Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érhetem el, hogy 8...

Hogyan érhetem el, hogy 8 hónapos babám végigaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kétszer szopizik és számtalanszor csak egy kis babusgatásra van szüksége... így 5-6szor kelünk. A kérdésem igazából arra vonatkozik, hogy mit adjak neki enni este, hogy az kitartson reggelig. Anyatejes baba, még napközben is 4-5 alkalommal szopizik, de már mindenfélét kap mellette (amit szabad ebben a korban). Cukros-lisztes dolgokat soha nem kap, nem is szeretném, amíg nem "muszáj".
2011. jún. 21. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne,csak annyi a különbség,hogy a fiam 21 hónapos és 3-4 szer kel egy éjszaka,ha lehet egy liter tejet is meginna,mást nem fogad el.
2011. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem mikor ezt csinálta a fiam, valóban az étkezéssel volt probléma, de kiderült, hogy nem a vacsora, hanem az ebéddel. Én főztem neki, és ekkor csakúgy végő kényszerből vettem neki bébiételt és miután azt ette ebédre, mindeg átaludta az éjszakát. Illetve egy ismerősőm ebédre és vacsorára is üveges bébiételt adott neki. És neki az oldotta mega problémát.

Egyébként pedig nincs baj a cukros-lisztes dolgokkal (mondjuk ez nem is tudom hogy jött ide) csak minőségi cukros-lisztes dolog legyen az, mert a gabonák rengeteg jótékony és hasznos dolgot tartalmaznak. Csakúgy, mint a cukrok. Cukor elengedhetetlen az élethez, csak az nem mindegy milyen cukor.

2011. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Adj neki rendes vacsorát szopás előtt. Ekkora babának már nem elég csak az anyatej egész éjszakára. A legjobb ha főzeléket vagy tejpépet etetsz vele. Ha babusgatás miatt kel fel, azt csak egy kicsit drasztikus megoldással tudod megszüntetni. Nem veszed ki, hagyod sírni. Lehet hogy kellemetlen, meg rossz, de így megtanulja, hogy az éjszaka mire való, majd nappal lesz babusgatva. Ha felsír ne vedd ki, ne szórakoztasd. Ha cumizik add neki vissza a cumit és majd ha megunja visszaalszik.
2011. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, a nagyobb vacsorát kipróbálom... de az kizárt, hogy sírni hagyjam, ne haragudjatok, akkor inkább kelek még néhány hónapig.


A cukorral pedig semmi bajom... egy almában. A gabonapehelyben viszont annál inkább. És nem gondolom, hogy a drága csokis keksz jobb lenne az olcsónál. Nem embernek való táplálék. Én SOHA nem eszem cukrot és lisztet, nem elengedhetetlen az élethez.


Köszönöm a válaszokat! Ha valakinek még van bármilyen ötlete, szívesen veszem.

2011. jún. 21. 14:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de míg szopizik, addig nem fogja átaludni az éjszakát. 20 hónapos kisfiam is 2-3-szor kel még - kéri a cicit.
2011. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lányom 7 hónapos múlt, tejpépet kap vacsorára és ugyanúgy felkel enni. Viszont azt már megfigyeltem, ha ebédre üveges bébiételt kap, akkor már éjfél - 1 óra körül kel enni, ha én főzök, akkor hajnal 3 órakor. (este 9kor alszik).
2011. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésképpen, inkább le a kalappal.

És mit eszel, ha szabad kérdeznem?

Mert ha semmi liszt, akkor gondolom semmi tésztát, semmi kekszet (olcsót, teljeskiörlésűt sem), semmi krumpli, rizs, semmi főzeléksűrítés..

Nem mintha meg tudnám oldani, mert oda kell figyelnem a fiam étkezésére, de mégis mi az amit eszel? Hogyan gondoskodsz az elégséges szénhidrát bevitelről?

És a semmi cukor- akkor semmi gyümölcs, gyümölcskészítmény, tejtermék, méz, szirup

Hogyan édesíted a dolgokat?


Vagy Atkins diétát folytatsz?

2011. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szinte teljesen úgy van, ahogyan írtad, semmi liszt, teljeskiőrlésű sem, nincs tészta, nincs édesség, krumpli, rizs. Feljebb írtam, hogy gyümölcs viszont van, csak az "ipari" cukrokkal van bajom. Egyedüli kivétel gabonák terén a zabpehely, néha azt eszem. Ez van délelőtt, délután pedig valami húsfélét eszem vagy savanyúsággal vagy összevágott zöldségekkel (nincs időm salátát gyártani). Az benne a jó, hogy csak be kell dobni a sütőbe és ottfelejteni és a férjem is szereti. Gyakran eszünk tojást is.


A baba pedig a szopizások mellett kétszer eszik gyümölcsöt és kétszer főzeléket hússal.A főzeléket önmagával sűrítem, leturmixolom a zöldség kb felét és megáll benne a kanál.


Egyébként a baba 73 cm és 9 kiló, szerintem "jól eszik", nem alultáplált vagy ilyesmi...

2011. jún. 23. 09:38
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kifelejtettem, hogy valóban, tejet sem iszunk, de sajtot azt eszünk. És nem fogyókúra miatt, hanem ezeket tartom egészséges kajáknak, terhesség alatt is így ettem és 3,5 kilósan született a kisfiam, rám 8 kiló jött fel.


És Atkins diétát fél napig se tudnám tartani! Képtelen lennék lemondani a banánról, barackról, almáról, sütőtökről! Elegendő szénhidrátot eszem, ez biztos, különben fogynék szerintem.

2011. jún. 23. 09:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Tök jó, és megkérdezhetem még, így már tökéletesen szétoffoljuk a témát, hogy milyen sajtot eszel?
2011. jún. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!