Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha a lányom túl kedves...

Baj, ha a lányom túl kedves minden gyermekhez?

Figyelt kérdés
A lányom (3éves) mindig nagyon kedves minden gyermekhez. Legyen csecsemő, vagy 7-8 éves akár, mindenkihez nagyon kedvesen, barátságosan közelít. Sosem irigykedik, nem verekedik, kulturáltan, okosan viselkedik mindig gyermekek között. Nagyon büszke is vagyok rá, hogy vele soha sehol nincs baj ilyen téren. (Apjától örökölte ezt a nagyon barátságos természetét) Viszont pont emiatt egy kicsit kezdem is félteni, mert párszor már előfordult, hogy a kedvességét nem viszonozták, sőt! Ellökték, lekiabálták, elzavarták, olyan is volt, hogy egy kis srác felpofozta, mert lányom segíteni akart neki. Most nem tudom, hogy akkor meg nem lenne jó, hogy ennyire "puhány"? Apa azt mondja, hogy igen is kellenek a konfliktusok neki is, hogy tanuljon belőle, de most akkor az jobb lenne, ha ő is agresszív, irigy, kötekedős gyermek lenne? Itthon persze még megy az akaratosság, mert ugye feszegeti a határokat. Óvodában idén nem vették fel, így igen, sokkal kevesebbet van gyermekek közt, mint ott lenne. Szerintetek mi lenne a helyes?
2011. okt. 12. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A természetén úgysem tudsz változtatni, ő ilyen. És szerintem nem is baj. Persze fog valamennyit változni, ahogy idősebb lesz, és tapasztal ezt-azt, de szerintem az csak jó, hogy ilyen kedves.
2011. okt. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló "prpblémával" küzdök én is, épp valamelyik nap tettem fel a kérdésemet ezzel kapcsolatban.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én alapvetően azt mondanám, hogy nem baj. Persze ezt mindenki másképp reagálja le, ebből lehetett a pofon, a lökés stb. Mert van, aki nem szereti a túlzott közeledést. Azért a legtöbb gyerek, ember nem ilyen szerencsére, és szerintem sok barátot fog szerezni a kislányod az évek alatt. Sok mindent nem tudsz csinálni, szerintem saját maga fogja megtanulni, hogy vannak emberek, akik felé ne közelítsen nagyon közvetlenül. De hidd el, meg fogja tanulni! Szerintem igaza van a férjednek, hogy emiatt kellenek a konfliktusok neki, mert ebből fogja leszűrni, kihez hogy viszonyuljon.
2011. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki, bár nagyobb korában ezt könnyen ki is használhatják. De most még nem baj.
2011. okt. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen a kislányom: kedves, barátságos, jószívű, okos! Ő is az apjától örökölte (szerintem). Ez biztos nem szép dolog tőlem, de sokszor megdöbbenek, hogy más gyerekek milyen borzasztóan tudnak viselkedni. Az a helyzet, hogy elég ritkán találkozunk a miénkhez hasonlóan kedves gyerekhez. És ez nem kortól vagy nemtől függ.

Én is aggódom egy picit. Például egyszer azt láttam, hogy mintha imponálna neki az a kisfiú, aki mindenkit (!) megütött a játszótéren. Ahelyett, hogy elkerülte volna, (ahogy én mondtam), inkább kereste a társaságát.

2012. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!