Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második gyerekkel mindig...

A második gyerekkel mindig nehezebb, mint az elsővel?

Figyelt kérdés
Szinte csak ilyeneket látok a környezetemben...
2011. ápr. 14. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább más, de nem nehezebb. Az elsőnél csak a picire koncentrálsz, a másodiknál már meg kell osztani a figyelmedet. Az elsőt mindentől óvod, a másodikat már nem annyira. Az elsőnek még minden felesleges dolgot megveszel, a másodiknak már tapasztalatból kevesebbet.
2011. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a másodikkal sokkal-sokkal könnyebb volt. Az ember ilyenkor már "rutinosabb", nem kap frászt kis dolgok miatt, az elsővel sok mindent kitapasztal. Persze, a figyelmet, foglalkozást megosztani nem egyszerű, de ebbe is bele lehet jönni. Szerintem az első gyerekkel fizeti meg az ember a "tanulópénzt", utána már könnyebben mennek a dolgok, bár tudom, ez az anyuka temperamentumán is múlik. 4 gyerekes
2011. ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a másodikkal volt a legkönnyebb. Nyugodt, szemlélődő természetű. Míg az első gyerkőc az első három hónapot végigordította (volna, ha nincs kézben vagy cicin), addig a kisebb csendesen elnézegetett a kiságyában. CSak akkor jelzett, ha éhes volt, vagy kakis.

Mondjuk a harmadik csemetém túltett még az elsőn is, de addigra volt annyi rutinom, hogy már nem okozott nagy gondot.

2011. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk igen, a második gyerekkel sokkal nehezebb. Az első kislányom egy igazi mintababa volt. Viszont a tesója egy igazi kis akaratos csajszi. Ha akar valamit és nem kapja meg azonnal úgy ordít, hogy az egész utca hallja... Pedig még csak 8 hónapos... már előre rettegek a dac korszaktól....
2011. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát az ki van zárva, hogy a második (akivel most vagyok 20 hetes) nehezebb eset legyen mint az első (aki nemsoká 2,5 éves)....max. olyan lehet, de annál nehezebb nem.
2011. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!