Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek sokáig felkelt éjszaka...

Akiknek sokáig felkelt éjszaka szopizni a babájuk ill. nem aludt el magától csak ringatással/babakocsizással, megtanult magától elaludni, ill elmaradtak idővel az éjszakai felkelések?

Figyelt kérdés
Mindenképpen alkalmaznom kell a sírni hagyni módszert vagy várható hogy egyszercsak átalussza az éjszakát vagy elalszik magától? 10 hónapos most
2010. jan. 1. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

10 hónappal még bőven benne vagy ebben az időszakban, ráérsz késöbb is foglalkozni ezzel, a sírva hagyást nem ajánlom semmikép.

Majd még azt kell elndönteni magadban mikor akarod abba hagyni a szoptatást (ettől független), mert ugye az sok mindent megváltoztat.

2010. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekem van,éjjel amíg keltek,mindig szopival aludtak vissza,ill este azzal aludtak el.Én nem csináltam ebből cirkuszt,este gyorsan elaludtak így,és éjjel is gyorsan visszaaludtak,kipihentek voltunk így is.

2 éves koruk körül kezdték átaludni az éjszakát,akkor maradtak abba az éjszakai szopik,és ekkor tértünk át este a szopi helyett az összebújásra.Sírás nélkül fogadták,amikor megszokták,már csak melléjük ültem,úgy meséltem.

Nagyon elítélem a sírni hagyós módszert,mi meg tudtuk oldani emberi módon,és mind a 4 gyerek szépen elalszik este a mesélés után,magától,éjjel pedig nem kelnek,inni sem,alszanak egyhuzamban reggelig.

Nem bántam meg,h így csináltam,semmi negatívumát nem tapasztaltam.

2010. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hagytam sírni a lányom. Egy éves koráig kiságyban aludt, mert légzésfigyelőztünk. Izgalmas éjszakák voltak. Éjjelente még többször szopizott, aztán vagy vissza aludt, vagy nem.... Babakocsizás nem volt, de ringatás, sétálás, hintaszékben ölemben ringatás igen. Egy éves kora után pedig köztünk aludt egészen 3 éves koráig, amikor elköltöztünk és az új házban új ágyat kapott (még mindig a mi szobánkban). Nagyon tetszett neki, örömmel feküdt le benne aludni, de eleinte átvándorolt néha hajnalban közénk. Aztán pár alkalom után nem jött, végigalussza az ágyában az éjszakát.

Mi azt mondtuk neki, hogy ha már megvettük ezt a szép új ágyat neki, amit egyébként tényleg szeret is, akkor indítsa ebben az éjszakát. Aztán, ha rosszat álmodik, vagy bármi baja van, bármikor jöhet közénk. Szerintem ez volt a kulcsszó, hogy bármikor jöhet, így biztonságban érzi magát, és néhány alkalom után már nem érezte szükségét, hogy átjöjjön.

2010. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!