Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy végigaludja...

Mit tegyek, hogy végigaludja az éjszakát? Részletek.

Figyelt kérdés

7 hós a kislányom. Alapban egy nagyon nyugodt baba, nem sír, eljátszik magában.

2-5 hónapig 12 órákat aludt egyben, minden babás barátnőm engem irígyelt. Aztán azóta romlik a helyzet folyamatosan. Eleinte csak egyszer-kétszer sírt fel, cumit adtam neki és aludt is tovább. Most már ott tartunk, hogy van, hogy 15-ször is fent van,felsír, bár a szemei legtöbbször csukva vannak, nem találja a jó pozíciót úgy tűnik, vagy valami miatt nagyon nyugtalan. Miért van ez?? Már mindent megpróbáltam tényleg, de kb 4 óra alvás után elkezd mocorogni. Annyira fáradt vagyok!!! Mit tegyek? Hasonló tapasztalatok?


2010. okt. 11. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tuti,hogy jön a foga!Próbálkozz valami homeos bogyóval!Ezen a linken tájékozódhatsz: [link]
2010. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, nálunk is ugyanez van. Azárt nem hiszem, hogy a foga miatt, mert már több, mint 2 hónapja ez megy, és azóta nyoma sincs fognak. A 2 alsó foga szépen kijött még előtte, kicsit nyűgös volt, de éjjel aludt.

ÉS nálunk is így kezdődött, először csak kétszer kelt, most már óránként.

2010. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Cicin alszik el vagy önállóan?

Ha nem tud egyedül elaludni és megtanitod rá, megszűnnek az éjszakai ébredések is.


[link]

2010. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát, hasonló cipőben járunk mi is..:( Nálunk teljesen önállóan alszik el (ráadásul óramű pontossággal tesszük le), de kb. 2 óra múlva fenn van. Csak szopizással tudom megnyugtatni, minden egyéb próbálkozás maga a csőd. Aztán kb. 1,5 óránként kel...:( Bocsi, hogy nem tudtam segíteni, de tudd, nem vagytok egyedül a problémával...:(((
2010. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kislányomnál az volt az oka az éjjeli keléseknek, hogy fázott. Mióta melegebben öltöztetem semmi gond.

Nem lehet lyesmi (melege van, fázik) probléma?

2010. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem lettem sajna okosabb :). De legalább tudom, hogy vannak sorstársaim..mert én már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok egy ennyire szörnyű anya, aki még a saját gyereke gondját sem tudja kideríteni, orvosolni.

Nem cicin alszik el, csak ha nagyon fáradt. De általában nem. Homeos bogyókat fogzásra már próbáltam, és már én is jobban beöltöztettem, hátha fázik, utána pedig lengébben, hátha melege van. Nem volt különbség. Tényleg mindent kipróbáltam már..de semmi. Olyan fáradt vagyok, vagyunk, már egymáson töltjük ki a párommal. Bármilyen ötletet szívesen fogadok, kipróbálok. Az eddigieket pedig köszönöm!

2010. okt. 11. 21:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát sajna nállunk is ugyanez van!Este 8 óra fele alszik el,éjfélig alszik is egy hang nélkül,utánna pedig óránként,két óránként kel!Van,hogy cumi elég neki,van,hogy vízet adok neki!Etetni csak olyan 5 óra fele etetem meg,bár szerintem nem az éhség miatt kel fel mert vacsira már tejpépeket eszik és azt mondják attól jól szoktak lakni!Ráadásul még olyan 10 óra fele bemegyünk hozzá és álmában is megetetjük,megitatjuk!Én is próbáltam már melegebben öltöztetni,vékonyabban öltöztetni,párologtatni a szobában hátha kiszárad a torka és azért kel,bár nem panelban lakunk,nem száraz a levegő!A fogaira kap már két fajta homeos bogyót,ami az ő tüneteire jellemző,meg Viburcol kúpot,meg gyógyszertári ecsetelőt,ja meg van borostyánláncunk is!Próbáltam már,hogy nappal kevesebbet aludjon,próbáltam,hogy este később fürdetem,később altatom el,próbáltam hason elaltatni mert azt mondják,hogy úgy mélyebben alszanak....egyszóval ha valaki már ennél többmindent megtesz annak érdekében,hogy ne kelljen ennyiszer a babája akkor az festi magát!Nagyon fáradtak vagyunk mi is apával,sajna mi is ott tartunk,hogy a kialvatlanságtól néha összezörrenünk,apadóban a tejem is,így sajna a házimunkához se nagyon van energiám nappal....szóval nemtudom!Egyre jobban érlelődik bennem a"sírni hagyni" módszer!!!De már most is ha belegondolok már sírógörcs van a torkomban,amikor megszültem akkor azt mondtam,hogy ezt SOHA!!!Nem akarok ehhez folyamodni,nagyon szeretem a kisfiam de azt gondolom,hogyha ennek nem vetünk valahogy véget akkor még lehet két éves koráig sem lesz egy átaludt éjszakánk mert hozzászokik,hogy anya,apa rohan!De kérdem én??Neki ez pihentető alvás,hogy ilyen sokszor kel???Nemtudom de valaki segítseeeeeen!!!!!!!!Ja és azt még elfelejtettem,hogy naggyából 1,5-2 hónapos kora óta egyedül alszik el,nem kell ringatni,nem kell cicire tenni stb,csak beteszem a kiságyába,megsimogatom,puszit adok,beteszem a cumit és kijövök a szobából és egy hang nélkül elalszik!Ja és napirendünk is van:alszik,eszik,játszik és ez így ismétlődik!Tehát egy kiegyensúlyozott,boldog,mosolygós,nem sírós baba!(pont ezért nem akarnám éjszaka sírni hagyni)Ha valaki tapasztalt anyuka segítene megköszönénk!

