Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova tűntek azok a régi...

Hova tűntek azok a régi nevek, ahogy Őseinket hívták? Mi ez a modern név őrület?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, erről ki hogy vélekedik.

Félre ne értsen senki, mindenki úgy nevezi el szíve csücskét, ahogy jól esik neki, nem is ez a lényeg, csak nem értjük itt egy páran, hogy hova tűntek az Erzsik, Marik, Pistik...:-DDD de tényleg...


2011. júl. 9. 17:56
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
86%

ma 18:28

azért Etele, Lenke, Levente és Lehel sok erdélyi magyar,mert ezt nem lehet románra fordítani akárhogy erőszakolják a román nyelvet.

2011. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Divathullámok jönnek-mennek. Nekem se tetszik, hogy sokan olyan nevet akarnak adni mindenáron amit soha senki még ebben az életben nem hallott (legyen bármilyen borzalmas is). De most ez van. 20-40 év múlva majd más divathullám jön, vagy még ennél is rosszabb, vagy nem. :)
2011. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

VAlóban az alatt, hogy ahogy az őseinket hívták...azt értettem, hogy dédit, papit, mamit, stb...nem Álmos, Ond, Kond...vagy ilyesmiket...

Nekem ugyan nem hiányzik egy ilyen "régi" név sem, de kíváncsi voltam, ki miként vélekedik a témáról.

Engem akkor is kicsit kiborít, hogy most minden "második" gyerek Hanna, Zoé, Kira, Zara, stb...és a játszón büszkén mondják, hogy Alejandro meg Krisztofer, meg Jessica meg hasonlók és amikor közlöm, hogy nekem Nikim van, akkor "ahha" és fura fejek, szóval kicsit inkább az jön, az van, hogy már az lesz a kívülálló csodabogár, akinek nem az a neve, ami egy sztárnak, sorozatszereplőnek:-DDD Nem???

És jön a 3. babóm és nyilván nem eszerint fogom elnevezni, hogy ki mit gondol, meg főleg nem idegenek véleménye számít, mégis elgondolkodtató...fiúnevet keresek és tetszik a Botond, Viktor, Ádám, Zsombor de kb. egyet sem ismerek:-D ami nem rossz mondjuk...

2011. júl. 9. 21:46
 14/39 anonim ***** válasza:

pedig Botond, Zsombor viszonylag népszerű, de ne ez érdekeljen, szép nevek és kész.


[link]

2011. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Tegnap a játszón megismerkedtem két kislánnyal, az egyikük Sarah volt (bár lehet, hogy Száráh...)a másikuk Maya (vagy Maja?)... :)
2011. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
45%
Unokahúgomat Csengének hívják,ősmagyar név,és szerintem jó hangzásu
2011. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%

ha már a divathullámokról beszélünk, arról nem esik szó, hogy a mi fiatalkorunkban kb. 30 éve az Andrea, a Mónika, a Csilla, Orsi, Tünde, Bea, a Zoli meg a Laci voltak a divat? Minden kornak megvan a maga hulláma. Szüleink, nagyszüleink idejében az volt a divat, hogy a gyerek a szülei nevét kapta.

Én egyébként arra szavaznék, ha elszakadnánk végre ettől a divatnév hóborttól. Néha olyan furcsán hat, hogy egy falinaptár tele van hagyományos nevekkel (Mór, Mózes, Jakab, Kornél, Konrád) és ezeket mégsem adja senki a gyermekének, ellenben tele van az ovi Bencével meg Mátéval, meg Hannával. Kb. 10 éve döntöttem el, hogy ha lányom lesz, Eszter lesz. Most mégis, mifelénk olyan sok lett hirtelen belőle, hogy kiábrándultam a névből. És nem akarok ugyanabba a hibába esni, mint szüleink, akik miatt az én osztályomban például volt 2 Orsi, 3 Bea, 3 Tünde és egyéb tucatnevek. Hiszen annyi variáció van. Miért kell a Mátékra, a Gergőkre és a Kirákra korlátoródni?

2011. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam Attila. Mindenki azt kérdezi, hogy "az apukája után kapta a nevét?" Ha közlöm, hogy nem, akkor furán, zavartan néznek rám...
2011. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk kislányunk lesz és az első neve valóban nem hagyományos, bár elég sok helyen látom már (Lia). (iwiw, facebook)

A második nevét pedig a legjobb bnőmről kapja, ami eléggé gyakori (Nikolett).


Eszembe nem jutott volna régi "ős magyar" nevet adni a gyerekemnek. Nem azért, mert tagadnám, hogy az vagyok, nem kell félre érteni, csak egyszerűen vagy minden második gyerek Andrea, Kata, Erzsébet, etc. vagy pedig nem csengene jól a férjem vezetéknevével.

2011. júl. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Zsombor és a Botond ősi magyar név. És nagyon népszerűek mostanában.
2011. júl. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!