Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam lassan 21 hónapos...

A kisfiam lassan 21 hónapos és minden éjszakánk maga a pokol. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Még egy éjszakát sem aludtunk végig, bár 3 hónapos kora körül volt 1-2 estben hosszabb alvása (6-7 óra) egyhuzamban. Azóta egyre rosszabb a helyzet. Sokáig arra gondoltam, hogy a fogával kínlódik, de már kint van minden olyan foga ami számításba jöhet. Minden éjjel többször felébred és több órán keresztül ébren van, nem tud visszaaludni. Tudom, hogy nem helyes, de adok neki ilyenkor tápszert és teát, azért, hogy aludjunk már végre. Borzasztó fáradt vagyok állandóan, mert mostanában jó, ha 3-4 órát sikerül aludnom mellette. Mit csináljak???
2011. jan. 3. 12:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 21 hónapos és ugyanez a helyzet, annyi különbséggel hogy nem adok neki éjjel enni, maximum egy kis teát. Ma speciel nem aludt vissza csak hajnalban. Hát én már megszoktam, nem is tudok okosat mondani, én ott rontottam el hogy minden nyikkanásra bementem hozzá. Én is ezt hittem mint te, hogy biztos a foga, de most nem jön egy sem mégis fent van éjjel.
2011. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Hogyan próbáltátok a Sedatifet egy évvel ezelőtt?

Én ismét megpróbálnám azt a helyedben. Közvetlenül lefekvés előtt és közvetlenül felkelés után kell 1-1 szemet elszopogatni, vagy ha még nem tudja, akkor összetöröd, pár csepp vízben feloldod, és azt megitatod vele. Elvileg pár napon belül hatnia kellene. Ha javul a helyzet, akkor másfél-két hétig maradhat a két szem, majd másfél-két hétig 1 szem, közvetlenül lefekvés előtt. Utána elhagyható a tabletta.

2011. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, hogy 2 szem Sedatifet adtam neki este és reggel, és ha jól tudom, sem előtte sem utána nem ehetett és nem ihatott. Akkor nem használt, de lehet, hogy azért, mert egyűtt adtam más homeós gyógyszerrrel (Chamomilla, Viburcol).

14:26-os. Egy kicsit vigasztal, hogy van sorstársam. Én is elrontottam azzal, hogy minden nyikkanására berohantam, de most azt próbálgatom éppen, hogy csak akkor menjek be hozzá, ha nagyon muszáj. Nem tudom, sikerül-e. Az alvásvizsgálattal még várok, mert idegen helyen amúgy sem tud elaludni, tehát elképzelésem sincs, hogy lehetne nála megvalósítani.

2011. jan. 7. 14:38
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 20 hónapos és tejitalt kap.

Sajnos nekünk is nehéz dolgunk van az altatásával.

Az utóbbi két hétben éjfél és hajnal 1 között alszik el.

Rengetegszer próbáltuk,hogy hamarabb rakjuk le de akkor sem alszik el.

Napközbe ő max 1 órát alszik 14-16 óra közt.Ez változó mikor alszik el.

Viszont sokszor megcsinálja azt is hogy egyáltalán nem alszik napközbe,akkor viszont este 8 körül kidől és akkor van a nagyobb gond mert akkor 1 kor felkel és fent van hajnal 4 ig 5 ig akkoris ha kap tejitalt éjszaka.Tehát egész este ébren vagyunk.:(


Az hogy 5 kiló felett nem kell éjszaka etetni ez hülyeség.

Nekem a fiam még nem volt 2 hónapos mikor már 5 kiló felett volt és egy éjszaka 3 szor cicilt még.8 hónapos koráig szoptattam.



Ahogy írtam az elején az utóbbi két hétben éjfél és 1 között alszik el.És általában 7 kor kel kéri a tejcsit és vissza alszik még 9 ig.


Teát semmiképp ne adj neki éjszakára szerintem.Az én fiam nem teázik soha nem itta meg a teát.Ő csak vizet iszi meg tejcsit, meg napközbe egyszer kakaót.


Az egyik kérdező kérdezte,hogy mi felnőttek szoktunk e éjszaka enni.Igen szoktunk.Legalábbis mi igen.

Én nagyon ritkán de nővérem rendszeresen.Egy éjszaka alatt vagy 3 szor biztos felkel és eszegeti a kis nasijáz amit este kikészít magának.Meg megiszik vagy fél liter vizet.És nem kövér sőt vékonyka.50 kiló.

Én pedig vagy kétszer biztos felkelek inni.