5 hós kisfiú anyukája

2010. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Mintha az én történetem lenne, csak 7 hós és lány különbséggel. Hihetetlen fáradt vagyok..a párom már napközben nem is jön haza, pedig megtehetné, saját vállalkozása van, mert olyan depis itt a hangulat. A kicsi sem alussza ki magát, ma hihetetlen nyűgi volt, mivel sajna megint borzasztó éjszakánk volt. Nem tudom mit kellene tenni. Borostyán láncunk még nincs, de most megrendelem és a kúpon sem mertem még neki beadni..valahogy viszolygok a gondolattol. De lehet, hogy ma lesz a napja! Ezen kívül már mindtent kipróbáltam én is. Este én is tejpépet adok neki, aztán később szopizik is. Tényleg..engem is MINDEN megoldás érdekel mert rá fogunk menni :(.
2010. okt. 12. 16:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Utolsó válaszoló vagyok!

Csak gondoltam beszámolok a mostani éjszakánkról!Hihetetlen de csak 2X kelt a fiam!Ez már haladás!!!Nagyon örülök!Szóval szerintem nekünk a homeos bogyók meg a Viburcol kúp most kezdett el hatni(utánna olvastam a neten,hogy sok babánál csak a 4-5-ik napon kezdenek hatni a homeos cuccok,és mi pont kb 5.napja szedjük ezeket!!)A kúptól én is idegenkedtem,de azt mondják nem lehet hozzászokni,meg hát teljesen gyógynövény alapú,olyan mintha te minden este meginnál egy bögre gyógynövényes teát,hogy jobban aludj!Szerintem nézz utánna,hogy mi a ti alkati szeretek a bogyóból(nem minden babának jó a chamomilla,ha az nem az ő alkati szere)Ja és még azt is olvastam,hogy az is baj,hogy mindenki csak estére adja a bogyókat a babának,hogy jobban aludjon éjszaka,holott ha nyűgös akkor már adhatod nappal is!Mivel a kisfiamnak napok óta jelentkeztek a tünetek(kis hasmenés,étvágytalanság)így tegnap már nappal is adtam neki!Remélem ennek köszönhető,hogy jobban aludt éjszaka és remélem nállatok is lesz változás!Majd írj,hogy mire haladtatok és én is írok ha még történik további változás!

2010. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hello!!

Köszi a beszámolót.

Hát képzeld, nekünk is viszonylag jó éjszakánk volt tegnap, 'csak' 3-szor voltunk fent és csak cumi kellett és egy kis arc simi és már nyugi is volt. Én is adtam neki egy nyelv alat olvadós homopátiás cuccot, abban is van chamomilla és belladonna is. Lehet, hogy az segített. Aztán fél hétkor sírva kelés, oda vettem magunk mellé, ott adtam még ilyen golyócskát. Szopizott és nézelődött. Aztán egy fél órára rá csináltam neki egy tápszert, mert a tejem sajna már egy etetésre sem elég :(. Először nem fogadta el, de hirtelen álmi lett, megitta a tápszert és aludtunk 10-ig (8-tól). Ma sokkal jobb napunk is volt mindkettőnknek. Ma már persze alszik is, ma is adtam neki bogyókákat, ha nagy a baj éjszaka, kap kúpot is.

Azt honnan tudom, hogy melyik homeos cucc jó neki? Kíváncsi vagyok az éjszakátokra!!

2010. okt. 13. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!