Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik sétálva ringatva tudta...

Akik sétálva ringatva tudta csak elaltatni babáját, azoknál később hogyan alakult az alvás?

Figyelt kérdés
Kislányom az elején hajlandó volt egyedül elaludni, de már egy ideje egy kicsit sétálva ringatni kell és amikor már majdnem teljesen bealudt akkor tudom letenni az ágyába. Külön szobában, külön ágyban alszik jó baba, nincs vele semmi baj, csak arra lennék kíváncsi hogy ez később nem fog gondot okozni? Mármint ha nehezebb lesz akkor már nehéz lenne vele így járkálni, meg ugye jobban örülnék ha elaludna egyedül. Másnál ez később hogy alakult? 3 hónapos a babám
2011. jún. 24. 21:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17 hós és még mindig így alszik el napközben!!! Este melléfekszem, de nappal csak így, vagy babakocsiban, vagy autóban. Nappal annyira nyüzsög, nem akar aludni, eddig esélytelennek látszik számomra, hogy leteszem és aludni fog valamikor is úgy.
2011. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
szia! az én lányom is sokáig csak ringatva aludt el. aztán kb. 11 hónapos volt, amikor megelégeltem és 3-4 nap alatt a nappali altatások során leszoktattam róla. végülis ugyan úgy ringattam csak ülve az ölemben. sírdogált de aztán elaludt. már ez is nagy könnyebbség volt, előtte állandóan sétálni kellett vele és hát akkor közel 9 kg volt már. most 14 hós és pár hete szinte nem is akar az ölemben aludni. leteszem az ágyába, ami az én ágyam mellett van közvetlenül, mellé fekszem, kicsit forgolódik meg szövegel, befelé fordul és alszik. nagyon meglepődtem mikor először csinálta, nem gondoltam volna,hogy eljutunk erre a szintre. szerintem kényelmetlen neki már ölben lenni.
2011. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
22%

Ha ilyen jó baba, akkor próbáld meg, hogy felhúzol neki egy kis zenélőt és ütögeted a popsiját. Biztos sírni fog.

Az időt mindenképp nézzed, mert ami hosszú időnek tűnik, nem biztos, hogy az. :)

Nekünk minimum 5, max 15 perc kell az elalváshoz. Jól gondolod, hogy nem jó így ringatgatni. Könnyen megtanulja bármelyiket, amit rászoktatsz. Nem baj, ha sír elalvás előtt, de azt Te tudod, hogy épp melyik fokozaton. :)

Nekünk kb. 4 fokozat van sírásból. Amíg a kettesen vagy talán a hármason sír nem veszem ki és ezt ne vedd úgy, hogy kínzás. A védőnőm se mondta, hogy vegyem ilyenkor ki, hanem ő így altatja el magát.

Mindenképp próbáld ki, mert nem normális egy egy éves gyereket ringatva, vagy mellé feküdve elaltatni. És mások lepontozhatnak, de nem én találtam ki, hanem szakemberek, de ha belegondolsz a hibás altatásoknak egyéb vonzatai is lehetnek később.

Anyukám csecsemőgondozó, így talán megbízható a forrásaim egyike is. :)

2011. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
1. vagyok, valóban próbálkozni kell, nálunk is először az ölemben aludt el este, aztán próbáltam melléfeküdni és működött! 1-2 alkalom azért volt, hogy nem tudott elaludni, kicsit járkáltam vele, majd újra melléfeküdtem. Talán a foga is fájhatott, most 16 hósan már mind a 16 kibújt neki. De ahogy írtam nappal túl sok a "dolga", mintsem hogy csak úgy feküdjön és várja az "álommanót". Szerintem, mostmár nagyon sok mindent megért, szinte mindent, valahogy majd beszélek a "fejével" és menni fog. Nagyon okos már egyébként, időnként meglep minket.
2011. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%
1. vagyok, nálunk a védőnő mind a 2 gyerekét így altatta, ahogy én (2 gyerekes anya és szakember, adok a szavára). Nagyon nem egyformák a babák, szerintem nálunk elég szélsőséges a helyzet, itt már 1-2 hasonló babáról olvastam, szóval nem is egyedi. Nálunk szinte már az első naptól nem aludt úgy, hogy letettük. Én sosem kísérleteztem ki, hogy hány sírási fokozata van, sír és kész, akkor nem hagyom. Sosem volt sírós egyébként a kisfiunk, talán ezért, mert mindig tudtuk mit akar jelezni és reagáltunk rá. De persze mindenkinek szíve joga sírni hagyni a gyerekét.
2011. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
44%

Gondoltam, hogy ez lesz. :)

Akkor szar anya vagyok...

