Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam lassan 21 hónapos...

A kisfiam lassan 21 hónapos és minden éjszakánk maga a pokol. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Még egy éjszakát sem aludtunk végig, bár 3 hónapos kora körül volt 1-2 estben hosszabb alvása (6-7 óra) egyhuzamban. Azóta egyre rosszabb a helyzet. Sokáig arra gondoltam, hogy a fogával kínlódik, de már kint van minden olyan foga ami számításba jöhet. Minden éjjel többször felébred és több órán keresztül ébren van, nem tud visszaaludni. Tudom, hogy nem helyes, de adok neki ilyenkor tápszert és teát, azért, hogy aludjunk már végre. Borzasztó fáradt vagyok állandóan, mert mostanában jó, ha 3-4 órát sikerül aludnom mellette. Mit csináljak???
2011. jan. 3. 12:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha adsz Neki enni. Lehet, hogy pont azért ébred, mert megéhezik. Ha így sikerül visszaaltatni, mehet bátran a tápszer és a tea. Így sem alussza végig az éjszakát?
2011. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Eleget vacsizik lefekvés előtt? Szomjúság is lehet az ébredés oka. Nappal mennyit alszik? Ha túl sokat, az se jó, mert nem fárad ki eléggé estére. Doki-védőnő mit mond? Alváslabor?
2011. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom is néha felébred és inni kér,ilyenkor adok neki vizet és alszik is tovább.

Délutánonként egyébként mennyit alszik?

Lehet ha lerövidíted a délutáni alvást jobban fog este aludni.

2011. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem alszik sokat délután. Tegnap például 1 órát aludt, mert a testvére felébresztette. 9 óra volt már este, amikor végre elaludt (8-kor fektettük le), éjfélig aludt, aztán fél négyig ébren volt. Utána aludt kb. 3/4 7-ig. Nagyon ritka az olyan est, amikor ébredés után -miután ivott- egyből visszaalszik. Szerintem nappal eszik eleget.
2011. jan. 3. 12:52
 5/34 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint nem kellene neki adnom semmit éjjel, csak vizet.
2011. jan. 3. 12:54
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Fene essen az okostojás védőnőkbe, ha éhes vagy szomjas, óránként ébred, és nem fog hozzászokni az éhségérzethez, hogy abbahagyja.. nem egy bababarát védőnő, ha ez 20 hónapig nem megy, csak nincs igaza.
2011. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Külön szobában alszik? Lehet olyan szorosan kötődik, hogy a közelségedre vágyik, nem tud egyedül lenni, esetleg fél. Mi sokáig egy szobában aludtunk a picivel - sőt eleinte szülői ágyhoz kapcsolható babybay ágyat használtunk -, és ez nagyon egyszerűvé tette az éjszakákat, bár ő is többször felébredt.
2011. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet a védőnőddel. Ha éhes, nyugodtan készíts neki tápszert! Add neki, de ne beszélgess vele, max. egy-két szót nagyon halkan, lámpát ne kapcsolj, csak pici fény, és suttogás. Lehet, hogy ha minél előbb megkapja a tápszert és nem zökken ki az álmosságból, akkor hamar visszaalszik. Nyugodtan adj neki enni, ha még igényli!!!
2011. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Nigra ***** válasza:
28%
5kg fölött a gyereknek nincs szüksége éjszakai etetésre...még felnőttnek se javasolják hogy este 9 után egyen....nem hogy egy 21hónaposnak....amúgy meg ami az én tippem, hogy elege van a tápszerből és szeretne valami mást enni. a kakaót nem javaslom élénkítő hatású, meg hát az is kérdés, hogy milyen teát adsz neki, milyen szokások szerint altattad kicsi korában. Ha gondolod írj privit akkor jobban tudok segíteni :)
2011. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

5kg fölött a gyereknek nincs szüksége éjszakai etetésre...


Miért, 4800 grammnál még ehet a baba, de ha ezt eléri, ne egyen? Van, aki már 1-2 hónaposan ekkora, akkor éjjel ne egyen? Nevetséges érv:))

2011. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!