Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ennyire aggódós...

Csak én vagyok ennyire aggódós? Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányom. Már jó lenne elmenni egy moziba a férjemmel, vagy valahová kettesben 1-2 órára.

Eddig a baba csak kettőnkkel volt. Ha mennem kellett valahová, akkor a férjem vigyázott rá. Anyósomék messze laknak, egyszer látták eddig, apukám meg hiába lakik 2 háznyira tőlünk, nem nagyon tud mit kezdeni vele.

Most unokatesómék felajánlották, hogy vigyáznak a lányomra. De nem merem itt hagyni... Félek, hogy mi van, ha elkezd sírni, és nem tudják, mi a baja? Pedig délelőtt/kora délután nagyon jó baba, eszik, játszik, alszik (egyedül, még altatni sem nagyon kell). És mégis bennem van egy óriási adag aggodalom!

Pedig biztos vagyok benne, hogy gondoskodnának róla, jól el lenne velük is.

Hogyan hagyjam itt? Amikor először ott hagytátok megőrzésre a babátokat valamelyik rokonnál, hogyan éltétek meg?


2011. máj. 18. 08:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Az én kisfiam 9 hónapos, még senki nem vigyázott rá. Én nem mondom, hogy ez a normális, de megértelek, mert én ugyanilyen aggódós vagyok. Szüleimnél sem hagytam ott még soha. Egyszer elmentem fodrászhoz és kettesben voltak apjával 2 órát.


Nagyon jól elvoltak, de azóta a fodrászhoz is viszem. :) Tudom, bolond vagyok, de ez van.

2011. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Én először mikor fodrászhoz mentem, tiszta ideg voltam, mire végeztem, és szinte már rohantam hazáig, hogy mi lehet a babával. Aztán beléptem az ajtón, és tök jól el volt játszott a mamával, de én úgy éltem meg azt a 2 órát, mintha egy nap lett volna.

De tegyük hozzá, hogy a nagyival sűrűn találkozik a kislányom, nem tudom nálatok unokatesódékkal mennyit van a babád, illetve nekik van-e gyerekük, mert azért akinek van babája, vagy nevelt már gyereket, az jobban tudja kezelni, ha esetleg nyűgösebb a baba, mert hiányol titeket.

Ahogy írtad, hogy megbízol bennük, akkor viszont meg kell próbálni, de ne mozival kezdjétek, mert hátha vissza kell mennetek, szerintem menjetek üljetek be valahová dumálni, vagy sétálni, és ha gond van akkor onnan simán vissza mentek, és ha minden oké volt akkor, legközelebb mehet már a mozi is.

2011. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Unokatesódék vigyáztak már rá úgy hogy te is velük voltál?Mert ha igen és a babád jól ismeri őket,akkor pár órára rájuk bízhatod.

De ha ez lenne az első alkalom én nem bíznám rájuk.

2011. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%
Én 3 hónapos babát nem hagynék senkire se. 3 hónapja nem mehettél moziba, bírd ki még pár hónapig. Gondolom terhesen jártatok erre-arra, szinte semennyi idő nem telt még el kisbabával, ne akarj máris megszabadulni tőle.
2011. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

muszáj túllépned ezen, mert kell, hogy a baba szokja azt is, hogy nem vagy mindig mellette.

én anyukámra, anyósomra szoktam bízni 1-2 órára, és nekem is nagyon jó érzés kimozdulni, és a babának is jó a változatosság. szerintem neki meg se kottyanna az új helyzet, és csak még jobban örülne neked, ahogy hazaérsz.


arról nem is beszélve, hogy a pároddal is kell, hogy ápold a kapcsolatod!


én először "álomőrzésre" mertem itt hagyni. tehát este letettük aludni, és aztán elmentünk koncertre. anyu meg itt volt, ha felébredne, megvígasztalja, de nem ébredt fel.


és az is nagy kincs, hogy van, aki ajánlkozik vigyázni rá! meg kell ragadni az ilyen alkalmat!

2011. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
..most 10 hós..
2011. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Igen, elsőre én sem a mozit gondoltam, csak valahová a közelbe, hogy ha gond van, jöhessünk.

Nem vigyáztak még rá, eddig talán 4-5 alkalommal látta őket. Akkor jól elvolt velük, tetszettek neki. :)

Arra gondoltam, hogy elhívom 1-2 alkalommal unokatesómat "továbbképzésre". Vagyis hogy legyen itt, akkor látja, hogy mit hogy szoktunk csinálni.

Nincs gyerekük, de az unokatesóm vőlegényének van 2 unokaöccse, rájuk szoktak vigyázni.

2011. máj. 18. 08:22
 8/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:20

Természetesen nem megszabadulni akarok tőle! Meg nem is napokra hagynám itt, csak 1-2 órára, amit a férjemmel kettesben szeretnék eltölteni.

2011. máj. 18. 08:23
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor én is "aggódós "vagyok,mert 11 hónaposomat soha nem hagytam még senkire,csak úgy mint nálatok,hogy míg el kellett mennem,mondjuk fodrászhoz,addig az apja vigyázott rá.Nagyszülők a közelben vannak,de még rájuk sem mertem hagyni,mondjuk már akkor is üvölt ha kimegyek pisilni,nem tudom,hogy tudnám otthagyni bárhol:(((
2011. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó ötlet, ha már jól összeszoktak a babáddal akkor rájuk bízhatod pár órára,és te is tölthetsz időt kettesben a pároddal ami nagyon fontos.Felfrissülsz te is és a kapcsolatotok is.


4 gyerkőc Anyukája

2011. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!