Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vészeltétek át az első...

Hogy vészeltétek át az első 1-2 hónapban a nem alvást? Már jó fáradt vagyok, néha levált a férjem, de már kb 3 napot kéne egyben aludnom.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 10:48
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

EGY KISBABA IGENIS LEMONDÁSOKKAL JÁR

1. Ő AZ ELSŐ

2. Ő

3. Ő

2011. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
KITARTÁST!!!Én másfél éve kelek éjjelente 3 óránként,kipróbáltunk már mindent,sehogy se alszik:)Nekünk anyukának ez a sorsunk,ezért kapjuk a gyes-t:)
2011. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Ha eltudsz menni színházba ,lehet nem is vagy annyira fáradt ... Nem ?
2011. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Hát én azért nem gondolom,hogy ennyire vészjóslónak kellene lenni!Nem biztos,hogy a te babád olyan mint más baba!Lehet,hogy őt nem fogja befolyásolni annyira a fogzás,mozgásfejlődés,szep,szorongás stb!Nekem egyértelműen akkor kezdte átaludni az éjszakát a babám mikor elkezdtem a hozzátáplálást!Őrá igaz volt,hogy ha nappal nem jutott elég kalóriához akkor azt éjszaka pótolta de igazából 6 hetes korától csak 1x kelt éjszaka enni majd 6 hónapos korától kezdte átaludni az éjszakákat!

Én nemtudom...nekem az nem jött be a legelején,hogy aludjak akkor amikor ő is!Engem rettentően idegesített,hogy pl:csetreshegyek állnak a mosogatóba,kaját kéne főzni mert hogy azért enni kell,hogy tejcsid legyen vagy kikéne teregetni a mosógépet stb!Amíg ezek nem voltak rendben akármennyire is halálosan hulla fáradt,álmos voltam akkor sem tudtam elaludni!Plusz még az anyasággal járó felelősségérzettől,kezdeti nehézségektől én még éjszaka sem nagyon bírtam aludni!Egyszóval nállam volt egy kis alvászavar is!Elkezdtem enni egy homeós bogyót amitől mondhatom helyreálltam,meg hát gondolom ahogy telt az idő,egyre jobban belejöttem az anyaságba,egyre jobban megismertem a babám,egyre jobban összeszoktunk,kialakult egy jó kis napirendünk így az alvásom is helyreállt!

Na jól el kanyarodtam a témától!

Egy jó tanácsot ha elfogadsz:ahogy betölti a babád a 6 hónapot,próbáld meg rászokatni a csőrőspohárra,mert ugye azt hónapos kortól lehet használni!Én beteszem neki a kiságyába éjszakára és kiszolgálja magát éjszaka belőle vízzel,nem kelt fel ezért!nagyon áldom az eszem...vagyis a Suttogó könyvet merthogy ezt abban írták,hogy ezt annak idején kipróbáltam!

Kitartás kívánok,hidd el lesz jobb is,én sem hittem el ezt a legelején!

Boldog babázást kívánok!

2011. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

hat en sem aludtam rendesen, 7 orat egyhuzamban, mar vagy egy eve. 8 hos a kislanyom, azelott meg terhes voltam:D

mas dolgom igazan nincs, csak vele lenni, igy mikor o alszik, en is.

2011. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

2 és fél évig nem aludtam át egyetlen éjszakát sem,és folyamatosan 2 óránál többet sem.Meg lehet szokni,sokszor éreztem belehalok.Az biztos színházba járás nem eröltetett.

Vannak babák és babák,anyukák és anyukák.Én abba a kategóriába tartozom,amelyiknek mindennél fontosabb a gyerek biztonsága lelki egyensúlya.Úgy gondolom,ha lehet ,3 éves korig érdemes miért kevesebbet távol lenni a gyerektől.

2011. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Szintén csatlakozom az éjjel nem alvók közé: 15 hónapos a fiam és még nem volt átaludt éjszakánk.De türelmes vagyok és nem panaszkodom,mert ő az első.
2011. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

a bunkók kíméljenek, ki kíváncsi a hülye rosszindulatú megjegyzésekre.

méghogy Ő,Ő,Ő, merg ha színházba tudok menni akkor nem vagyok fáradt. ostoba libák

2011. ápr. 11. 23:29
 29/42 anonim ***** válasza:

Barátnők thai pasihoz ment hozzá Thaiföldön. Ott teljesen általános, nem is értette, hogy én mit csodálkozom, mikor mondta, hogy náluk hogy megy.

A férje az éjszakás, akkor tápot kap. Ő a nappalos, akkor cicit. Mikor kérdeztem, hogy csak ezért kap tápot, nem is értette a kérdést. Mondta, hogy persze, a táp arra van, ha megy valahova meg hogy éjszaka aludjon. (Arról nem is beszélek, hogy a gyógyszert minden nap mézzal adják be, mert nem is értette a doki, hogy mi ezzel a baj...) Szóval más világ, de szerintem ha gond az alvás és a baba tápot is kap, akkor tényleg válthat a férjed.

Én még mindig ritka fáradt vagyok (hát nekem nem thai a férjem...:), de a következő bevállt: éjjel mindig arra gondoltam, hogy milyen jó, hogy szoptatni kelek fel és nem a tételeket tanulom, mint anno az egyetemen..., ettől jobb kedvem lett.

Külön szobában aludt a baba, így amikor letettük, nekem tényleg nyugi volt, kicsit ki tudtam "zárni" az életünkből. Ő meg így szokta meg, első naptól 1 perc utána elalszik a kiságyában.

Ha éjjel felsír, adhatsz neki cumit, sokszor ez is elég. Én nem adtam neki éjjel enni 2 hónapos korától, csak vizet, meg cumit. Ha nagyon reklamált, jó, akkor megetettem.

Amúgy szerintem nem árt egy nagymamát keresni, vagy egy aranyos lánykát, aki vigyáz a lurkóra, mikor elmentek moziba, stb. 1000 Ft-ért már elvállalják sokszor és hát nagy gondok nem történhetnek este. Pl. előtte lefektetitek, bepelusozzátok. Odakészítitik neki a tápot/tejcit, elmondjátok mi hogy megy, egyszer megmutatjátok, nem egy nagy etvasz azért elsajátítani...:)

Szóval ilyen trükkök léteznek. A színház meg isteni dolog, feltölt nagyon, máshogy, mint a babázás! Nekünk annyira jó volt elmenni, de annyira, pedig fél éves a babánk, de nem viselte meg a dolog kicsit se. Én viszont 1 hétig ki voltam cserélve:)

Szoptatsz? Mennyi idős a babád?

Amúgy meg tényleg hozzászokik az ember az éjjeli kelésekhez, tényleg egyre jobb lesz, hogy elég csak víz vagy cumi vagy hasról hátra tevés vagy hasonlók, 1 perc alatt visszaalszik. Én sose vettem ki az ágyból éjjel, így tényleg nincs gond. Amúgy meg vegyél olyan pelust mindenképp, legalább éjjelre, ami nem folyik ki (pl: pampers premium nálunk tuti jó), szóval legalább emiatt nem kell fel majd a manókád.

2011. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Kérdező,azért hengnemet kellene váltanod.senki nem ostobázott le téged.
2011. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!