Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik sétálva ringatva tudta...

Akik sétálva ringatva tudta csak elaltatni babáját, azoknál később hogyan alakult az alvás?

Figyelt kérdés
Kislányom az elején hajlandó volt egyedül elaludni, de már egy ideje egy kicsit sétálva ringatni kell és amikor már majdnem teljesen bealudt akkor tudom letenni az ágyába. Külön szobában, külön ágyban alszik jó baba, nincs vele semmi baj, csak arra lennék kíváncsi hogy ez később nem fog gondot okozni? Mármint ha nehezebb lesz akkor már nehéz lenne vele így járkálni, meg ugye jobban örülnék ha elaludna egyedül. Másnál ez később hogy alakult? 3 hónapos a babám
2011. jún. 24. 21:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
34%

Kedves piszkálódó.Te itt olvastál tőlem olyat, hogy rám hallgass? Megdöbbentő. Jenő bácsi a volt tanárunk sajnos elhunyt. Mint írtam, inkább a boldog felnőtt gyerekeim, és nem a szakmai gyakorlat ami miatt írtam, pedig arra is büszke vagyok.

És, hogy tudd, szintén boldog anyukák kérésére írtam akiket megtanítottunk pl:szoptatni mert bizony nem minden családban van nagyi aki ezeket a dolgokat jól át tudja adni a kórházi személyzet mindenhol más.

Valószínűleg az írott anyag olvasását gyakorolnod kellene.

Mivel nem írtam ilyet, hogy sírjon "hányásig".

Változnak az idők és a szakemberek is. Szerintem Vida Ági sem javasol rosszabb nevelési technikákat mint a régi öregek. olvashatod:))"megtanulják, megszokják, hogy mindig segítséget kapnak az elalváshoz és valamilyen formában még akár óvodáskorban is segítséget fognak kérni.

De van még szakmai anyag amit olvashatsz Dr.Sears és a Mayoclinic anyagai. és vsz. az a pszihológus legalább oly botcsinálta mint én aki azt írja "önálló elalvást már az elején megtanítani. Az újszülött, ha minden rendben van körülötte és kellőképpen álmos, gond nélkül elalszik, tanítsuk ezt meg neki még akkor, de legkésőbb az első 2-3 hónap folyamán, később már sokkal nehezebb lesz. Nagyjából 6 hónapos korig még könnyebben korrigálhatjuk kezdeti eltévelyedéseinket, de később erre már vajmi kevés módunk lesz, s csak nagy sírások árán sikerülhet.

Mindez nem azt jelenti, hogy hagyd sírni az újszülöttet, hogy ne adj neki segítséget, épp ellenkezőleg! De minden törekvésed afelé mutasson, hogy a baba ne szokjon rá semmi olyasmire, amit később, fél évesen, egy évesen már nem tudsz megvalósítani (pl. azért, mert egy tíz kilós babát már nehezebb kézben ringatni)”

És amint írtam, minden Baba EGYEDI. Ha magánéleti problémád van ne itt oszd ki a haragod olyanra aki téged nem bánt. És amit nem írtam, de most írom szájbarágósan AKINEK NEM INGE NEVEGYE MAGÁRA.

2011. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
26%

Tudom, hogy Ranschburg elhunyt. Sajnálom is.

A magánéletem rendben van, köszönöm az aggódást.

Szerintem Ti sértegettetek minket, akik nem síratunk. Az 55%-os szerint egyszerűen "hajtogatjuk a saját hülyeségeinket", szerinted meg a ringatással "elkényeztetett babákat" nevelünk, akik fizetés nélkül eszik a kiflit a boltban.

Sears meg, úgy tudom, éppen hogy az együttalvás mellett van, de javíts ki, ha tévednék.

2011. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
34%

Nem pazarlom tovább az energiám olyanra aki nem érti mit írok. Pedig nem idegen nyelven írok.

Ráadásul jó részét „szakemberektől „ másoltam be csak vsz. nem olvastad el.

Komolyan azt írtam, hogy te vagy itt aki olvassa ezeket a leveleket eteti a gyerekét a bevásárló központban?

Talán betaláltam mert nem vennéd úgy zokon. Mint írtam „akinek nem inge stb.”

Azt is írtuk a másik levelezővel, hogy sirassátok a babát?

Hát többet nem tudok neked írni mint, hogy sajnállak. De nagyon.

Egyébként most, hogy írtad el olvastam és tényleg jókat ír a 21:33-as)

A babának egyetlen fontos, hogy biztonságba érezze magát az édesanyja mellett.

Azzal, hogy mellette vagyunk és simogassuk, énekelünk neki tényleg ádáz rossz anyák vagyunk. És sérült gyerekeink vannak. Mert nekem már ugye vannak nagyok és látható az eredmény. És Neked?

De a 23:02-es is jól megírta) És különben ha jól tudom itt csak tapasztalat átadás van senki nem Nobel díjas szaktanácsadóként mutatkozott be.

Minden család úgy csinálja ahogy jónak látja. Csak tudod van egy marha jó közmondás. „Csak a …. tanul a saját kárán.

