Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom teljesen jól érzi...

Kislányom teljesen jól érzi magát hanyatt fekve a szőnyegen, nem igazán akar elmozdulni. Ez probléma lehet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom elmúlt 5 hónapos. Fordul hátról hasra, sokszor vissza is, de az nem mindig sikerül. Amikor hason van, akkor néha húzogatja maga alá a lábát, de csak 1-2 percig, aztán megunja, és sírni kezd. Ha visszafordul, vagy visszafordítom, akkor minden oké. De nem nagyon akar úgy rendesen forgolódni, vagy kúszni, vagy hasonló. Szóval nem látom rajta az igyekezetet.

Persze felülni fel akar, de azt hasizomból, úgy meg persze nem fog menni neki.

Nem baj, hogy még nem nagyon akar "elindulni" semerre? Nagyon jól eljátszik hanyatt, utál hason lenni. Max. 2-3 perc, amit kibír hason.

Csak olyan sokszor olvasom itt, hogy ennyi idősen kúsznak-másznak a babák, 6 hónapos korukra meg ülnek meg állnak.

Valami baj lehet a kislányommal, vagy szimplán ráérősebb típus?


2011. aug. 4. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Vissza fogod még sírni a mostani időszakot,de nyugodj meg,egyik felnőtt sem fekszik mert nem tanult meg járni.Pár nap vagy hónap és beindul a kiscsaj,hidd el!!!
2011. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem csak túlzol, hogy itt 6 hónapos babák már állnak!

Nincs elkésve a babád semmivel, az én babám pl 8 hónapos korában indult be, nagyon sok mindent akkor kezdett el intenzíven csinálni, és akkor jött ki az első két foga is.

2011. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem túlzok, épp valamelyik nap olvastam itt egy anyukát, akinek a 6 hónapos babája felállt...!!!

Meg most olvastam egy cikket, amiben 6 hónapos korára már meg kéne ülnie, ha felültetem! Na de nem azt mondják mindenhol, hogy ne ültessük a babát? Akkor most mi a jó?

2011. aug. 4. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hónaposan kezdett el kúszni. ilyen idősen még csak hasról hátra fordult. 1 évesen pedig járt. Őt sem mondanám ráérősnek, de a te picidnek is bőven van még ideje. Ne görcsölj ezen, visszasírod meg ezt az időszakot, amikor kifulladásig kergeted.:)
2011. aug. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam 1 hét múlva lesz 5 hónapos, és ugyanez a helyzet. :)
2011. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre nekem azt mondta a doktornő, hogy 4 hónaposan már át kell tudnia fordulni, de ha csak egyszer csinálja is, és utána sokáig nem, az nem baj, a lényeg az, hogy tudja hogy hogy kell. Nincs miért forgolódnia. :) Az én lányom meg állandóan hason fekszik, feltolja magát a karjaival és úgy kiabál a járókából. :) 4 hós múlt.
2011. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

jajj ne aggódj!!Én nagyon megnézném azt a babát, aki 6 hónaposan áll....tudod ide név nélkül azt ír mindenki amit akart, szóval nem biztos, hogy igaz:))

Az én fiam 6 hónapos koráig nem fordult meg, és csak háton szeretett lenni, hason csak nagyon rövid ideig volt el, és nem is húzogatta a lábát.

6 hónaposan kezdett el forgolódni, szépen lassan, 7 hónaposan kezdett el kúszni, de a akkor még elég lassú volt:)

most 10 hónapos, még mindig nem mászik, ha leültetem, akkor hol eldől, hol nem, annyi, hogy négykézlábra áll, meg feláll de ennyi.

Egészséges babád van, minden rendben vele:)

A mozgásfejlődés mellett az értelmének is fejlődni kell, hogy meg tudjon csinálni dolgokat.Ez nagyon összetett, szóval idő kell mindennek:)

2011. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!