Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kötődök annyira a...

Miért nem kötődök annyira a második gyermekhez mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés
Ez borzasztó érzés és nagyon szégyellem, de fel kell tennem itt ezt a kérdést. 6 hetes a pici lányom és 2,5 éves a kisfiam. Imádom a kislányomat és vissza nem csinálnám semmi pénzért, de nem kötődök még annyira hozzá mint a fiamhoz. Ez ugye megváltozik később, ahogy növekszik? Ugye fogom annyira szeretni őt is mint az elsőt? Több gyermekes anyukák, írnátok nekem?
2011. jún. 25. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
6 hét és 2,5 év... 2,5 év alatt összenőttetek, mennyi mindenen -jón és rosszon is - mentetek át együtt, menni élmény van már mögöttetek. Persze, hogy jobban "kötődsz" a nagyobbhoz! Amíg nem megy a kicsi elutasításába ez az érzés, addig minden ok, normális. Aztán majd, ahogy ő is növekszik, mosolyog rád, megtanul ezt-azt, ugyanolyan boldogságot fog hozni, mint a "nagy"... Persze, hogy idő kell hozzá :)) Amíg nálunk csak egy volt, el se tudtam képzelni, hogy is lesz többel... aztán szép sorban jött még kettő és mindig kicsit féltem, hogy is lesz... Most visszatekintve csak mosolygom magamon... Főleg, hogy azóta itt a 4. gyerkőc is és érdekes, de vele már más volt... igaz, ő jóval többiek után született. Néhány hónap múlva te is mosolyogni fogsz ezen a kérdésen, hidd el!
2011. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én sok anyukától hallottam,van kedvenc gyerek.

Sajnos én meg fordítva vagyok a második fiamhoz kötődöm jobban am első is fiú. Most a nagy 26év a kisebbik 22 éves és még mindig jobban kötődöm a kisebbikhez.Én is szégyenlem,de soha senkinek nem mondtam és főleg nem éreztettem a fiaimmal,sőt a nagyobbnak több mindent el néztem,nehogy kiderüljön,hogy a kicsi a kedvencem.

én is érdeklődtem,más anyukáknál akik jó barátaim és náluk is fent áll ez,hogy az egyiket jobban kedveli.

Mind kettőt szeretem!! De lelki ismeret furdalásom,van és sokszor kérdezem magamtól,hogy miért?

2011. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is a kisebbhez kötődök jobban, egyszerűen jobban hasonlít a természetünk, az idősebb tőlem nagyon távoli viselkedésű. Most várom a harmadikat, kíváncsi leszek a most kisebbik (akkor majd középső) megtartja-e a szívemben a "kedvenc" helyet, vagy a legkisebb lesz az anyukakincse, vagy a 2 kicsi fog hozzám jobban húzni, vagy a kicsike is olyan lesz mint a legnagyobb, és nem lesz közös bennünk?
2011. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit ehhez, hogy egyáltalán nem kell szerintem minden gyereket egyformán szeretni. Senki nem szereti egyformán az anyját és az apját se, pedig mindkettő a szülője. Természetesen nincs kivételezés nálunk sem, ugyanazok a szabályok érvényesek az összes gyerekre és ugyanazokért a dolgokért ugyanazokat a büntetéseket-jutalmakat kapják, ugyanazt a figyelmet, törődést, tárgyakat... de egy anya szívében is lehet kiemeltebb hely egyik-másiknak (és ez nem jelent külön bánásmódot!).
2011. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

19.18 vagyok

egyet érte az előző hozzá szóláshoz.

2011. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

hát elég borzasztó ilyeneket olvasni:( Nekem bár csak egy kislányom van, de nem tudom elképzelni, hogy ne szeressem majd ugyanígy a kistestvérét. Vagy tényleg benne van a pakliban,hogy ilyen érzéseim lesznek? most nagyon elszomorodtam....


Írjon már olyan is aki EGYFORMÁN szereti a gyerekei!

2011. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Te egyformán szereted a szüleidet?

Sokan mondják, persze, mert szégyellik.

Szerintem ez is normális, meg az is. Egyik sem elkeserítőbb a másiknál.

2011. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

20:30-as vagyok


nem, nem szerettem egyformán a szüleimet,mert anyukám imádott és kötődünk egymáshoz, apukám meg hűvös és távolságtartó volt velem és testvéremmel is. ha nem lett volna ilyen természet, akkor biztosan egyformán szerettem volna őket.

viszont anyukámat és testvéremet EGYFORMÁN szeretem, nem tudnék különbséget tenni közöttük, ugyanannyit beszélünk, ugyanúgy elmondok nekik mindent és ők ugyanúgy viszonyulnak hozzám.

2011. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"nem, nem szerettem egyformán a szüleimet,mert anyukám imádott és kötődünk egymáshoz, apukám meg hűvös és távolságtartó volt velem és testvéremmel is"


Látod ez lehet így 2 gyerekkel is. Az egyik imád téged, anyás, ragaszkodó, a másik dacos, akarnok, önfejű és csakazértse. Nem minden testvér egyforma. Így ahogy a különböző természetű szüleinket se szeretjük egyformán, úgy a nagyon különböző gyerekeinket se. Csak erről tabu beszélni, mert az álszentek hurrognak.

2011. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

20.30 nem szeretjük jobban az egyiket a másiknál hanem másként és ez nem ugyan az.

És a kedven is mást jelent.

Amúgy igaz szégyenlik bevallani.19.18 voltam

2011. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!