Én mindig meghallgattam-tom az embereket és ami hasznos azt csinálom ami nem az meg ki a másik fülemen.

Nem csinálok ilyen ügyet mint Te. És akit te támadsz most elolvastam a leveleit egyáltalán nem bántott, csak leírta az első levelében a saját tapasztalatát.

És furcsa, hogy a kérdező nem reagál így mint te. Talán mégis nálad a problem))

2011. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
33%

55%osnak


Sírni hagyni a saját kisbabádat, meg sírási fokozatok... na gratulálok. Minek neked gyerek? azért, hogy elmondhasd névtelenül holmi fórumokon, hogy te már felneveltél két gyereket, és ezzel letettél valamit az asztalra? Hát ez az a pökhendi, lekezelő kijelentés, amitől hányni tudnék, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül... (azt csak halkan zárójelben jegyezném meg, hogy azért hogy a saját seggedet nyalogasd, azért nem kellett volna még egyszer regisztrálni, és hú de nagy tudós, profnak előadni magad, hátha így hitelesebb leszel:P )

Visszatérve, aki hagyja sírni a gyerekét, az tipikusan az a szülő, akinek a feszített napirendjébe nem fér bele 5-10 perc kedvesség sem saját gyermekére!

Viszont még mindig nem tudom hogy miféle "vonzata" lesz annak, ha nem álomba sírva alszik el a gyermekem, hanem magát biztonságban érezve....


Jaa, azt írod, hogy te is odaülsz a gyerek mellé, és paskolod a popsiját, mi a különbség eközött meg aközött, ha odafekszem mellé? Na? Tojáskám, válaszolj! Meg te magad irod, hogy úgy tűnik a napokban már nem igényli ezt az altatásnál. Látod, saját példádban is látszik, hogy a gyermek egyre nagyobb, egyre önállóbb, egyre kevésbé igényli a "burkot" maga köré és elhagyja a megszokott formákat! Meg írod, hogy túlnyomó részt olyan degeneráltak ezek a ringatott gyerekek, hogy nem szoknak le évekig erről. Akkor ezekszerint neked szuper gyereked van. Csak az a baj, hogy akik ennyire bizonygatják, hogy milyen szuperül csinálnak mindent, és milyen pöpec a gyerek, azoknak van a legnagyobb kaki a pelusban;)

2011. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
31%
Utolsónak: Ti mit csináltok? Nem bizonygattok? Egyébként mindenki magából indul ki az újra regisztrálással kapcsolatban. Hidd el, van jobb dolgom is. :) Nevetséges vagy! :)))
2011. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
31%
Viszont ahogy a másik írja, azaz aki állítólag én vagyok újra regisztrálva, pl. Te tényleg NEM TUDSZ OLVASNI, VAGY CSAK NEM JUT EL AZ AGYADIG A DOLOG, ezért nem is pazarlok Rád több sort. :)))
2011. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Mi, legalábbis én nem bizonygatom hogy úgy a jó, ahogy én csinálom, csak nem értem, hogy egy szülő anyának (?) miért jó az, ha sírni hagyja a saját védtelen gyermekét... ennyi, tanulj meg te is olvasni okoska, sőt értelmezni is, ha már másoknak ilyet írsz. De azért a kérdésre is válaszolhatnál, hogy legalább érdemben is hozzászólj a fórumhoz:P
2011. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Hűha, úgy látom jó kis veszekedés kerekedett a kérdésemből, pedig nem ez volt a célom, csakis tapasztalatokra voltam kíváncsi. Szép napot kívánok mindenkinek és köszönöm a hozzászólásokat! :)
2011. jún. 27. 14:16
 29/32 anonim ***** válasza:
24%

Az újra regisztrációval kapcsolatban.

Van elérhetőségem, bárki külön is feltudja venni velem a kapcsolatot. És attól, hogy én 40 feletti vagyok és helyeseltem az egyik hozzá szólónak, veled nem ért mindenki egyet jól kiborultál DDD

Sajnálatra méltó vagy és nem tudsz olvasni. Ezért én sem reagálok többet a primitív leveleidre.

Soha senki nem írta, hogy sírni kell hagyni a szobában a babát.

Ezzel lezártam írogathatsz, de remélem a többiek a hangnemedből levonják a konzekvenciát. Ilyen ember és anya vagy mint ahogy ok nélkül itt megnyilvánultál.

Te szegény másik meg nézd már meg a stílust és ne alacsonyodj le hozzá. Vsz. jól nevelte az anyukája és ettől olyan agresszív.

No comment.

2011. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
34%

azért mert 40 éves vagy, az még nem jelenti, hogy okos is vagy, és jogod van a nálad fiatalabbaknak észt osztogatni nulla háttérrel.

Anyámat, de másét se, szakikám meg a szádra ne vedd, mert ez meg téged minősít, hogy már ilyeneket irogatsz, hogy hú de odamondd:P nevetséges és egyben szánalmas vagy.

2011. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!