Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek éjszaka többször is...

Akiknek éjszaka többször is felébred a babája és sír, hogyan altatja vissza?

Figyelt kérdés
Az én babám 16 hónapos. Egy hete nem szoptatom éjszaka, mert úgy vettem észre, hogy nem igényli. Így viszont nincs min visszaaludnia. A kiságya mellett fekszem és fogom a kezét, de van, hogy 5-6x fél órákat altatom, vagy bealszom én is a mellette letett szivacsra, extrakitekert pózokban. Tanács kellene! Köszönöm előre is!
2010. jún. 27. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha a cumit elfogadja, az talán segítene nyugodtabban aludnia. Vacsorára elég laktató kaját kap?
2010. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Kisfiam iszik egy kis vizet üvegből,és visszaalszik magától.
2010. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
szoktasd a cumira,azzal szoktak a babuk altatni magukat,vagy probald cicire tenni,ott is elalszik vagy pirizgald a hajat,fejet. :)
2010. jún. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 4 hónapos, és ha megébred éjjel, akkor először a cumival próbálkozom, ha nem sikerül, kiveszem, mert lehet még büfi van benn, vagy ha nincs semmi probléma, egyszerűen csak megébredt, akkor egy kis ruhazsepivel simogatom a homlokát, így automatikusan lecsukja a szemeit és visszaalszik.
2010. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Én kisfiam csak cicivel alszik vissza, szintén 16 hónapos. Első válaszolónak nincs igaza, a tápláló vacsival kapcsolatban. Kisfiam ha nagyon teli eszi magát, akkor is felkel.
2010. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

lefekvés előtt egy pohár tej nem segít?

Én ha baja van szerencsére nagy ritka akkor kiveszem magamhoz ölelem leülünk és rajtam elalszik és visszateszem az ágyába

2010. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 17 hónapos és ugyanezzel küzdök! Három napja nem szoptatom, abból egy éjszakát átaludt, a másodikon vagy 6szor ébredt fel, tegnap éjjel csak egyszer. De amíg eddig megszoptattam, visszaraktam az ágyába és magától elaludt, most vagy 3-4szer vissza kell mennem hozzá, mire elalszik. Én nem maradok mellette, mert nem szeretném ha visszaszokna rá hogy csak akkor alszik el ha mellette kuksolok. Régen sokáig csináltuk ezt, nehéz volt leszoktatnom.

Akárhányszor felébred, inni nem nagyon fogad el, talán egyszer ha próbált cicit kérni, inkább szerintem csak arról van szó hogy az anya kell neki. De amúgy én is tanácstalan vagyok hogy mit tegyek... Általában kiveszem az ágyából, próbálok neki vizet adni, ha nem kér akkor visszarakom, simogatom, beszélek hozzá és kijövök. Ha újból sír, akkor megint be, picit ringatom, van amikor énekelek neki és úgy rakom vissza az ágyába. De nem tudom mennyire jó megoldás ez, mert mondom, van amikor 3-4szer is vissza kell mennem mire elalszik. Az esti altatás ugyanez. Pedig eddig cici után még ébren beraktam az ágyába és magától elaludt. Szerintem hiányzik nekik a napi rutinból a szopizás... Ja és cumit nem fogad el a fiam.

2010. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Tanítsd meg egyedül elaludni, ennél jobbat nem tehetsz sem vele, sem magaddal!
2010. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém is ezt csinálta, amíg meg nem szültem a másodikat. Onnantól kezdve apa járt be hozzá, ő nem volt olyan jó, elég hamar leszokott róla.
2010. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom javasolni hogy vagy cumi,vagy ha nem muszály egy kis tea vagy víz.űAz én kisfiam 20hós és minden éjjel 1szer felkel inni,ilyenkor a kezébe adom a cumisüveget tea van benne,megissza,eldobja,és már alszik is.

Megszokás is,meg aztán jönnek a melegek:-)))

2010. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!