Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi jobb a terhesség alatt a...

Mi jobb a terhesség alatt a cigit szívni, vagy a cigifüstöt nyelni egész nap?

Figyelt kérdés
Már 10 éve dohányzok,az első gyermekemnél abbahagytam mert nem tudtam elszívni egy szálat sem,mindig rosszul voltam tőle(akkor voltam 3 hetes terhes)Most a második terhességemnél már 2 hónapos terhes voltam amikor megtudtam és most saját magamtól hagytam abba,mert ennél a babámnál nem voltam soha rosszul tőle ezért a mai napig tudnám szívni,a gondom csak az,hogy amióta abbahagytam nagyon kívánom most már 2 hónapja nem szívtam el 1 szálat sem,de körülöttem mindenki füstöl van úgy,hogy mellettem egyszerre 3-4-en szívják,hogy ártok jobban a gyermekemnek,ha én szívnám vagy ha a füstöt nyelem egész nap?
2008. nov. 6. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Egy biztos: ne kezdd újra a cigizést. Ha melletted cigiznek (hát elég bunkók), akkor mondd nekik, hogy nyomják el, vagy álljál arrébb.
2008. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Igazándiból egyik sem jó. Ha a munkahelyeden füstölnek melletted, akkor menj el táppénzre, viszont ha a családod, akkor kérd meg őket, hogy ne veled egy légtérben gyújtsanak rá. Anélkül, hogy bárkit is minősítenék, elszomorító, hogy az emberek ennyire nincsenek tekintettel egy terhes kismamira. Azért viszont dícséret neked, hogy te meg tudod állni.

Üdv. 38 heteske

2008. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

szia,


ne szokj vissza semmiképpen, és ne állj a cigizők közé..

Elég bunkók, hogy nincsenek rád tekintettel.

Semmiképpen ne nyeld a füstöt, mert a baba ugyanazt a levegőt szívja amit te, annyi oxigénhez jut, amennyit te juttatsz neki, és ha ez füstös, akkor sajna azt küldöd neki..

Tehát egyik sem jó..Ne állj oda, ha már Ők rád fújják..

2008. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Mindig mindenhol azt hallani,hogy a passzív dohányzás ártalmasabb,DE ebben a helyzetben a gyerek egészsége érdekében mind2-t felejtsd el!!!Amúgy ez azért durva,hogy a környezetedben ennyire nincsenek tekintettel arra,hogy terhes vagy.Szólj rájuk,hogy ne gyújtsanak rá,vagy te ne legyél 1 légtérbe velük,mert passzív dohányzás által is "gyakoribb a koraszülés, a kissúlyú újszülött és a csecsemőhalandóság,fokozódik a spontán vetélés gyakorisága is. A terhesség alatt dohányzó nők gyermekei körében nagyobb valószínűsége van a bölcsőhalál szindrómának,asztmának"-- azzal,hogy leszoktál, gondolom ezeket te sem akarod,szóval tényleg ne szívj cigifüstöt se!!!!

Sok sikert,és boldog terhességet kívánok.

2008. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
és mivan akkor ha a városban sétálsz és egy bagós csapat mellett kell elhaladnod!leütöd őket?mindent nem lehet kivédeni.
2008. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szokj le végleg!!!!! A dohányzó kismamik nem is gondoljak, h. a baba odabent úgymond fuldoklik. Ezt a kifejezést nem én találtam ki, mielőtt vki lepontozna, hanem egy erről szóló műsorban orvos mondta. Azt hiszem összeszűkűlnek az erek, elöregszik a méhlepény nagyon gyorsan, a baba így nem jut elég oxigénhez, stb.
2008. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
valaki lepontozott,de miért is?mindent nem tudsz kivédeni itt gondolok a melletted levő,elhaladó,sorbanálló stb.emberekre akik dohányoznak.mindenkire nem szólhatsz rá hogy hé haver nem látod a hasam?sajnos vannak akik figyelnek vannak akik letolják hogy terhes vagy.egy a lényeg és az a lényeg hogy te nem dohányzol.ha minden káros anyagtól védeni szeretnéd magad akkor nem menj ki az utcára sem mert a kipufogó gázok sem éppen egészségessek.ezért most ne haragudj!
2008. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha te szívod az a rosszabb. De szinte ugyanolyan rossz, ha te szívod be más füstjét. Szinte nincs különbség.
2008. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát az biztos,hogy a kisbabám egészsége sokkal fontosabb nekem a ciginél és ez erőt add ahhoz,hogy amíg kismama vagyok és szoptatok addig ne szokjam vissza.ehhez nagyon-nagy lelki erő kell magamról tudom ezért én nem ítélek el senkit aki kismamaként is dohányzik,de azért mindenkinek érdemes elgondolkodnia rajta,hiszen csak a 9 hónap+a szoptatási idő,(bár sajnos nem mindenki tud szoptatni)hiszen utána még életünk végéig szívhatjuk,nem???
2008. nov. 7. 10:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Terhességem előtt én is cigiztem. Hosszú ez a 9 hónap+ aszoptatás. Én azon gondolkodom, hogy ha eddig kibírtam, nem szeretnék visszaszokni. Remélem sikerül. Ámbár imádtam cigizni.
2008. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!