Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ijednek meg azok az...

Miért ijednek meg azok az anyukák, akiknek az addig jól alvó babája egyszer csak fogja magát és felkel éjszaka 4x-5x?

Figyelt kérdés
Az én lányom születése óta minden áldott éjszaka 5x6x ébred,7 hónapos(de olvastam itt olyat is 22hónapos és még mindig 3x ébred!És sokat olvasom itt,hogy anyuka teljesen ki van akadva,hogy a 2 hetes kora óta éjszakát átalvó 4-5 hónapos babája sokszor megébred éjszaka.És hogy mi lesz íg Ővle,merthogy hulla fáradt.Miért mit gondolt,hogy ez mostmár mindig így lesz?Persze vannak kivételek,és tényleg olyan jó alvó marad a baba,de azért nem ez a etalon...jön a fogzás,mozgásfejlődés stb.és változnak a babák...
2011. jan. 24. 10:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. az enyém ennyi idősen volt hogy fél óránként ébredt. én is meg voltam győzödve, hogy sose fog éjjelt végigaludni. pedig de. :) kitartás, majd nálatok is eljön az idő, meglátod. :)
2011. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Kisfiam 7 hónapos múlt és nála is most van ez a "korszak".Azt nem mondanám,hogy megvagyok ijedve csak furcsáltam.furcsálom a dolgot:).Persze az első pár napban azt kerestem mi a baj pelus csere,talán a hasa fáj,a foga jön....stb.De aztán felhagytam ezzel mert rájöttem,hogy nem úgy sír mint mikor "baj" szokott lenni.Most kicsit mozgalmassabak az éjszakáink de majd elmulik.Igy viisszatekintve örülök annak 6 hónapnak amikor nagyon jól aludtunk éjjel:)

2011. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

13:50-esnek! Én írtam, hogy 3 hetes korától fél évesig átaludta az éjszakát. És hát igencsak rosszul esik most ébredezni hozzá. Viszont soha egyetlen percig sem gondoltuk, hogy a mi érdemünk, hogy ilyen jól alszik!

Olyan kora csecsemőkorban ugye, két dologra vezetik vissza az ébredezést (amikről én hallottam): vagy éhes, vagy az idegrendszere nem elég fejlett ahhoz, hogy olyan hosszú időt végigaludjon. Ja, vagy fáj valamije, fázik stb., szóval fizikális okok. Na most a mi gyerekünk hat hónaposan sem volt éhes éjszaka. Nem fázott, nem fájt a hasa, nem volt szomjas, nem volt száraz a levegő, nem volt tele az orra, nem jött foga, nem a mozgása ébresztette fel - és még sorolhatnám, milyen lehetséges okokat zártunk ki szépen sorban. És aztán az örökké használható "nem fejlett még az idegrendszere hozzá" - is ki volt lőve, hiszen fél évig megmutatta nekünk, hogy tud ő aludni!

A probléma az volt, hogy pár napig éhes volt éjszaka (3 nap után jöttünk rá, hogy kevés lett a tejem), annyi viszont épp elég volt ahhoz, hogy valahogy hozzászokjon, hogy ő bizony felébred párszor éjszaka. Hát naná, hogy ki voltunk rajta akadva, hogy SEMMI oka felébredni, mégis.

Aztán pár héten belül jöttek az okok is sorban: fogak, mozgás, szeparációs szorongás stb. Most már majdnem mindig van rá oka, hogy ébredjen.

2011. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!