Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg az etetést?

Hogy oldjátok meg az etetést?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom, nem az kajával hanem az evés módjával van bajom. Ölben etettem idáig mert kalimpál az etetőszékben. Na az ölemben is csak pár percig van nyugton. Asztalhoz nem tudunk ülni mert a konyhában nem férünk el a szobában meg alacsony dohányzó asztal van. Baba klubban a pszihóbringa azt mondta etetőszék és látnia kéne engem is enni. Hát látott... azóta engem etet de ő kb 5 percig eszik majd játszik, kalimpál, fészkelődik. Biztos nem lakik jól mert nyamogó lassú evő. De már kivagyok hogy mindent takarítani kell utána mert sokszor repül a kanálról a kaja és ő is tiszta kulimajsz. Már gyomorgörcsöm van ha közeleg az etetés. Mit csináljak vele?
2011. febr. 12. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz nekem 8 hósak a lányok, de etetőszékben ök sem maradnak meg. Én a kompba ültetem öket addig mig esznek. Az egyik nekem is nyammogós, de ha nem kér többet, akkor késöbb eszi meg az ebédjét. Van, hogy 3-szor futunk neki.
2011. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem ült meg az etetőszékben. 1 éves koráig ott etettem, aztán egyik napról a másikra ordított benne. Utána próbáltam az ölemben, kisszéken, nagyszéken, kanapén, de mindenáron mászkálni akart közben. Most kezdett el ülve enni, de csak a kanapén (18 hónapos). Régóta próbálom, hogy kanalazzon, de sokszor csapkod, vagy csak turkál a kajában. Én feladtam, már annak örülök, hogy egyáltalán leül. Az egyedül evéssel majd próbálkozunk később.

Én is sokszor ettem vele együtt, de végül minden a földön és a ruhánkon kötött ki. Ismerős babáknál is van ilyen probléma.

Nekünk a védőnő és az orvos is azt mondta, hogy várjak és hetente-kéthetente próbálkozzak.

Szerintem etesd te, ne adj a kezébe kanalat és hagyd, hogy azt tegye közben amit akar. Bár ezért biztos le leszek pontozva :)

2011. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

off: mi az a "pszihóbringa"


on: vegyél be egy nyugtatót előtt. és ezt komolyan mondom, mert a gyereked úgy eszik, ahogy egy átlagos 11 hónapos, csak te már most azt várod, hogy úgy viselkedjen, mint a nagyok. ha ez ennyire kiborít, akkor mi lesz még? nyugi, nyugi, nyugi. a gyerek így tanul és a gyerek ezzel jár. takarítani kell utána, stb. ne várd tőle, hogy ott üljön nyugton, nyitogassa a száját és kész is az evés.

2011. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt én sem értem: "baba klubban a pszihóbringa azt mondta etetőszék és látnia kéne engem is enni."


én kizárólag eteetőszékben etetem a lányomat. ha rosszalkodott, mondtam neki: jó, befejeztük. és működött.


na haragudj, de szerintem "erőltetni" kellett volna az etetőszékben evést.


egy 1 hónapos már érti a nem-et. ha rosszalkodik, nem kap enni.

2011. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem minden gyerek egyforma és ezek szerint az anyukák sem. Én biztosan nem büntettem volna a kislányom azzal, hogy nem kap enni, ha nem marad meg az etetőszékben.
2011. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell büntetni, csak mondani neki, mert ilyen korában érti.


amúgy meg egy éhes gyerek nem játszik, eszik! legalábbis az enyém amikor már játszik, és megkérdezem, kérsz még, meg is rázza a fejét, hogy nem. és nem hiszem, hogy különösen nagy zseni lenne emiatt....

2011. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!