Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki később,4 hónapos kora...

Aki később,4 hónapos kora körül szoktatta a babáját a kiságyba hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Eddig velünk aludt,mert nagyon csúnyán bukott evés után sokáig, ez most kezd javulni és így szeretném kiságyba szoktatni, de nem akarom rosszúl csinálni. Szóval napközben néha-néha beleteszem,de csak kb. 10 perceket van el benne.

Ha a kezemben elalszik és úgy rakom bele, rögtön felkel,vagy max 5 percet alszik és úgy kel fel. Valamit nem jól csinálhatok, nektek hogyan sikerült? Vagy már annyira megszokta ennyi idő alatt mellettem,hogy felejtsem is el a kiságyat?


2010. nov. 25. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

3 hónaposan szoktattam bele. Eleinte napközben egyre több időt töltött benne, játszott, nézegette a föléje akasztott játékokat, nyúlkált a csörgők után. Aztán egyszer-egyszer el is aludt benne magától. Csak ekkor mertem próbát tenni az éjszakával.


Mondjuk én nem csak ölben altattam a kiságy előtt, hanem úgy is, hogy melléfeküdtem, és megvártam, amíg elalszik. Szóval nem volt az, hogy mindig rajtam aludt el, aztán letettem, és erre sírni kezdett.


Egy babának kb 20 perc kell, mire teljesen elalszik. Ha ez előtt teszed le, akkor persze, hogy felébred. [link]

2010. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezt a 20 percet ki is szoktam várni,de sajnos akkor is felkel. Éjjel pedig fekve szoptatom és úgy alszik el, de ha megemelem felkel,már próbáltam. Valószínüleg nem alszik mélyen, amúgy sem valami jó alvó,mert éjjel is rengeteget mocorog.
2010. nov. 25. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:

szia, vsz izgékonyabb babád van, nem sok sikert jósolok nektek. :(

nekem is az volt, hogy ha beraktam egyből felébredt...4 hsó volt mikor beszoktattuk nagy nezen a kisáygba. nappal aludt benne, este elaludt benne. de éjjel ugyanúgy felébredt sokszor. nekem meg nemvolt enenrgiám és idegzetem akkori skivárni, kvenni, betenni....úh nekünk elromlott, egy idő után már nappal sem aludt benne. sokáig együtt alsutunk, mára szerecnsére már ez megszűnt. pá hónapja egyedül alszik, és az éjjelt is átalussza, de elaludni még most is csak úgy alszik el, ha melléfekszem (nem a kiságyban alszik már rég értelemszerűen).

2 éves lesz

2010. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz, nekünk kicsit más volt a szitu második lányommal.

Ő autós gyerekülésben tudott csak elaludni, mert kezdetben hasfájós volt nagyon, és a vízszintesben való fekvést nem bírta. Ő áttételkor nem ébredt meg, de 20-30 perccel később igen, és akkor kezdtük elölről, újra gyerekülés...

Én is ki voltam, azon izgultam, fog-e még ágyban aludni?

Egyébként szerintem az esti elalvásoknál hamarabb megtanulja, mint nappal, legalábbis nálunk így volt.


4-5 hónapos korától minden este megpróbáltam betenni az ágyába, és ha nem üvöltött, csak nyöszörgött-sírdogáét, akkor hagytam, és lám-lám, egyszer elaludt benne, aztán volt, hogy napokig újra nem sikerült, mígnem kezdett gyarapodni azoknak a napoknak a száma, amikor sikerült, és végül teljesen átszokott éjjelre a kiságyba, de ez hónapokig is eltartott, úgy emlékszem.

Most 15 hónapos múlt, és még mindig vannak napok, amikor csak az autós gyerekülésben alszik el, és ha elaludt, átteszem a kiságyba... (Pedig már lassan a feje is lelóg róla...)

Lehet, hogy most is így lesz, mert nővérke már aludna, csak nem hagyja a pici... :o)

2010. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ezt a kiságy dolgot nem erőltetném. Vannak babák, akik nem abba valók. Nekem a lányom olyan volt, kínlódás volt az egész. Éjjel semmit sem aludtunk, mert kint szoptattam ülve, hogy nehogy el legyen rontva, meg ne szokjon közénk ilyesmi. Próbálkoztam a ringatással, hogy majd utána belerakom, de ha elaludt, 10 perc után már üvöltve felébredt a kiságyban, és kezdődött az egész előlről.

Amikor a fiam született megfogadtam, hogy aludni fogok, és nem kínlódni. Szépen köztünk aludt, cici irányban majdnem egy éves koráig. Leraktunk egy vastag matracot a földre, és utána őt ott altattam el, aztán fölmásztam a saját helyemre, ha éjjel felkelt, akkor nyugodtan lementem mellé, és aludtunk tovább. Ő mondjuk egész más természetű volt, mint a nővére, mert napközben sokat tudott azért aludni, a nővére viszont csak két fél órát aludt mindig, azt is csak rajtam.

Szóval inkább azt tanácsolom, olyan megoldást találj ki, amit a babád jobban elfogad, ha olyan mint a lánykám volt, akkor sajnos nem tudja megszokni, hogy nem anyu mellett van, ha felébred, és ha nem érzi a közelséget, akkor egyből fellázad.

2010. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van! vannak babák, akik jobban igénylik a testkontaktust és hosszabb ideig, de ők is leszoknak róla, szép lassan. nálunk 20 hónapba került, hogy ne ébredjen fel éjjel, de elaludni a mai napig velem alszik el, melléfekszem az ágyára, aztán otthagyom, és mindenki alszik a saját ágyában. őt lehetetlen lett volna máshogy altatni, nálunki s pont úgy volt, ahogy írja az előző, elringattam nagy nehezen, majd beraktama kiságyba, 5 perc múlva legkésőbb felébredt és üvölöttt....és ő nem az a fajta aki ha sír majd abbahygaj, meet ő komolyan gndolta, hogy szüksége van rám. a mai napig amúgy nagyon anyás a kislányom (2 éves), de mint írtam, már egyedül alszik egy ideje és végig egész éjszaka.
2010. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!