Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnálod azt a babát, akinek...

Sajnálod azt a babát, akinek az anyukája az arcába fújja a cigifüstöt?

Figyelt kérdés

Van egy nem is túl távoli rokom, aki világ életében nagycigis volt. A terhessége alatt is, most, hogy szoptat is. Tudom, hogy az ő dolga, nem akarok se kavarni, se veszekedni, de annyira sajnálom a babát, amikor úgy tartja a kezében, hogy közben cigizik, meg a babakocsiban tolja és pont befújja a szél (a kocsi még fel is fogja pont a pici arcába). Az anyuka egyáltalán nem nézi hová fújja a füstöt, simán rá a babára, észre se veszi. :(

Ez engem annyira taszít, de nem akarok rossz kapcsolatot gerjeszteni, Ti szólnátok a helyemben?


2011. ápr. 26. 11:42
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
+ rokonom +
2011. ápr. 26. 11:43
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Őszintén? Úgy vágnám orrba, hogy a takony menetet vágjon a nyakán. Ha bele szabad szólni, ha nem!
2011. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
16%
Semmit nem szólnék,mert ez a magán ügye!
2011. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem is iszonyatosan dühít és taszít az ilyen. Egyszer biztos pofán fognak vágni, mert én nem bírom megállni, hogy ne szóljak be. Van ismerősöm, aki dohányzik sajnos baba mellett, de ő kulturáltan és csak akkor gyújt rá a teraszon, ha nincs vele a baba, amúgy meg tudja állni. Az én anyukám is dohányzott, amikor már 3-4 éves lehettem, de szinte alig tapasztaltam belőle valamit.

Nem vall valami nagy intelligenciára, aki így fújja a füstöt a babája közelében, önző is. Talán azzal lehetne rá hatni, ha utána olvasnál és elmondanád neki, hogy mennyire káros a passzív dohányzás főként ilyen pici szervezetre és ha nem akar állandóan orvoshoz járni meg különféle allergia gyógyszerekre költeni, akkor ne a babája közelében tegye. A Radio Cafen hallottam egyik nap, hogy kutatók kiderítették, hogy az is nagyon káros az emberekre, akik olyan helyiségben tartózkodnak, ahol dohányoznak, ugyanis a bútorok, a falak beveszik a füstöt és azokon maradnak különféle toxikus anyagok, azt ugyanúgy szívják be a levegővel a nemdohányzók.

2011. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ez gusztustalan, én tuti szólnék neki, de lehet, hogy nem érdkelné, mert különben magától is rájött volna, hogy nem kéne. A gyerek apukája mit szól ehhez?
2011. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Hogyne szólnék!
2011. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én szólnék, mivel rokon. De attól is függ, milyen a személyisége, mennyire haragvós, meg, hogy mennyire fontos neked, hogy megmaradjon a jó viszony (bár ha már téged bosszant amit csinál, a jó viszony szerintem egy idő után így is-úgyis oda.)

Meg az is a szólás ellen érv, hogy ha végig dohányzott a terhesség meg szoptatás, tuti nem most fogja abbahagyni. Valószínűleg tudta ő is, mennyire káros a babára.


Egyébként én is nagyon sajnálom azokat a piciket akikre ráfújják a szüleik a füstöt :( De mit lehet tenni, nem szólhat bele az ember mindenbe.

2011. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A gyerek apukája nem szól bele, de a nagymamam (apuka anyja, az én nagynéném) már tett rá célzást és abból sajnos veszekedés lett :(
2011. ápr. 26. 11:53
 9/25 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a babát. Kedves 11:49-es, nem a magánügye! Az, hogy dohányzik és károsítja magát, az igen, de az, hogy a babára fújja, iszonyatos felelőtlenség. Majd ha a kicsi később esetleg légzőszervi megbetegedésekkel küzd, akkor már kapkodhat fűhöz-fához. Bár az ilyen felelőtlen anya lehet, hogy lelkifurdalást sem érez majd...
2011. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem szóljál érte,de persze csak finoman.Ha felfogja,hogy hülyeséget csinál,akkor már jó.

(Ilyen anyának gyerek?)

2011. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!