Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a babátok nélkül...

Elmennétek a babátok nélkül nyaralni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk menni vele is, de egy kis pihi ránk férne apával :) 9 hós múlt a fiam, nagyon jól elvan a szüleimmel, de nem tudom, hogy viselne néhány napot nélkülünk.

Lehet én aggódom túl a dolgot, de eddig csak egyszer hagytuk itthon, egy éjszakára még 4 hónapos korában.

Szerintetek?


2011. jún. 7. 09:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk van egy olyan elvünk, hogy hetente 1 estét, havonta 1 hétvégét és évente 1 hetet a gyerekek nélkül töltünk. Ezt csináljuk pici koruk óta, anyósomékkal tökéletesen elvannak, nem sírnak utánunk, minden nap beszélünk telefonon és kész.


A kapcsolatunkkal csodát tesz, és ez a gyerekeknek hosszútávon sokkal jobb, mint az, hogy sosem hagyjuk őket másra.

2011. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó ez jó ötlet! Ki fogjuk próbálni mi is :) a 2 éves anyukája.
2011. jún. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%

Az enyémek kisebbek, én nem mennék el nélkülük. De azt már nagyon várom, hogy együtt elmenjünk pár napra a Balatonra, látni akarom, mit szólnak a környezetváltozáshoz, a jó levegőhöz. :) Mivel ott sokkal kevesebb lesz a házimunka, én is kikapcsolódok, legalábbis úgy gondolom.


9 hós babádnál én azt a kérdést tenném fel, hogy túl van-e már a szeparációs szorongáson? Mennyi időre mentek és hová? Ha gond van, haza tudtok-e jönni azonnal?

Akkor hozol jó döntést, ha nyugodtan mész el/maradsz otthon/viszed őt is magaddal.

2011. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
46%
Nem! Bár még csak 8 hónapos, most így gondolom. Lehet 2-3 évesen már igen, de csak akkor, ha utána Vele is el tudunk menni, nem szeretném megfosztani a nyaralás élményétől, pláne nem úgy, hogy nekem lehet, neki nem. Mondjuk nem sok esélyt látok rá, hogy az elkövetkező években 2szer is elmehetünk majd évente nyaralni:(
2011. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

10:06-os! Én egyáltalán nem vetem meg a kérdezőt! Bár még valójában nem igazán tudok belegondolni az Ő helyzetébe nekem ugyanis még a pocakomban van a Babám. De tudod az én Családomban mi hárman vagyunk testvérek, a legkisebb testvérem és köztem 17 év van. Sok az adósságunk, anyukám egyedül van itthon, ugyanis Édesapám kamionsofőr és heti 1-2 napot van itthon, így minden Anyukámra marad. Én amiben tudok segítek Neki, de a hivatalos ügyek intézése, a háztartás vezetése, a gyereknevelés nagyrészt az Ő feladata és emiatt a helyzet miatt már nagyon kimerült lelkileg és testileg is, ráférne egy kis pihenés. Ő persze nem szeretne menni, mondván, hogy nincsen pénz és nem is tudná a kiskorú testvéreimet itthon hagyni, ami mind nagyon szép de így amellett, hogy Ő is teljesen ki van merülve, a kicsihez sincs annyi türelme és így a fizikai állapota is csak romlik ... Én kifejezetten örülnék neki ha egy hétvégére elmennének nyaralni, ketten mert biztosan jót tenne Neki egy kis kikapcsolódás. A nagyszüleim szerintem szívesen elvállalnák a kistesómat, de még akár én is szívesen vigyáznék rá annak ellenére, hogy sokszor a család a haját tépi tőle mert kis rosszcsont! :) Ezért én nem nézek rossz szemmel a kérdezőre, szerintem néha, kivételes esetekben többet lehet azzal "ártani" ha az ember nem fordít magára is időt, egy kis pihenéssel, kikapcsolódással. 1-2 nap még nem a világ vége, de 1 hét lehet, hogy már kicsit sok lenne!


Kedves Kérdező! Szerintem nyugodtan menjetek el a pároddal ha van biztos felügyelet! 1-2 nap még nem vészes! Ha pl. szombaton reggel elmentek otthonról és vasárnap estére hazamentek az nem sok idő! :) Jó pihenést, amennyiben elmész!

