Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ennyire aggódós...

Csak én vagyok ennyire aggódós? Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányom. Már jó lenne elmenni egy moziba a férjemmel, vagy valahová kettesben 1-2 órára.

Eddig a baba csak kettőnkkel volt. Ha mennem kellett valahová, akkor a férjem vigyázott rá. Anyósomék messze laknak, egyszer látták eddig, apukám meg hiába lakik 2 háznyira tőlünk, nem nagyon tud mit kezdeni vele.

Most unokatesómék felajánlották, hogy vigyáznak a lányomra. De nem merem itt hagyni... Félek, hogy mi van, ha elkezd sírni, és nem tudják, mi a baja? Pedig délelőtt/kora délután nagyon jó baba, eszik, játszik, alszik (egyedül, még altatni sem nagyon kell). És mégis bennem van egy óriási adag aggodalom!

Pedig biztos vagyok benne, hogy gondoskodnának róla, jól el lenne velük is.

Hogyan hagyjam itt? Amikor először ott hagytátok megőrzésre a babátokat valamelyik rokonnál, hogyan éltétek meg?


2011. máj. 18. 08:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól el van a bébicsőszével (unokatesó) akkor két órára nyugodtan rá lehet hagyni 3 hónaposan. Az a baj azzal,ha nagyon magadhoz szoktatod, hogy később- amikor már valóban simán rá lehetne hagyni másra- akkor sem fogod tudni. Barátnőm ezt csinálta, most másfél éves a gyerek és majdnem egy órára sem tudna elmenni nélküle sehova,mert mindenkinél ordít a pici.

Nem azt mondom,hogy mindig le kell passzolni, de egy hónapban, egy-két órára már ott lehet hagyni olyannal, akit ismer. Meg jobb esetben egy 3 hónapos simán végigalszik két órát!

2011. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb 3 hónapos volt a kisfiam amikor először hagytam nővéremre /keresztanyjára/Bankba kellett mennem,tiszta ideg voltam.2 órát voltam távol és fél óránként hívtam őket.

Az én hasfájós,sírós,anyás kisfiam olyan jól érezte magát,hogy csak mosolygott ez idő alatt.Nővérem és a kislánya nagyon élvezték a dolgot,én pedig "kikapcsolódtam",elvégeztem a hivatalos ügyeket.

Már tudom,hogy feleslegesen aggódtam!

Nyugodtan mozduljatok ki a párotokkal,használjátok ki a felkínált lehetőséget!

Nem lesz semmi gond,a babának is jó ha egy kicsit nem csak anyával van :)

2011. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Igen, azért gondoltam én is a délelőtti, kora délutáni órákra. Mert akkor még alszik is, játszani is lehet vele.

Így, hogy a nagyszülők nem nagyon elérhetőek, attól félek, hogy tényleg túlzottan hozzám fog szokni. Tegnap pl. a férjemmel sem nagyon volt el. Kiborította szegényt.

Én meg hazaértem, rám nézett, és vigyorgott ezerrel. Na, akkor a férjem kiment rágyújtani. :D

És úgy gondolom, minél kisebb, annál könnyebben alkalmazkodik ahhoz, hogy most épp nem anya vagy apa vigyáz rá.

2011. máj. 18. 08:41
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja, arról nem is beszélve, hogy szereti az új arcokat, ha valaki van nálunk -vendégek, barátok, rokonok, védőnő, akárki-, akkor az én lányom mintagyerek. Amíg el nem mennek. :D
2011. máj. 18. 08:42
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, most simán megszokja, hogy van olyan is, hogy mással játszik! és akkor később is sokkal jobban veszi az akadályokat!

de szerintem elsőre alvás közben bízd másra, de a délelőtti nyugisabb időszak is jó lehet.

2011. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

mondták házasságra felékszítésen, hogy férjünkkel kettesben "kötelező" időt tölteni, ah nem akarjuk, hogy elszürküljön a kapcsolat, ez min.heti 1 óra, havi 1 nap, évi 1 hét, amit csak kettesben "kell" tölteni.

természetesen baba óta mi sem tudjuk így megvalósítani, de ha van alakalom arra, akkor 1 órára elmegyünk sétálni. pl.barátaink jönnek látogatóba, akkor megkérjük, hogy 1 órával hosszabb időre jöjjenek, és amikor alszik, hadd menjünk el sétálni.

2011. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam kb. 4 hetes volt mikor pár órára a nagyival hagytam. Nem aggódtam, teljesen megbízok anyukámban, hiszen nem kezdő, felnevelt engem is. Aztán persze mentem fodrászhoz, ügyet intézni, akkor is ő vigyázott rá. Közben szülés után két héttel újra mentem angolozni heti két este, akkor a férjem vigyázott rá. Jól elvoltak, mindkettejük számára élmény volt. Azóta így van minden héten, sőt mivel apukám kórházba került két hétig itthon sem voltam esténként, így a férjem etette, fürdette, altatta, játszott vele, sétáltak és még csak 5 hónapos sincs. Két hete pedig esküvőre mentünk, akkor aludt először a nagyinál. Otthagytuk szombat délután és vasárnap délután mentünk érte. Én is aggódtam, de mikor oda értem és láttam, hogy kacarászva forgolódik az ágyon és játszik a nagyival rájöttem, hogy jobb helyen nem is hagyhattam volna. El is határoztunk, hogy havi 1 alkalommal bevezetjük ezt. Jó a babának, mert újabb ingerek érik, jó mert, ha nagyobb lesz, akkor nem kell megküzdeni azért, hogy nem akar ott maradni és persze jó a nagyinak is és nem utolsó sorban nekünk a férjemmel.

Mi így csináljuk, szerintem nem szabad magadhoz növeszteni, hiszen amúgy is napjai 90%-ában veled van, nem árt, ha lát mást is, foglalkozik vele más.

2011. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó ezt csak az tudja megvalósítani aki nem szoptat.De a pár óra még a szoptatósoknak is beválik,jó annak akinek van kire bíznia.
2011. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Uszodába mentünk, amikor 3hónapos volt a fiam. Szopi, és anyós őrködött az álma felett. Mikor hazamentünk szopi, vigyorgás.

Azóta párszor már szabadultam meg a fiamtól, ha szerettem volna NYUGODTAN takarítani, nem a bömbölését hallgatni, mert unja magát. Imádja a nonnat és a nonnot:) jól elvannak.

Aggódtam, amíg lekötött az úszás, a mozgás, és a férjem, addig nem, de az az 5-5perc amíg oda vissza mentünk, na addig tövig rágtam a körmöm, mi lesz a gyerekkel.

Viszont kivirultam, és a kicsi is jobban viselt engem.

2011. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

még annyi előnye is van, ha más foglalkozik vele pár órát, hogy kiderülnek olyan dolgok, amiket eddig nem is tudtam.

pl.barátnőm ültette először az ölében úgy, hogy nem fogta oldalról, kiderült, hogy tud ülni, anyósom fogta úgy, hogy tudott lépegetni, én nem is gondoltam, hogy már tud ilyet, anyukám itatta először úgy pohárból, hogy a 9,5 hós babám fogta a poharat és döntötte, anyu csak tartotta.

más perspektívából látod utána.

2011. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!