A sírás jön magától, nem csak alváskor, az anyák így tudják, ismerik meg a különféle fokozatokat.

Egyébként köztudottan sok hülye védőnő van.

És biztos azért vidám, nevetgélő a 8 hónapos babám, mert halálra kínzom. Szabályok voltak, vannak, lesznek és akkor lesz jó ember a gyerekből, ha így neveljük.

Az ilyen elkényeztető, mártír gondolkodásból lesznek az ilyen tinédzserek, akikről manapság hallani lehet. Nem az a szeretet, ha mindent megadunk a gyereknek és úgy táncolunk, ahogy ő fütyül.

Biztos szarul csinálom, azért alussza át az éjszakát és azért alszik naponta 2-szer 2 órákat, mert szarul altatom el.

Kedves kérdező, nem győzködlek, Te döntöd el kinek hiszel. Igen, minden gyermek más és más, de épp úgy, ahogy egy baba, gyermek és ember természetét a genetika és a társaság alakítja, úgy a nevelés is.

2011. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
56%
szakember ide vagy oda, egy babának szüksége van az anyja közelségére! akár egy évesen is! én sem lettem személyiségzavaros tinédzser és felnőtt pedig anyukám mellett aludtam sokáig kisgyerekként.
2011. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Az én kislányom 8 hós és nekem is egy darabig csak kocsiban aludt el napközbe. Azután beszereztem egy hordozható kiságyat teleraktam neki játékokkal és a nagy játszásban mindig elfárad és kidől. Így ha rossz idő van sem kell kivinnem a kocsiba altatni már. Persze idő kellett amíg megszokta.
2011. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg szoktasd le valahogy mert nem jó. az enyém babakocsiban aludt. Egy idő után marha kellemetlen volt járkálni vele mert egyre tovább tartott az altatás. Azóta már ovis és ott pl csak nézelődik alvásidőben. Ha lesz kistesó biztos h én sem fogom kikapkodni a kiságyból. oviban a homlokukat vagy a hátukat simogatják h elaludjanak. Esetleg megpróbálhatod ezt.
2011. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Fiam kezdettől fogva úgy aludt el, hogy járkáltunk vele, amikor kiesett a szájából a keze, akkor raktuk csak be az ágyba. Nekünk ez nem volt teher, gondoltuk, úgysem fog örökké tartani:)

És láss csodát, kb 7-8 hónapos lehetett, amikor szokás szerint felvettem, hogy sétálgassunk, erre rámutatott a mi ágyunkra, Nem igazán értettem, de leraktam. erre néhány perc forgolódás után már aludt is! és ez azóta is így van. Persze most lehet azt mondani, hogy de még mindig nem egyedül a saját ágyában alszik el, hanem melléfekszünk, de nem hiszem, hogy ez gond lenne. Én vallom, és hiszek abban, hogy az első hetek hónapok, évek nagyon fontosak egy gyermek életében, és egy gyermek-szülő kapcsolatban. Fontos, hogy amíg a gyermek igényli a szülő jelenletét az elalváshoz (mert megbízik benne, hogy amíg ő alszik, addig ott van vele a szülő, és vigyáz rá, nem érheti baj), addig szerintem egy jó szülőnek ott a helye mellette. A gyermek úgyis jelzi majd, ha önállósodni akar, mint ahogy számtalan más dologban is!


DE persze minden szülő más, mindenki más elv szerint neveli, szoktatja a saját gyermekét, és nincs is ezzel probléma. Szerintem mint minden kérdésben ebben sincs 100%os összhang!

2011. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!