Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vészeltétek át az első...

Hogy vészeltétek át az első 1-2 hónapban a nem alvást? Már jó fáradt vagyok, néha levált a férjem, de már kb 3 napot kéne egyben aludnom.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 10:48
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy! Másfél éves a kisfiam,de még nem hagytam rá soha senkire azért,hogy én kikapcsolódjak,szórakozzak!
2011. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

én kisfiam 9hónapos lesz pár nap múlva, de még 1 éjszakát sem aludt át, én totál kimerült vagyok már, néha vannak jobb napok mikor kevesebbszer ébred, akkor kicsit jobb, de én is szeretnék már egy éjszakát átaludni

látom többen írták, hogy már megszokták, hát én nem tudom hogy lehet megszokni a kialvatlanságot, nekem nem sikerült

2011. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Másfél éves a fiam, eddig én is egyszer voltam vacsorázni a férjemmel. Nálunk a nagyszülők is távol vannak, max anyu jön el pár napra segíteni (ablakpucolás, ilyenek). Nálunk mostanában szórakozás nem lesz, ráadásul félidős terhes vagyok.

Éjszakák: hát a lényeg, hogy úgy csináld, ahogy NEKTEK a legjobb és ne hallgass senkire!


Pl: a fiam utálta a kiságyat örökké. 6-8 hónap között mintaszerűen aludt, estétől reggelig. 8 hónaposan meg úgy döntött, ha beledöglök se alszik ő a kiságyban. Órákig próbáltam visszafektetni, mert barátnőim rámbeszélték azt a Suttogós marhaságot. Persze az én gyerekem nem úgy működött, ahogy a könyv szerint kellene...


Minden éjjel, amint ordított, áthoztam közénk, és alszunk :D Nem érdekel, ki mit gondol. Nekünk így jó, mindenki kipihenten ébred. Biztos súlyosbította nálunk is a problémákat, hogy 8 hónaposan egyszerre 4 (a meglévő 4 mellé), aztán meg 12-14 hónap között egyszerre 8 foga nőtt a fiamnak.


Az éjszakai evésről szerencsére hamar leszoktattam, idősebb dokinénink és védőnőnk van, mindkettő (+anyu is) ezt tanácsolta. 2 hónaposan már nem kelt éjjel - evés miatt. Ezt azóta is betartom, éjjel sose adok neki enni, max inni. De ez se biztos, hogy minden gyereknél működik. Egyszerűen ahány gyerek, annyi féle. Ez van :)

2011. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Simán elmehetsz koncertre, színházba, stb. Mi legalábbis mentünk. Ha anyatejes és van elég, akkor lefejsz és kész, ha tápos, akkor bekészíted az adagját.

Mi nem egész éjszakára hagytuk másra. Fiam 7 hós, de nem alszik végig, de simán mentünk minden hova.

2011. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

16.51 nek üzenem , én igen el fogok menni 1-2 havonta, mert amellett hogy anyuka lettem még feleség és felnőtt nő is vagyok, te nem?

nincs igényed a kikapcsolódásra?

Attól még nem rossz anya valaki.

2011. ápr. 11. 17:07
 16/42 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ja, azt elfelejtettem, hogy 13 hónaposan egy sima heverőre raktam aludni (amikor már biztonsággal le tudott mászni éjjel is), azóta nincs éjjel ordítás és önállóan jön át közénk. Van, hogy éjjel kettőkor, van, hogy 4-kor, van, hogy csak reggel 6-fél7kor. Sajnos a fiam sose volt nagy alvó, nála a 21.00-6.30-ig a max éjszaka + nappal 1,5 óra. És ez most nagyon jó, mert olyan 8-9 hónaposan a napi 2*fél óra volt a nappali alvása, + éjjel talán 7-8 óra! És ennél többet semmiképp nem aludt :(
2011. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Hát remélem majd azért egy idő után legalább 5-6 órát tud aludni egyben, mert nekem sem ártana.

Persze nem egész éjszakás koncertre gondoltam.

2011. ápr. 11. 17:11
 18/42 anonim ***** válasza:

17.04 vagyok:

Igényem nekem is lenne :D De mit csináljak, ha nem tudom megoldani. Anyuék 140 km-re laknak, és max anyu tud itt aludni, mert 2 szobás össz. a lakás. Éjjel meg minket keres a gyerek, mert bizony tudja, hogy nekünk itt kellene lenni valahol. Sőt, leginkább az apja kell neki. Ezzel nem tudok mit kezdeni, hiába hagynám anyuékra, ha felébred éjjel, nem nyugodna meg. De folyton változnak, anno, 9 hónaposan elvolt anyuékkal, amikor 1x lagziba mentünk.

Mostanság nappal is nehéz másra bízni, mert szó szerint lebontja a lakást. Nehéz utána rohanni egész nap, anyukámtól ezt nem várhatom el.

2011. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

17:05 vagyok. Szerintem nem kell mártírkodni, hogy soha nem megyünk stb. Bár biztos jó, ha két olyan ember összetalálkozik, akik a szülés után már nem kívánnak szórakozni és még így is kipihentek. Én még csinos, bájos, szórakoztató hölggyel nem találkoztam aki az otthonléttől magába szívott különböző őserőket, de lehet, hogy létezik olyan is.

Amúgy mi átvisszük a tesómékhoz (ott 3, 2 és 5 hónapos gyerkőc van, nekik mindegy, h még egy van:) A babánk megszokta, 6 hetes korától néha kiruccanunk pár órára.

2011. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nagyon nagy szerencsém van.... Kisfiam 6 hetes kora óta magától átalussza az éjszakát, kb. 6 hónapos koráig este 11-től reggel 8-ig aludt, mostanában már este 10-től reggel 6-ig, akkor szopizik egyet és alszik tovább fél 9-ig.


Sokáig én sem pihentem, mert éjjel is felkeltem fejni, ő hiába aludt. Majd megnyugtattak, hogy a tejem alkalmazkodni fog a baba szokásaihoz és felesleges éjjel emiatt kelnem. Így is lett, lassan 8 hónapos és még naponta 5x szopizik a gyümölcs és főzelék mellé (fél-fél adagnál tartunk)


Azért írtam le, hogy mindenkit bíztassak, ilyen is van. Ennek ellenére nem hagyom még senkire, csak a párom vigyázott rá, amíg pl. elmegyek fodrászhoz, vagy kicsit traccsolni egy barátnőmmel.

2011. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!