29 hetes kismama

2011. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
51%

De,hogy mennénk!De őket se engedem el nélkülünk,pedig ebből már 3 iskolás és egy másfél éves.

A nagyszülők is elvitték volna külföldre őket,de nem mertük elengedni.Kicsit haragudtak is azt mondták önzöek vagyunk.

Azért 1200 km az 1200 km.Nem úgy van,hogy fogom magam s hazajövök.

Lehet,hogy kicsit mi túl aggódosak vagyunk!De jobb félni,mint megijedni.

Mi vagy együtt megyünk vagy sehova!

2011. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
52%

Az én kisfiam 8 hónapos. Nagyon jó volna elmenni egy hétvégére, bárhová, csak ne itthon legyünk. De én nem érezném magam jól a kicsi nélkül. Nem csak azért, mert most van a szeparációs szorongás időszaka nála, és nem is csak azért, mert nem merem másra bízni. Persze, mindkettő benne van, de főleg azért, mert hiányozna. És biztos vagyok benne, hogy mi is hiányoznánk neki. Szóval ha megyünk, akkor majd vele együtt megyünk. Nem úgy, mint mikor még csak ketten voltunk a férjemmel, hanem úgy, hogy a picur is jól érezze magát. Majd ha idősebb lesz, akkor majd ráérünk rábízni a nagyszülőkre akár több napra is, de most még nem érzem úgy, hogy ez bármelyikünknek is annyira jót tenne.

25/N

2011. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,hogy van középút. Ha valaki már a 2-3 hónapos babáját otthon akarja hagyni, nekem mindig az jut eszembe,hogy minek szült, ha már 2-3 hónap után neki kell a kikapcsolódás a gyerek nélkül! Nekem ez az őszinte véleményem!

Ha a 9 hónapos nem szopizik és jó el van nélküled, akkor max 2-3 napra elmennék, többre nem. Ha nagyobb lesz, akkor akár az 5 napot is be lehet vállalni, bár én úgy vagyok, hogy egy hetes nyaralásra vinném a gyerekem, mindegy,hogy hány éves. Ha elszökünk apával két napra, akkor nem!

2011. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
19%
10:35: te minek szültél akkor ráadásul kettőt, ha már egész pici koruk óta lepasszoljátok őket egy egész hétre?? Nem mardos a bűntudat, hogy ilyen rossz anya vagy? Fájna ha a gyerekek is nyaralnának??
2011. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
75%

10:35 vagyok..


Az 5%-odon látszik, hogy csak egy provokatőr vagy ezen az oldalon, de azt még tőled sem tűröm el, hogy rossz anyának titulálj. Mit tudsz te rólam? Mert te azt hiszed, mindent, pedig több helyen is téves dolgot állítottál rólam. Nem két gyerekem van, hanem négy, és imádom őket. Nem lepasszoljuk, hanem elvisszük a nagyihoz, akikkel nagyon szeretik egymást és jól elvannak. Gondolhatod, hogy ha egy rossz szavuk vagy panaszuk lenne, nem mennék sehova. De tudom, mennyire élvezik, hogy ott lehetnek, nekünk meg szükségünk van arra, hogy kettesben is legyünk.


Abban is tévedsz, hogy szerinted én nem viszem a gyerekeimet nyaralni, nagyon is, mert a családi együttlét legalább olyan fontos, mint a párkapcsolat ápolása. Nálunk több nyaralás is belefér, ehhez mit szólsz?


Lehet szar anyának titulálni, csak 3 leírt sor alapján nem biztos, hogy jogos. De ha attól vagyok szar anya, hogy szánok külön időt a páromra, magamra, hogy arra szoktatom a gyerekeimet, hogy legyenek el másokkal is (muszáj, mert egyrészt négy gyerek mellett sokszor előfordul, hogy valamelyiküket a nagyira bízzuk, mert a többivel orvoshoz kell menni, másrészt a munkám olyan, hogy gyakran kell külföldre utaznom, hamarosan újra dolgozom, muszáj hozzászokniuk, hogy nem vagyok ott mindig).

2011. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!