Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Neha ugy erzem, hogy utal 3...

Neha ugy erzem, hogy utal 3 eves lanyom. Szerintetek miert?

Figyelt kérdés

kb 10 napja kezdodott, hogy folyamatosan az apjat koveteli. Ha o itthon van (sokat dolgozik), akkor csak o furdetheti, altathatja stb. Nekem meg sokszor csak annyit mond, hogy "menj ki". De napkozben is sokszor eltaszit magatol. Nem ertem.

Nalatok is volt igy?


2011. okt. 25. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akit ritkábban lát, az az érdekes. Ez természetes, föként, hogy - gondolom - te inkább neveled, az apja meg inkább játszik vele, ha otthon van.
2011. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez minden gyereknél így van. Majd ha megunja az apját, megint te leszel az érdekes.
2011. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia. Mintha az én kislányomról írtál volna. Ő is 3 éves, sokszor még azt is mondja, hogy nem szeret, és sokszor eltaszít magától. Az eszemmel tudom, hogy ez nem így van de nekem is fáj ezt hallani a tündérkémtől. Reménykedjünk, hogy ez a korszak is véget ér egyszer.
2011. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Oedipusz konfliktus.


Szerelmes az apjába, és téged vetélytársnak tekint, emiatt viselkedhet veled hűvösen. Idővel elmúlik.


Másik lehetőség, h egyszerűen hiányzik neki, vele akar lenni, mert keveset látja.

2011. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ajjaj, ismerős. A lényeg, hogy amiért ő így viselkedik ne érjen el vele semmi pluszt, vagyis ha rosszalkodik ugyanúgy jár a bünti. Nem szabad erőltetni, ha csak apát akarja félre kell állni. Az én kétévesem is csinálta már ezt. Annyit tudok tenni, hogy félreállok és amikor adott a helyzet megpróbálom egy kicsit többet szeretgetni, már amennyit enged. Szerintem ez azért van így mert egésznap én vagyok vele, apát ritkábban látja ezért lehet ő nagyobb kincs.
2011. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Hetvegen csaladi osszejovetel volt nalunk, sokan voltunk. Egyszer csak elkezdett a lanyom szaladni felenk, majd a ferjem olebe ugrott, nekem meg azt mondta, hogy "menj innet". Olyan rosszul ereztem magam.

2011. okt. 25. 21:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A pszichoanalítikusok Elektra-komplexusnak hívják a jelenséget, amikor a kislány rivalizál az anyjával az apja kegyeiért. (pl. "én akarok apa felesége lenni", ezt sok kislány így konkrétan meg is fogalmazza, persze nem 3, inkább 5-6 évesen)


Ez a személyiségfejlődés része, hozzásegíti ahhoz a kislányt, hogy a elsajátítsa a női szerepeket (mert később úgy oldja fel a konfliktust, hogy azonosul az anyával). A fiúknál talán közismertebb ez a jelenség, azt Oidipusz-komplexusnak hívják. Ezek nem tudatos dolgok.


Ha nem pszichoanalítikusan nézzük, akkor egyszerűen veled van a legtöbbet, a ti kapcsolatotok a legerősebb, ellened mer lázadni, a te szereteted az a tartópillér, ami még az ellenállást, "menj el"-dolgokat is kibírja. Majd elmúlik ez, ne idegeskedj rajta.

Remélhetőleg a kamaszkori lázadásig ezzel le van tudva a dolog :)

2011. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy most éli át a fallikus szakaszt a személyiségfejlösdésében.

Most ismerik fel a gyerekek a nemiségüket ilyenkor az ellenkező nemű szülőbe bele szeretnek és féltékenyek a másik szülőre, ettől még szeret a kicsi és ez a rajongás átmeneti

és az is igaz hogy apu érdekesebb mert ritkábban látja.

2011. okt. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem se aggódd túl a dolgot, próbálj örülni neki, hogy így szereti az apját (is). Azt gondolom, mi felnőttek túlreagáljuk, mikor egy gyerek elutasít („nem szeretlek”, „ne te csináld, hanem ő”), holott ebben a korban még nagyon a jelenben élnek a gyerekek, abból, hogy egy adott szituban éppen kit „szeret jobban”, nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. No és nagyon impulzívak, őszinték, nekik nem fut át az agyukon, ha épp haragszanak valakire, hogy „nem mondom ki, hogy utálom épp, mert szegénynek milyen rosszul fog esni”, kimondják, mert akkor és ott azt érzik. Aztán pedig gyorsan megnyugszanak, és minden megy tovább rendesen.

Nekem fiam van, ő egy időben engem akart kisajátítani teljesen, nekem az esett rosszul, hogy az apját küldi ki, és mindent csak én csinálhatok . :) Aztán nőtt, nődögélt, és 5-6 évesen már nincs ilyen gond. Bár most is vannak dolgok, amiknél jobban örül, ha én csinálom, de egyértelmű, hogy mindkettőnket nagyon szeret.

Egyébként meg örülj neki, hogy van egy kis szabad időd, és nem neked kell mindent csinálnod. ;)

2011. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem van egy 3éves hugom ő se akarja sose hogy felvegyem és amikor anya viszi az oviba akkor nem engedi hogy elkisérjem


DE MI ÖRÖKÉ PISZKÁLJUK EGYMÁST!

Talán valamit nemengedtél neki meg és megsértődött!

2011. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!