Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódós parázós anyukák, a...

Aggódós parázós anyukák, a második babával is ugyan annyit aggodalmaskodtok mint az elsővel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, nem. Az első babánkkal sokkal több mindenre odafigyeltünk, hogy pl. mindig ki legyenek főzve a cumik, steril legyen a körömvágó olló, felfort vizben fürdessük stb. Igy is oda figyelünk mindenre, meg aggódok is mindenen, de valahogy ez már más a második babánknál. Eddig minden rendben megy.
2011. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szerencse.Azt mondják:Elsö gyermek a tanuló....Ez így is van. :)
2011. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát...én most a második babámmal aggódósabb vagyok!Az elsőt 19 évesen szültem,de minden ment mint a karikacsapás.Most 26 vagyok és mindentől beparázok! :D

Lehet öregszem,vagy csak az érettebb gondolkodás az oka?

7 éves kislány,1 hónapos kisfiú anyukája

2011. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia


Mi meg csak varjuk a masodik babat, de remelem nem leszek olyan parazos, mert akkor meg fogok orulni!!!

Igaz az elso babanknal a terhesseget olyan lazan vettem, hogy csodalkozok is magamon.Minden olyan termeszetes volt.Persze voltak kerdesek, de nem gorcsoltem.Amiota igazan anyuka vagyok azota egy igazi paragep lettem.Mar tudom mit veszithetek ha valami baj lenne a babaval.

Imadtam regen is a gyerekeket, de egy sajat az mas.

Azota minden mozdulatomat 2*is meggondolom nehogy baja legyen a picikemnek.

2011. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, mi is most várjuk a második babánkat és az elsőnél rettenetesen féltem mindentől, vizsgálatok, erdmények, szülés...stb. Cseppet sem tudtam élvezni a várandósságom a sok para miatt :-( sajnos.

És most itt a 2. és ha lehet még jobban aggódóm:-( talán azért mert az elsőnél főleg az ismeretlentől féltem...most már egy csomó infó birtokába jutottam. Ez nekem se jó így és útálom ezt a sok félelmet, próbálok koncentrálni a pozitív gondolatok írányába, de nem mindig sikerül. Pedig olyan jó lenne élvezni a pocakosságot aggódás nélkül!!!

2011. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nekem 23 hónapos mindentől óvom. Holnap mennék anyukámékhoz, otthagynám és irány a fodrász.

Ott is aludnánk egy kis kikapcsolódás, de ne tudjátok meg hogy parázok. Nehogy beteg legyen addigra vagy ott, már jó lenne ha holnap lenne.

Semmivel nem vagyok lazább mint mikor 5 hónapos volt. Ugyan úgy féltem és óvom, de már nagyon nehéz mert már önállóbb. Minden energiám rámegy az örökös aggodalmakra.

Tudom, nagyon dilis vagyok, de ez van.

Szóval arra gondolok mindig, hogy ha kettő lenne, megzavarodnék?

2011. febr. 10. 14:12
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 13:35-ös

Valamelyik nap jutott eszembe, hogy 19 évesen fele annyira viselt meg egy olyan dolog amitől manapság már letargiába esnék. Sokkal lazább fiatalon az ember:)

2011. febr. 10. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az 1. gyereknél én is aggódós voltam,de azóta van még 2 gyerkőcöm,náluk már negyede annyira sem.Annyi mindent elrontottam a túlaggódással hogy hihetetlen.Állandóan vittem egy köhentésre dokihoz,kézmosás,fertőtlenítés...huh.A következőnél csak a nagyon muszály dolgok mentek,most ő az aki végig járja az ovit betegség nélkül.A kicsim 1 éves de vele is így vagyok-leszek.Sokat számít,nem szabad parázni,csak egészségesen.Stramm gyerekek ők,ha igazán nagy baj van azt úgyis észreveszi az ember,és mindenhol van orvosi ellátás én úgy vagyok vele.A lányom 3 évesen pl. a mamánál lett olyan beteg hogy kórházba került(nem a mama hibája volt,köldökből kiinduló hasűri gyulladás,elég súlyos volt,még az orvos se látott ilyet).Én megbiznék a nagyszülőben mert az még jobban figyel az unokára talán mint a sajátra,meg hát minket is felneveltek.Kitartást,légy optimista.
2011. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!