Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki cumira szoktatta a babáját...

Aki cumira szoktatta a babáját, nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Hat hónapos a babám, eleinte nem kellett neki a cumi, aztán nem is adtuk oda. Ma viszont nagyon nyűgös volt, gondoltam kipróbálom, és tetszett neki. Érdemes rászoktatni, vagy inkább ne?
2011. jan. 28. 22:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez nem azokra a kicsikre vonatkozik,akik mondjuk csak elalváskor,vagy akkor cumiznak,amikor szükség van rá(fáradtak, félnek,új környezetben vannak és nem találják a helyüket),hanem akik ebben keresik,és találnak meg mindent(sírnak,de nem reagál rá a szülő,félnek,de nem segítik át őket ezen stb.).Vagyis érzelmileg magukra vannak hagyva.Nekem 2 gyerekem van,a kicsi 2.5 éves,és bőszen cumizik(elalvás előtt,alatt,vagy ha már fáradt,és nyűgös),de én nem akarom,és nem is fogom elvenni tőle(a nagyobbnál se tettem,mégis leszokott róla).Anyukám is mesélte(Ő az ujját szopta),hogy bizony még 7-8 évesen is megtette este...
2011. jan. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én nem bántam volna, de a most 1 éves lányomnak egyszerűen nem kellett a cumi......
2011. jan. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8%
Ezt a választ nekem kellett volna megírnom,de mindegy. A lényeg a fontos. Az unatkozó,akivel nem foglalkozik a szülő,mindig más dolga van,magyarul az elhanyagolt gyerek. Ez később kihat a viselkedésükre és a fejlődésükre is,akár a felnőtt korukban is. Hogy mikben nyilvánulhatnak meg ezek,most nem részletezném külön.
2011. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nem bántam meg. Mi már a születésekor a kórházban is használtuk a cumit. Most 14 hónapos és csak elalváshoz használja, meg ha jön a foga, akkor többet cumizik napközben.

Hátrányát én eddig még nem tapasztaltam.

2011. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem bántam meg én sem. Kisfiam imádta a cumiját, de nem kérte/kapta csak alváshoz és fogzáskor (akkor nagyon rágta, mást nem is kapott ha kínozta a foga, a cumi elég volt).

1 évesen már egyáltalán nem kereste napközben, csak az esti elalvásnál kérte. 16 hónaposan, amikor leszokott az esti szopiról, még kérte a cumit és úgy 2 hétre rá egyszerűen eltettük. Nem sírt utána, bár este emlegette, kb 3 napig, de ugyanúgy elaludt mint előtte.

Semmi gondunk nem volt ezzel, remélem a másodiknál se lesz (természetesen nem szeretném, ha 2 évesen még cumival játszana a homokozóban...). Az a tapasztalatom, hogy vannak dolgok amiket hagyni kell, alakulnak azok maguktól is. Nem kell mindenen aggódni, sokszor hamarabb/könnyebben megoldódnak mint azt gondolnánk...

2011. jan. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bántam meg, pedig nagyon cumiellenes voltam! :-)
2011. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. jan. 30. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!