Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a babátok nélkül...

Elmennétek a babátok nélkül nyaralni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk menni vele is, de egy kis pihi ránk férne apával :) 9 hós múlt a fiam, nagyon jól elvan a szüleimmel, de nem tudom, hogy viselne néhány napot nélkülünk.

Lehet én aggódom túl a dolgot, de eddig csak egyszer hagytuk itthon, egy éjszakára még 4 hónapos korában.

Szerintetek?


2011. jún. 7. 09:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
75%
Én az a válaszoló vagyok aki megvédte a rendszeres kikapcsolódó Anyukát! :) Nem azt mondtam, hogy a gyermek a nyűg! Minket sosem hagytak itthon, ha elmentünk nyaralni. Hanem azt mondom, hogy pl az én anyukámnak a nyakába szakadt minden amit elvileg egy pár együtt intéz. Ráadásul a fizikai állapota is romlott. Csak annyit írtam, hogy jót tett volna Neki néha egy kis kikapcsolódás és igen abban az esetben lehet, hogy jobb ha a gyerekek nélkül megy el ha tudja, hogy most feltöltődésre van szüksége. Anyukámnak most ciszta van a lábában és alig bír járni. Ha elvinné magával a 3 éves kistesómat aki egy percre sem tud leülni sehol, nem tudja magát elfoglalni, mindig csak a felnőttekkel lenne akkor nem lenne más dolga mint utána szaladgálni. Az Neki nem kikapcsolódás lenne hanem egy átlagos hétköznap. Ez nem azt jelenti, hogy számára nyűg a legkisebb gyermek. De egész nap főz, mos takarít, emellett hivatalos ügyeket intéz, gyereket nevel és úgy, hogy alig bír járni emiatt a ciszta miatt! Én várandós vagyok, már meglehetősen a vége felé járok, nekem is nehézkes már a házimunka de amiben tudok segítek. Én erre gondoltam... Nem tudom ezért miért kaptam lepontozást ...
2011. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
86%
Csak azt értsed meg, hogy nem ugyanaz egy 9 hónapos csecsemő, és egy hároméves kisgyerek. Egy akkorát már nyugodtan otthon lehet hagyni. Itt egy kisbabáról van szó.
2011. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Utolsónak üzenném, én a 12:oo-ás válaszoló vagyok:


nagyon sok igazság van abban, amit írtál, megértelek.

A dolgokat sokféle oldalról meg lehet közelíteni. Akik lazább szülők, bevállalósabb nagyik, ott gyakorlatilag semmi nem lehet akadály. Őszintén? Picit irigylem is azokat, akik megtehetik, akiknek elvállalják akár csak 24 órára is a gyerekeiket nagyik, dédik. Tegye össze a két kezét és adjon ezért hálát a sorsnak mindenki. Sajnos nem mindenhol vannak ilyen segítőkész rokonok:S

2011. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
67%

10:35-ös vagyok.


Nem akartam senkit megbotránkoztatni, megbántani. Nálunk ez a módszer bevált. Nem, nem nyűg egyik gyerekem se, de néggyel itthon lenni igenis fárasztó, és igenis jólesik kimozdulni a párommal úgy, hogy nem kell ötpercenként kisautót megragasztani, babafejet visszarakni, rajzot dicsérni, kisfiamneugráljazágyon-t kiáltani. Imádjuk ezeket a perceket is, de néha kell az, hogy én nő legyek, a párom férfi legyen, és ne anya és apa legyünk egy kis időre.


De ha ti ezt úgy akarjátok elképzelni, hogy én 1 hétig rájuk sem gondolok, akkor mondhatok bármit, ti úgy fogjátok elképzelni.


Anyósomékra 1000%-osan rá merem bízni őket, bírnak velük, tudják őket kezelni, a gyerekek jól érzik magukat náluk, ráadásul mindketten jónevű orvosok, akiknél jobb gyerekcsőszt keresve sem találhatnék. És örömmel vállalják, nem betegesek, fiatalosak, energikusak. És természetesen ha szoptatnék, nem mennék el napokra, gondoltam ez egyértelmű...

2011. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és ha nem derült volna ki az írásaimból, gyerekekkel, családilag IS megyünk nyaralni, kirándulni.
2011. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!