Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a babátok nélkül...

Elmennétek a babátok nélkül nyaralni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk menni vele is, de egy kis pihi ránk férne apával :) 9 hós múlt a fiam, nagyon jól elvan a szüleimmel, de nem tudom, hogy viselne néhány napot nélkülünk.

Lehet én aggódom túl a dolgot, de eddig csak egyszer hagytuk itthon, egy éjszakára még 4 hónapos korában.

Szerintetek?


2011. jún. 7. 09:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tudnám otthagyni.11 hónapos most.De nekem Ő ugyanolyan fontos,mint apa.Vagy együtt vagy sehogy.Apát sem passzolom le soha,a gyereket sem.
2011. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
64%
10:06-os vagyok!Egyáltalán nem vetem meg a kérdezöt hisz ha végig olvastad akkor láthattad,hogy 2szer is bocsánatot kértem!De arra kíváncsi lennék kedves otthon hagyom a gyereket anyukák,hogy anno amikor ti voltatok gyerekek közös nyaralás volt vagy otthon maradtál!Nektek jól esett volna??
2011. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%

Ez az 1 este-1 nap-1 hét elv jól hangzik, de nem egy csecsemőnél, függetlenül attól, szopik-e még. Szerintem. Azt sem nagyon értem, ha valakinek nem kikapcsolódás a gyerekkel, mi voltunk egy hétvégére hármasban nyaralni, nagyon-nagyon jó volt, igazi családi esemény. Ki tudtunk kapcsolódni, és nem járt közben állandóan otthon az agyunk, hogy mi van a kicsivel.

Az enyém 13 hónapos, nem mennék nélküle, pedig ő is jól elvan egész nap a nagyszülőkkel. Édesanyám meséli, hogy ugyanekkora voltam, amikor elmentek nélkülem egy hétre nyaralni, aztán amikor hazajöttek, és meg akartak puszilni, elfordítottam a fejem. Kösz, nekem ez nem hiányzik. Aztán kétévesen már volt olyan, hogy a nagymamával nyaraltam, tehát nem itthon hagytak. De ez nyilván korfüggő.

Én egyéves kor alatt biztos, hogy nem mennék egy napra sem nélküle, igaz, ilyen idősen még szoptattam. Később talán 2-3 napra, de egy hétre semmiképpen. Ráértek még, ha egy kicsit nagyobb lesz.

2011. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%

Én sem mennék ilyen pici gyerek mellől több napra. Nekem három van, és mindig együtt megyünk nyaralni, vagy akár csak egy napos kirándulásra is. Csak magunkban bízom meg ilyen szinten, hogy egy kisebb gyereket ellásson napokig. Senki nincs, akire szívfájdalom és aggódás nélkül rá merném bízni a három gyereket, és a férjem pont így gondolja. Velünk vannak, így nyugodtak vagyunk. Ha csak egy-két órára kell mindhármat valakire bízni, folyamatosan azon kattog az agyunk, van-e az adott illetőnek türelme, kedve a gyerekekhez. Ha például estére valamelyik belázasodna? Nálunk nincs olyan rokon, mama, aki végigasszisztálná a beteg éjszakát:S

Úgyhogy marad a nagycsaládos nyaralás:)

2011. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%
1-1 napokra ott tudom hagyni, de napokra semmiképp :) Mi tavaly is hármasban nyaraltunk a kisfiunkkal (5 hós volt) és felfrissülve jöttünk haza, láttam a parton, hogy nézelődik, úszkált úszógumival, nagyokat sikongatott, úgy élvezte :)) (Jaj, még most mikor felidézem akkor is olyan jó érzés). Jókat evett, aludt a friss levegőn, mi is jól éreztük magunkat. Hogy ilyen tapasztalatokat szereztem, idén sem fogjuk itthon hagyni. Majd 4-5-6 évesen esetleg mehet a nagyiékkal nyaralni, talán...
2011. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
51%
Én nagyon is jó ötletnek tartom azt amit a 10:35-ös válaszoló csinál!!!! Mi sokszor azért éltünk rossz családi körülmények között mert a szüleink nem szórakoztak, nem pihentek eleget és ez rajtunk csattant. Anyukám eléggé önfeláldozó típus épp ezért nem bántani akarom, de bár inkább Ők is ezt csinálták volna és talán minden másabb lenne! Úgyhogy ha ettől jó a kapcsolata a párjával és ezáltal tud türelmes és odaadó, szerető anyuka lenni akkor miért lenne Ő rossz anya??? Épp ellenkezőleg ... Ez a gyerek érdeke is, hogy az anyukája szellemileg és fizikailag egyaránt kiegyensúlyozott legyen hiszen akkor tud 100%-osan teljesíteni mint anya, mint feleség, mint háziasszony!!
2011. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
47%
én még nem voltam külön egy éjszakát sem a fiamtól,aki 21 hónapos.mondtam a férjemnek,hogy idén nyáron elmehetnénk két napra csak ketten,de hallani sem akar róla.pedig Anyukámmal ellene.
2011. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
35%

Na de miért az egy anyának a kikapcsolódás, ha nem is látja a gyerekeit, megszabadul tőlük 1 hétre??? Nyűg? Kolonc??? Én nem értem. Nekem is van kettő, útban a harmadik, de egy hétvégére se mennék nélkülük!!! Ők a gyerekeim!!! Nekem nem teher a társaságuk. Épp eleget vannak nélkülem óvodában, iskolában, de 3 éves korukig (a kisebb csak 3,5) amíg itthon voltak minden áldott nap, akkor is maximum pár órára lettek mamának passzolva ha olyan dolgom akadt (hivatal, ajándékvásárlás nekik, hosszú, unalmas várakozós akármi). Nekem soha nem volt teher a gyerek, és azt hittem aki vállalja őket azért vállalja mert szereti.

Így van ahogy valaki már írta, imádom a férjem is, nélküle se mennék nyaralni. A gyerekeim nélkül sem. Velük érzem jól magam, ezért vállaltam őket. Szeretetből.

2011. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Látom nagyon megosztó a téma. Köszönöm mindenkinek a véleményét. És ne harapjátok le egymás fejét ha valakinek más a véleménye :)

Nem szopizik már a baba, eszik rendesen és el is fogadja mástól is szóval ez nem probléma.

Egyébként én sem szeretném kihagyni őt a jóból, látom nem derült ki a megfogalmazásomból, hogy vele is mennénk egyébként nyaralni. Mondjuk a nagyszülőknél lét sem az unalomról szól neki, foglalkoztatva van :)

Attól tartok, hogy hogy reagál ha néhány napra eltűnünk. Pár órára ott szoktam hagyni most is, nincs vele gond.

A 2-3 nap jó ötletnek tűnik!

2011. jún. 7. 12:49
 30/35 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Két kislányom van, egy 11 hónapos, és egy 3,5 éves. Nem mennék el nélkülük nyaralni. Alig vártam ezt az időszakot, hogy végre a gyerekeim ugrándozzanak körülöttem, együtt élvezhessük a nyaralást, fürcsizést, fagyievést.... ezt az időszakot nem hozza vissza senki. Amikor én voltam gyerek, alig vártam mindig, hogy nyaralni menjünk, soha nem passzoltak le a szüleim.

Én nagyon kötődöm a lányaimhoz, nem férne bele nálunk a külön nyaralás.

De ha te úgy érzed kedves kérdező, hogy számotokra belefér, akkor jó pihenést, és kikapcsolódást kívánok nektek!:-)

2011. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!