Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő babák anyukái Ti...

Rosszul evő babák anyukái Ti hogy oldjátok meg az etetést?

Figyelt kérdés

Egy éves a babám de csak mocskolódik, belém keni az ételt, nem kell neki...van 1-2 konzerves amit szeret de ennyi...

Főzök is állandóan (jól is ) és nem eszi meg :(


Ti hogy oldjátok meg ezt a helyzetet ?


2011. jan. 19. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
az én babám is épp egy éves, anyatejes, mellé próbálom etetni mással, több-kevesebb sikerrel. Nagyon változó, hogy mikor mennyit eszik, mostanság mi is küzdünk, mint te. Tegnap sütőtökfőzeléket főztem neki, abból például egész jól evett, meg szereti a falatkákat (kenyér vagy kifli felvágottal például), de nem sokat eszik abból sem. Nagyon változó tényleg, hogy mit és mennyit fogad el. Általában úgy néz ki egy evés, hogy két-három kanállal eszik, aztán még egy-két kanállal sikerül beleénekelni, de utána ő is nyűglődik, csapkod, feszeng, nem kell neki. Amit szeret, az a pufi vagy kuki, meg az abonett-szerűségek, keksz, de ezeken ugye nem lehet megélni. Egyelőre gyarapszik a súlya, kiegyensúlyozott, a cicit imádja, úgyhogy kivárok, hátha változik a helyzet. Szerintem te is tedd ezt, és azért mindig próbálkozz etetni. Sok kitartás kell, az biztos, mert enniük kellene.
2011. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is ez van...a falatkákat nagyon szereti...de azzal nem lakik jól..idő után már csak szétdobálja..macisajtot, tejcsit szereti....de azért már több kellene neki mint a tej :(


Most is egy kis zöldséglevest evet...el nem tudom képzelni h jól lakott de nem kell neki több...

2011. jan. 19. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom másfél éves múlt és az elejétől kezdve rossz evő volt. Sokszor már bedilizek mit főzzek neki, mert ha valamit egyszer szépen megeszik, megörülök hogy végre szeret vmit, aztán másodszorra már nem kell neki. Mindenből csak 6-8 kanállal hajlandó megenni, és én etetem, mert ha ő tenné, akkor még ennyit sem enne. Az első 2-3 kanált még az etetőszékben eszi, de többet nem hajlandó ott ülni, én szaladok utána a kanállal hogy még egyen egy kicsit. Nagyon válogatós, persze a nasit ő is imádja, próbálok nem adni neki, de néha úgy vagyok vele, hogy örülök hogy legalább eltelik valamivel a pocakja. Nem akarom hogy rászokjon a nasira, de nézni sem birom amikor nem eszik semmit. Azt tanácsolták várjam ki amíg éhes lesz és akkor enni fog. Hát nálunk ez nem jön be, volt hogy 8! órát vártam és semmi.

Amúgy nem látszik rajta, hogy keveset enne, egyáltalán nem sovány, és nagyon mozgékony, energikus.

2011. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!