek.És nem hívnak így minden második gyereket.:)))

2011. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
én kisfiam Lőrinc sokan mondják öreges név!Sokaknak pedig nagyon tetszik hát nekünk tetszik nagyon:)
2011. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
64%

nekem Boglárkám van. :) nem ősi, de magyar :)

többen is kérdezték, hogy nem lesz ez rossz a lányomnak, ha külföldre akar majd költözni??? elsőre köpni-nyelni nem tudtam, ki az aki eleve "disszidensnek" szüli a gyermekét?


nekem nem jön be a rengeteg, divatos külföldi név.


de erzsi, mari, julis sem tetszik, mert elve, ezeknél rögötn egy idősebb néni jut eszembe, a másik, hogy annyira gyakori már, az odősebb korosztálynál...

2011. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
74%

Ezek a régebbi nevek kimentek a divatból (ahogy pl a válltöméses pulcsi, de majd visszajönnek ezek is meg a válltömés is előbb utóbb:)

Illetve nekem személy szerint sok nem tetszik, pl tetszik a Julianna, de nem tetszik a Mária,(nagymamámat is hívták) egyszerűen azért mert régies, vagy nem jó hangzású, pl Ferenc.

De a modernek közül sok név nem új keletű, (pl Honti Hanna) csak most kezdett el tetszeni az embereknek, mert hallják mástól.

Egyébként a Botond meg a Zsombor is a modern divatőrületbe tartozik :) de nem baj, látod neked is ezek tetszenek, nem a József :)

2011. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 krisztivan ***** válasza:
0%
Én nem akartam tucat nevet a fiunknak.Amikor általánosba jártam 5 Krisztina volt.Mindenkit a vezetéknevén szólitottunk hogy meglegyen akihez szól.Én ezt nem akartam ezért lett ősi magyar neve a fiamnak.Plusz még nem akartam hogy a -ka,-ke kicsinyitő képzővel lehessen használni.Utáltam,-tom ha Krisztikéznek.Így lett Csege.Hála istennek ezt a nevet apa találta,így nem volt vita belőle.
2011. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
11%
mi babánk Benedek! imádom ezt a nevet, dédnagyapa után kapta. azért van mostanában Benedek de nem sok. inkább az a gyakori, hogy ha Beninek hívom, megkérdezik "Benjamin"? persze ha meg mondom a nevét furcsán néznek rám :) lehet nekünk fura az ízlésünk és szegény fiúnknak így kell leélnie az életét :)
2011. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
3%

Mi mindenképpen magyar nevet szerettünk volna adni a gyerekünknek, és a többinek is azt szeretnénk majd. Frászt kapok a magyarosított külföldi nevektől, mint pl. a Dzsesszika. Így a fiam Zétény lett. Cél volt az is, h ne legyen tömegnév, de azért túl ritka se. Bár már egyre felkapottabb ez is.

A Mária, József, István... nekem épp azért nem tetszenek, amiért a Bence vagy a Máté sem. Tömegnevek. Meglehet nézni, 25-30év felett szinte ugyanaz 15-20 féle név váltakozik. De ma is vannak rengetegen, akik a "kor kedvenceit" részesítik előnyben.

Talán azért is keresnek sokan egyedi nevet, mert nekünk ez is közrejátszott, h saját egyénisége legyen a gyereknek, és ne a szomszéd Mátékához hasonlítsák majd. Meg azt se akartuk, h az óvodában, iskolában 1eske, 2eske vagy 3aska legyen, merthogy tele lesz az osztály épp azzal a névvel, amit mi is választunk.

És igen, ahogy már írta valaki, szerintem is idővel visszatérnek majd a szüleink, nagyszüleink nevei is a divatba, csak ahhoz előbb el kell tűnniük a köztudatból.

2011. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

mi már jó 12 évvel ezelőtt megegyeztünk, hogy miként fogják hívni a gyerekeinket. Akkoriban ezek ritkának számítottak, ám időközben gyakoriak lettek, de mégis ragaszkodtunk ezekhez, mert nagyon nehéz volt megfelelő keresztneveket találnunk...

így lett a lányunk Anna Tünde, a fiunk meg Botond Mihály.

2011. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
80%

Sok modern név? Én nem így látom...


Manapság a szélsőség sok! A modern nevek közül egyre több a nagyon extra, a Dzsesszikák, Dzsindzserek, Ármándók, Krisztoferek, Zsültiettek egyre szaporodnak, illetve a másik véglet, a népnemzeti gerincű szittyamagyar szülők gyermekei, a Zétények, Tétények, Koppányok, Tasok, Örsök, Enéhek, Hunorok, Magorok, és még van sok finomság, hosszú a lista...


Ha engem kérdeztek, hát, egyik véglet sem egészséges, de persze mindenki nevezze el a gyermekét, ahogy akarja...


Kincső Napsugár anyukája :)

2011. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Az én fiamat Hunornak hívják.De például nálunk szóba került a Farkas,Kenéz,Kende,Vajk,Magor,Levente mint tesó név ha fiú lesz a tesó.Ha lány lesz akkor Csenge lesz.Sokan sajnos a trendi neveket,használják,vagy ami még rosszabb a szappanoperákban hallott neveket.Sok olyan régi név van amiről még csak nem is hallottak.Amikor nézegettük a régi neveket számomra is volt pár meglepő (pl:Menyétke).
2011. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!