Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova tűntek azok a régi...

Hova tűntek azok a régi nevek, ahogy Őseinket hívták? Mi ez a modern név őrület?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, erről ki hogy vélekedik.

Félre ne értsen senki, mindenki úgy nevezi el szíve csücskét, ahogy jól esik neki, nem is ez a lényeg, csak nem értjük itt egy páran, hogy hova tűntek az Erzsik, Marik, Pistik...:-DDD de tényleg...


2011. júl. 9. 17:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
16%
Ez is a divatörülölet és egyes népek majmolásának esett áldozatul. lásd az MTA listáját.
2011. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
59%
Az Erzsi,Mari és Pisti NEM ősi név.Régi,de nem ősi.Szerencsére kezdenek divatba jönni a valóban magyar eredetű nevek.Az én gyerekeimnek is régi,magyar neve van.
2011. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
53%
Ettől még nem romlik el a nemzetünk, nem kell feltétlen mindenkinek ősmagyar nevet adni. Amikor Erdélyben jártunk, szinte minden harmadik gyerek Etele volt, ez pont annyira zavaró, mint a Fernándó és társai.
2011. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
41%
Mert mindenben külföldet kell majmolni. A normális,magyar nevek cikik.
2011. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
69%

Ezek egyike sem magyar név, az István görög, a Mária, Erzsébet pedig zsidó név.

Ősi, régi nevek, de van mellettük rengeteg magyar név. Most ez a divat, magyar nevet adnak inkább ezek helyett.

2011. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%

a kérdező kicsit rosszul fogalmazott de aki akarja az érti a lényeget. nem ősmagyar, hanem "hagyományos" nevekre gondolt. az, hogy egy név milyen eredetű (görög, héber, latin stb.) megint más tészta.


a kérdésre válaszolva: divathullámok mindig vannak. most épp az, hogy valami nagyon eredeti nevet adj a gyerekednek, olyat ami másnak még nincs, lepipálva ezzel a többi szülőt. valami ilyesmire tudok gondolni.

valamilyen szinten nálunk is szempont volt, hogy ne legyen tucatneve a gyereknek, de ugyanakkor közismert keresztnevet választottunk

2011. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
78%
Én simán el tudom képzelni, hogy az unokáinkat majd Pistinek, Erzsinek, Marinak fogják hívni, mert akkor majd azok lesznek a ritka nevek. :)
2011. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
66%

Az én kisfiam János, ha a következő is fiú lesz, ő András lesz, ha lány, Annamária. Harmadik nevünk fiúnál még nincs, de szóba került az István, a Sándor, esetleg az Árpád. Ha lány a harmadik, akkor Erzsébet lesz.


Engem egyébként zavar ez az "ős magyar név őrület". A babaklubban, ahova járunk van Keve, Kende, Álmos, Örs... meg 3 Máté :)

De mindenki úgy hívja a gyerekét, ahogy akarja. Az egyedüli aki ezt számon kérheti, az maga a gyerek.

2011. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
64%

nagyon modern nevet én sem adnék a gyerekemnek, de az hogy haladunk a világgal nem baj.

Jó a hagyomány, de azért mégsem jár mindenki ma is népviseletben. :)

Az újdonságokra sokan furcsán néznek, így az új nevekre is (az átvett nevekre is), de évek múltán már nem lesz furcsa, mert megszokjuk.

Ja, és amúgy én sok mostanában született Istvánt ismerek!

S valakinek az ciki, ha új neve van a gyereknek, valakinek meg az meg ha régi...de csak azért ciki, mert nem vagyunk toleránsak.

2011. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam vegyes nevűek van egy "régi" a nagypapák/dédik után és van egy "modern" amit együtt választottunk:

Így a nagy Ferenc Ádám a kicsi pedig Péter István.

2011. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!