Soha egyszer sem fordult meg a fejemben,hogy ha éjszaka megébred a gyerek ne adjak neki enni.Eddig a 20 hónap alatt kétszer történt meg,hogy nem kérte az éjszakai kaját de az ő jelezte is,hogy nem kéri egyszerűen kiköpte a cumisüveget.

Persze ésszel kell éjszak is etetni.

Nekem a fiam 3 szor kap tejitalt egy nap meg egyszer kakaót.Ebbe benne van már a hajnali etetés is.

Volt olyan,hogy este kapott éjfél körül is tejitalt meg kapott hajnal 5 kor is.Így aznap reggel nem kapott kimaradt két tejes étkezés.Csak este kapott.


A védőnők meg a dokik nem tudnak mindent.Én a dúlámtól szerettem mindig tanácsokat kérni,és szuper jó tanácsokat adott.

Amikor hazahoztam a kisfiam a kórházból azon a hétvégén eljött a védőnő és doktornő megnézni a gyereket.

akkor még kedvesek voltak.A doktornő ahogy ránézett a gyerekre ez volt az első mondata: Anyuka ez a gyerek egy makk egészséges 2 hónapos kisfiú.Gratulálok! 6 napos volt ekkor a fiam.

2011. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

A kislányom 20 hónapos és szintén gondjaink vannak. Este nagyon nehezen alszik el, általában 10 óra felé. Vannak kimondottan nyűgös éjjelek, de most azt írom le, ami általában van: Szóval 10 felé elalszik nagy nehezen, aztán olyan 2-3 órakor kel. Konkrétan kéri a tejet. Nem sokat iszik meg, kb 1 dl-t. Azért kezdtem el odaadni neki, mert egy vékony, rosszul evő kislány és legalább ez a gyomrában van. Innentől újra alszik tovább, legalábbis általánosságban.

Napközben jól alszik.

Ezt a homeós bogyót és is kipróbálom neki.

2011. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy melege van? Tudom, hogy ez elég egyszerű feltételezés, de sokszor a legkézenfekvőbb dolog működik. Az én kisfiam csak 19-20 fokban tud aludni, bodyban zokni nélkül. Az is lehet, hogy nem jó a matrac az ágyában, vagy túl sok a játék körülötte, túl sok inger éri. Akár illat, öblítő? Nekünk a párásító gép is bevált, azóta végig alussza az éjszakákat amióta azt használjuk. Talán jobban kap levegőt.
2011. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy állandó téma. A nem, vagy nem megfelelő alvás. Szerintem túlszarozzuk ezt a dolgot. Én is minden nyikkre, nyakkra rohantam be. Örültem ha két órát tudtam aludni. na, aztán elég volt,hagytam sirni. igen, egy elvetemült, őrült anya vagyok! lehet megkövezni. és igenis egy óráán vagy annál tovább is hagytam. és azóta mi változott?egyszer!!!! egyetlen egyszer kel fel a gyerek!!!!!!! Ennek 4 hónapja. lehet levonni a következtetést. én azóta alszom 8 órát is!!ennyit az egész családnak megért. A gyereknek is. mert azótA visszaalszik és kipihent.
2011. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Nigra ***** válasza:
6%
végre valaki mellettem van. XD milyen fura, hogy nekem a gyerek 6hetes kora óta nem volt álmatlan éjszakám és az előttem szoló anyuka babája is csak 1x kel fel. Persze biztos csak a szerencse...:)
2011. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom, hogy ilyen gondokkal kuzdesz. Lehet, hogy nem is rossz gondolat egy alvasszakerto felkeresese. Neki is, neked is szuksegetek van normalis ejszakai pihenteto alvasra.

Nalunk a lanyom 6 hetes kora ota ataludta az ejszakat, a fiam mar 11 honapos, es tegnap volt eloszor, hogy 8-4.30-ig aludt egyhuzamban. Edddig 11-01 kozott mar megebredt. Szerencsere ot vissza lehetett tenni.

Ja, mindket gyermekemmel ugyanugy csinaltam az esti lefektetest .... szoval gyerektol is fugg.

2011. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet, de szerencsére csak hetente egyszer-kétszer van, hogy órákig kukorékol. Szerencsés, akinél a baba egy óra sírás után megnyugszik, az én lányom 20 perc alatt magánkívül, az ájulás határán üvöltött, komolyan gondolkodtam, hogy hideg zuhany alá tartom, utána sokáig tartott megnyugtatni. Szerintem ez tényleg csak szerencse, és a gyerek természetének függvénye. Bocs az offért, de kíváncsi vagyok, milyen tapasztalatok vannak még.
2011. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!