Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka is ennyire aggódós,...

Más anyuka is ennyire aggódós, vagy csak én vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Első gyerekes anyuka vagyok, és már lassan beleőrülök, hogy figyelem, hogyan fejlődik a pici lányom.Annak idején azért aggódtam, hogy mikor tolja fel a mellkasát hason.Aztán miért nem gőgicsél még?Amikor elkezdett gagyogni, akkor következett, hogy miért nem fordul át egyik irányba sem?Hogy lehet ezen nem parázni? Most 5 hónapos lesz. Én 2 hét múlva, ha még mindig nem forog, elvinném gyógytornászhoz.A férjem viszont olyan laza!Ő nem aggódik semmin.Azt mondta, nem kell gyógytornász.Ha nem forog 6 hónaposan, majd forog 7 hónaposan.Ha akkor sem, akkor 8 hónaposan.Hallani sem akar gyógytornászról.Mit csináljak, hogy ne aggódjak már ennyire?
2011. febr. 19. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU


Az sem mindegy, hogy a baba napközben hol tartózkodik. Ágyon? Lent a szőnyegen/habtapin? Esetleg járókában?

Az nagyon sokat szokott azoknak a babáknak a mozgásán előre lendíteni, akik napközben főleg ágyon illetve járókában vannak, ha leteszik őket habtapira vagy csak plédre a szőnyegre - ott sokkal könnyebb mozogni nekik, mint a puha ágyon, vagy a szűkös járókában. Ezt is kipróbálhatjátok. És természetesen ahogy a kisfilmben is látni, ösztönözni kell valamivel.

2011. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja, és azt lehagytam, hogy nincs semmiről lekésve a babád.
2011. febr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

5,5 hónaposan még nem kell forogni, a gyógytornász ki fog röhögni téged.

Szerintem lazulj el egy kicsit, mert a saját magad agyára fogsz menni.

Ha nagyjából betartja a lányod a "szabályokat", mármint hogy mikor kezd el gagyogni, emelni magát, stb akkor ne aggódj.

A babák nem mindent percre pontosan ugyanakkor csinálnak, valamelyik 2 hósan emeli meg magát hason, valamelyik csak 4 hósan, vannak átlagok, de ettől hatalmas eltérések lehetnek.

Gondolom találkoztok védőnővel, gyerekorvossal, ha baj lenne, úgyis szólnának.

2011. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, utolsó vagyok, forgás szempontjából jót tesz a kemény talaj, ha eddig nem tettétek meg, költözzetek le a földre (habtapira vagy szőnyegre vagy bármire)
2011. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre sztem nincs semmi praktika!

De igazából nem is olyan nagy baj, hogy aggódsz!Inkább ez, minthogy ne is törődj vele.

Nekem is voltak olyan dolgok, amiken aggódtam, vagy nem voltam benne biztos, hogy baj-e vagy sem.

Akkor azt mindig a tanácsadáson megkérdeztem a dokitól, és megnyugtatott hogy nem baj.

De azzal ne strapáld magad, hogy nézegeted a szakoldalakat, ahol általánosítva van leírva hogy az x-idős gyerek ezt meg ezt csinálja.Ezek az oldalak, tényleg csak a nagy átlagot írják.Minden gyerek máshogy fejlődik.

2011. febr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Próbálok neki segíteni pléddel, földön fekve, oldalt fekvésből..de szerintem majd egyszer meg fog lepni.Eddig így volt, és mindent "időben " csinált, ha belegondolok.Ehhez most lusta!
2011. febr. 19. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont ilyen vagyok:)plussz nekem még ráis tetőztek a rokon gyerekek.Ő már 5hósan ült stb.Én is próbáltam neki segíteni,csak azért se csinálta!Aztán pár nap volt ahhoz,hogy 7hós legyen,és hipp-hopp elkezdett forogni magától egyik percről a másikra:)Szóval nem aggódj 8hós koráig felesleges sggódni,erre már rájöttem!Csinálja majd
2011. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ÉN IS nagyon aggódós vagyok, de nem ezeken a dolgokon. Én a betegségektől rettegek folyton. A forgáson ne aggódj, én azt tapasztaltam hogy siettetni semmit nem lehet, amig ő nem igényli, nem érez rá, hogy kell, addig te forgathatod, nem érti mit csinálsz. Szerintem. Aztán magától egyszercsak megcsinálja. Az ilyen dolgokon én nem aggódom, az én babám sem csinál semmit előbb mint ami a korában megfelelő. Kicsit idegesít engem is mikormondják hogyhogy nem ül még, az enyém már üldögélt (hat hós a babaám), szerintem nincs elkésve. És ha elkésik kicsit, na és???? Mennyivel lesz neki nehezebb az élet??? Ugyanmár, nem ezeken a kis hülyeségeken múlik.
2011. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!Igazatok van, az a lényeg, hogy egészséges.Szerintem ha nem foglalkoznék ezzel ennyit, már megcsinálta volna.
2011. febr. 19. 10:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden baba más, mindegyik más időben tanulja meg a dolgokat. Azért mert más azt irja hogy az övé már ezt meg azt tud, az még nem jelenti hogy a tieddel baj van. Ha baj lenne hidd el látnád rajta. Az enyém sem forgott ennyi idősen, csak épp az oldalára. Most 8 hós és kb. 2 hete úgy forog az ágyon mint az őrült. Viszont fél évesen már ült.

Hidd el nem kell gyógytornász, majd amikor megérik rá csinálni fogja. Ne aggódj ennyire!! :-)

3 gyerekes anyuka

2011. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!