Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S.! Babát szeretnék!...

S. O. S.! Babát szeretnék! Családtagjaim túl korainak tartják, pedig az alap megvan a gyermekhez! Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ez a te és a párod döntése. Nehogy a szülők döntsék már el, hogy mikor legyen gyereketek :)Ha tényleg megvan az alap akkor nem szólhatnak semmit.

Egyébként mennyi idős vagy?

Hajrá, mindent bele, hogy összejöjjön a baba! :)

2011. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A pároddal kettőtöknek vállaljátok ezt a babácskát! Ha a többiek nem akarnak osztozni az örömötökben, sajnos az már nem a ti szegénységi bizonyítványotok. (Nálunk mikor terhes lettem mindenki oda volt, aztán megszültem és az izgalom, érdeklődés is oda lett, még a nagyszülők részéről is. De ez a kisfiú a MIÉNK, mi örülünk neki, szeretjük és nem hiszem, hogy több kellene!)

Ne hagyd, hogy ez eltántorítson, nem érdemes: az számít, ti mit szeretnétek! ha szívetekből szeretnétek azt a babát, akkor nincs is több kérdés. (Főleg, ha már az alap adott.)

Előre is nagyon boldog baba várást :)

2011. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Meggyőzni? hát kinek az életéről van szó? a Tietekről,vagy a családtagokéról?? Már megbocsáss,de senkinek semmi köze ahoz,hogy ki mikor akar gyermeket! Ez csak a Ti dolgotok,nem a szülőké,testvéreké,szomszédé... Ha Ti úgy érzitek hogy itt az ideje,és a körülmények adottak,akkor tessék sz-ni a családra! Bocsi,de abban is adsz a véleményükre,hogy mikor kelj fel?

Hajrá!!

2011. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem válaszolóknak. Különben is miért kell mindenkinek tudnia arról, hogy dolgoztok az ügyön? Ehhez sincs köze senkinek. Hidd el, ha terhes leszel, mindenki odáig lesz az örömtől!
2011. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És mégis hogy tudnák megakadályozni, hogy teherbe ess? :)

Persze azt mondanám, ha 18 év alatti vagy, akkor igazuk lehet, és gondold meg, de egyébként -főleg, hogy az alap is megvan hozzá- vágjatok bele szerintem.

2011. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
gondolom nagykorúak vagytok mind a ketten. ha megvan minden, anyagi háttér, lakás stb, akkor senkinek semmi köze hozzá az ég világon. hajrá!
2011. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal SENKI véleményére nem voltunk kíváncsiak, mert nem is tartozik senki másra, csak ránk. A második babónál így is bele-beleszóltak vadidegenek, amikor már terhes voltam, hogy minek vállaltuk ilyen hamar, egyik kicsi, másik pici... Ezeket igyekeztem meg se hallani.

Senkire nem tartozik, hogy ti mikor szeretnétek a kisbabát, főleg, hogy nem mással akarjátok eltartatni. Szóval ha ti szeretnétek, vágytok rá, akkor nosza rajta, aztán aki veletek akar örülni, annak hurrá, aki meg nem, az kösse fel magát.

Sok boldogságot nektek!

2011. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont azt hiszem, hogy ha az anyagi szinten az alapok meg is vannak ( a kérdésedből ezt feltételezem) és mégis a rokonaitok véleménye alapján vállaltok/nem vállaltok babát, akkor ti még nem vagytok érettek egy gyermekre.


Miért is kéne kettőtökön kívül bárkinek a véleményére is adni a világ legfontosabb kérdésében? Hiszen ő a ti kettőtök gyermeke lesz, ebbe a családnak semmi beleszólása nincs, legfeljebb örülhetnek, hogy újabb kis rokon érkezik. Ne törődjetek velük, ha nem függtök tőlük! Egy anya számára a világ végéig gyerekek maradtok, nehéz elfogadni, hogy felnőttetek, de el kell fogadniuk. Ahogy azt is, hogy új családotok lesz, gyerekekkel.

2011. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
ha már megvan az alap, akkor tedd egy bögre forró vízbe és már kész is !
2011. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen túl okos szülőket és családtagokat nem lehet meggyőzni. Az egyetlen, ami hatásos, az, hogy mikor már megvan a baba, látják, hogy megfelelően gondoskodtok róla, szépen nevelitek. Szerintem csak ez tudja meggyőzni őket.

Fontos, hogy legyél annyira felnőtt, hogy teljesen határozottan, és meggyőződéssel tudd azt mondani az ellenérveikre, hogy nem engedélyt kértél, hanem bejelentetted, hogy így lesz, mert ez a ti döntésetek. (Persze, ha egyikőtök sem kiskorú :). )

Ha látják rajtad, hogy ez egy szilárd elhatározás, rá fognak jönni, hogy nem tehetnek semmit.

Persze nagyon fontos azt is átgondolni, hogy miért tartják még korainak. Sokszor ugyanis a kívülállók sok olyat látnak, amit mi nem. De ha átgondoltad, és arra jutottál, hogy semmi alapja az ellenkezésüknek, akkor légy kitartó, és határozott.

Hajrá!

2011. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!