Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnálod azt a babát, akinek...

Sajnálod azt a babát, akinek az anyukája az arcába fújja a cigifüstöt?

Figyelt kérdés

Van egy nem is túl távoli rokom, aki világ életében nagycigis volt. A terhessége alatt is, most, hogy szoptat is. Tudom, hogy az ő dolga, nem akarok se kavarni, se veszekedni, de annyira sajnálom a babát, amikor úgy tartja a kezében, hogy közben cigizik, meg a babakocsiban tolja és pont befújja a szél (a kocsi még fel is fogja pont a pici arcába). Az anyuka egyáltalán nem nézi hová fújja a füstöt, simán rá a babára, észre se veszi. :(

Ez engem annyira taszít, de nem akarok rossz kapcsolatot gerjeszteni, Ti szólnátok a helyemben?


2011. ápr. 26. 11:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen ismerőseim, fel tudnék robbanni, amikor a bagó a kezében a gyerek meg mellette. Mert ha csak magát mérgezné, kit érdekel, de a saját babáját??? Ennél már csak az idegesít jobban, mikor kismamák csinálják nagy pocakkal, legszivesebbn kivenném a kezéből a cigit.
2011. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én megemlíteném neki finoman. Én is rühellem, amikor a pofámba fújják a füstöt vagy legalábbis a szél odafújja. Pedig felnőtt vagyok és dohányoztam is 7 évig. Sőt, még a bagós korszakomban is utáltam magát a füstöt, amit nem a füstszűrőn keresztül szívtam be. Egy babának/kisgyermeknek meg milyen fullasztó lehet. Valahogy tapintatosan kellene rávilágítanod, hátha van az anyukában egy kis jóérzés mégis.
2011. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon értem az ilyen anyukákat.az én lányom 14 hónapos és cigizek.nem vagyok rá büszke,de ha úgy alakul egy nap amikor alig alszik pl,akkor van h egész nap nem gyújtok rá,mert nem cigizek a környezetébe.ha alszik vagy az apjával van akkor szoktam rágyújtani,és a konyhába vagy az udvaron cigizünk mi.utána kézmosás.ha valaki nem tudja letenni attól még lehet ezt normális módon is csinálni.én szólnék neki,én anyámnak is szóltam mikor egyik kezébe a lányom másikba a cigi,igaz elfordult,de akkor is!nekem a legfontosabb a gyerekem és lehet neki nem gyerek kellett volna!
2011. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én is elég nagy cigis voltam, de mióta megtudtam, hogy terhes vagyok azóta nem gyújtottam rá. már 17 hónapos a lányom és még szopik. Ha közeli akkor én szólnék finoman, de sajnos nem tudjuk eldönteni más helyett. Azt hiszem, ha eddig magától nem jött rá, nem sokat segítesz rajta, ha szólsz. Persze egy próbát megér. Tényleg nagyon undorító ez.
2011. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaza van annak, aki azt írta, hogy nem a magánügye. A saját egészségét joga van úgy tönkrevágni, ahogy akarja, de a gyerekét nem. Apuka helyében biztos szájonkapnám az anyukát. Én is dohányzom, de csak és kizárólag kint a kertben. A gyerekeim sosincsenek mellettem, nem is kerül rájuk füst. Dohányzás után rágót kapok be és kezet mosok, ez a minimum, ha már gyenge akaratú vagyok. Szoptatás és terhesség alatt egyszer sem gyújtottam rá. Ha elmegyek valahova a gyerekeimmel, akkor sem viszem magammal a cigit, és nem gyújtok rá akkor sem, ha megkínálnak. CSAK és kizárólag itthon....A dohányzást is lehet kulturáltan csinálni, csak némi intelligencia kell hozzá, ami jelen esetben anyukának nincs....
2011. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Igen, az utolsó válaszolóval is teljesen egyetértek! lehet kultúráltan is dohányozni, de ez már nem az a kategória...

Azt hiszem tényleg beszélek vele!

2011. ápr. 26. 13:38
 17/25 anonim ***** válasza:
szólnék!!! de nem bunkón és okoskodoan,és nem beszélném le a dohányzásról, mert ha eddig se tette nyilván ez után se fogja,csak annyit mondanék hogy a gyerekre ne fujja már rá, vagy legalább akkor ne gyújtson rá ha ott vana pici, esetleg átvenném a gyereket, hogy nyugodtan szivja el addig, de a gyereket nem kell mérgezni! szerintem ha így közelited meg a dolgot akkor nem érzi támadásnak és előbb utóbb belátja hogy ha neki a magánügye is hogy cigizik, a gyereknek árt vele.
2011. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Finoman lehet megemlíteném, de ilyen "anyának" hiába mondod, ha magától nem jött rá eddig szerintem nem lesz foganatja.
2011. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mutasd meg a "kedves anyukának" valahogy ezt a kérdést,vagy csak a válaszokat nyomtasd ki,és dugd az orra alá!Talán kapcsol,hogy mit nem kellene tennie!

Olyan ez esküszöm,mintha a saját gyerekét élvezettel mérgezné!Komolyan mondom ilyen nem csinál még az sem aki nem ép elméjű....

2011. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
A hétvégén, már majdnem szóltam neki kerek-perec, de elég ideges volt, nem mertem túl "egyenesen", de célozgattam, sajnos nem vette a lapot. :S
2011. máj. 2. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!