Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki cumira szoktatta a babáját...

Aki cumira szoktatta a babáját, nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Hat hónapos a babám, eleinte nem kellett neki a cumi, aztán nem is adtuk oda. Ma viszont nagyon nyűgös volt, gondoltam kipróbálom, és tetszett neki. Érdemes rászoktatni, vagy inkább ne?
2011. jan. 28. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Persze az a legjobb, ha sem cumi, sem ujjszopas, de a cumirol talan konnyebb leszoktatni kesobb.

Okosan banj a cumival, nalunk alvashoz kapja meg, illetve amikor nagyon gyotri a fogzas. Egyelore nem bantam meg. A lanyom ujjszopis, es neha meg mindig a szajaban van, pedig mar 6 eves. Szinte alig merem leirni, de ez van. Remelem az occsevel konnyebb lesz a cumirol leszokni. Pont ma 1 eves. :-)

2011. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Boldog szülinapot! :)
2011. jan. 28. 22:21
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy percig sem bántam meg.

Az a lényeg, ahogy az előttem szóló is írja, hogy ne egész nap legyen a szájában. Mi is elsősorban alváshoz használjuk, illetve ha kéri napközben ( a fiam már tudja mutogatni).

Ha nem a cumit, valami mát (pl. ujját) fogja a szájába venni.

2011. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Éjszaka egyenlőre megszoptatom, ha felébred, úgyhogy nem alváshoz, hanem napközbeni megnyugtatáshoz használnánk a cumit. Vagy ezt akkor inkább le se kezdjem, mert így lesz folyamatosan a szájában?
2011. jan. 28. 22:26
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én két fiam 3 éves korig cumizott.Normális és havonta kicserélt cumi nem okoz semmi gondot, óvodáskorukig meg maguk is leteszik. Nem kell ügyet csinálni belőle,add oda neki nyugodtan ha kéri.Persze nehogy pótcselekvésből tegye,mert az már baj.
2011. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg . Már a kórházban amit kaptunk csomagot abba volt cumi,és a csecsemősök adták a szájába a picinek.Nyűgös baba volt .alváshoz használtuk itthon,és ha már nagyon nyügi volt .Szépen fokozatosan vontam el tőle és szépen abbahagyta 16 hónaposan. Hozzáteszem ehhez egy apró cselhez kellett folyamodnom .Mindig gömb cumija volt és direkt fogszabályzóst vettem neki .Mondta pár napig :ez nem jó.Aztán eldobta végleg .
2011. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem add oda neki még fontos neki, én nem hívnám rászoktatásra. A cumit ha elfogadja a jobbik eset, könyebb, bár nem könnyű a leszoktatás róla.

Én abban nem hiszek, hogy valamit úgyis bekap. Egyrészt, mást ne kapjon be, mert nem a szájába való, de amelyik gyereknek a cumi kell, az nem fogja az ujját szopni.Bár hallottam már ilyet, de nem jellemző. Legalábbis nálunk a kisfiamnak mikor nyűgi volt próbáltuk a cumit, de kiköpte, viszont rátalált az ujjára, látszott, hogy az milyen finom is és nyugi volt. Lányunknál meg vártuk, hogy az ujját benyomja, de nem, ha beraktuk, nem is állt jól a szájában valahogy, Ő cumis lett. A cumit egyszercsak elviszi majd a tündérke, aztán néhány napig nehézkes, de elmúlik, míg az ujjával én sem még a mai napig nem tudom hogy fog leszokni és 6 éves.

2011. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves Utolso Valaszolo!

Akkor egy cipoben jarunk a nagyobbik csemetenkkel kapcsolatban.

Kedves Kerdezo! Koszonom a gratulaciot!

2011. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem biztos, hogy ha nem kap cumit, akkor az ujját fogja szopni! Az enyémek nem kaptak cumit, és nem bántam meg, nem lettek ujjszopósok sem. Én nem szoktattam rá semmi olyasmire őket, amitől aztán meg kell majd fosztanom, és ezt előre tudom is. Igyekszem csak olyan dolgokat kialakítani, amit hosszú távon fent kívánok tartani.
2011. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

:)

Mit jelent az, hogy pótcselekvésből cumizik?

2011. jan. 28. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!