Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam lassan 21 hónapos...

A kisfiam lassan 21 hónapos és minden éjszakánk maga a pokol. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Még egy éjszakát sem aludtunk végig, bár 3 hónapos kora körül volt 1-2 estben hosszabb alvása (6-7 óra) egyhuzamban. Azóta egyre rosszabb a helyzet. Sokáig arra gondoltam, hogy a fogával kínlódik, de már kint van minden olyan foga ami számításba jöhet. Minden éjjel többször felébred és több órán keresztül ébren van, nem tud visszaaludni. Tudom, hogy nem helyes, de adok neki ilyenkor tápszert és teát, azért, hogy aludjunk már végre. Borzasztó fáradt vagyok állandóan, mert mostanában jó, ha 3-4 órát sikerül aludnom mellette. Mit csináljak???
2011. jan. 3. 12:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondolom, hogy számok szerint kéne nevelni a gyereket. 5 kg fölött ne egyen éjjel, 5 hónap után ne egyen éjjel. De ha éhes... Én nem tudnám elviselni, hogy éhes a babám, és nem adok Neki enni, mert a számok nem engedik. Ha éjjel felébredek, és éhes vagyok, én is eszek. És nem vagyok dagadt... Egyen a pici, ha éhes, én így gondolom.
2011. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Nigra ***** válasza:
53%
és áruld már el hányszor kelsz fel éjjel hogy éhes vagy?......
2011. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Nigra ***** válasza:
46%
azt mondja az anyuka, hogy evés után se tud visszaaludni...annak a gyereknek más baja van...az a baj a mostani anyukákkal, hogy ha a gyerek megnyekken egyből azt hiszik hogy éhes...
2011. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbáltok segíteni, de nem ilyen egyszerű a helyzet. A mai éjszaka hasonló volt a tegnapihoz annyi különbséggel, hogy még tovább volt fent egyhuzamban. Nem hiszem, hogy csak arról van szó, hogy éhes-e vagy sem, mert ha megetetem, utána sem alszik vissza egyből. Azért adok neki enni, mert egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. Korábban evés után visszaaludt, persze akkor sem egyből. Most viszont -néhány napja- nagyon rossz a helyzet...Állandóan sír és kiabál, ha kiveszem az ágyból, úgysem jó neki, mert álmos. Próbáltam magam mellé fektetni, úgysem volt jó, mert megszokta, hogy a saját ágyában aludt mindig egyedül. Próbáltam mellé feküdni, az sem volt jó, mert akkor meg áll a kiságyban és ki akar jönni. Tényleg tanácstalan vagyok!!!
2011. jan. 4. 14:44
 15/34 A kérdező kommentje:
Csipkebogyó teát adok neki, bár mostanában a citromfűvel is próbálkozom, nem sok sikerrel...
2011. jan. 4. 14:47
 16/34 Nigra ***** válasza:
kapható a patikákban homeopátiás kúp pont ilyen nyugtalan babáknak:) sokaknak bevált
2011. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
67%

A kúp az fogzásra van és a kérdező azt írja,hogy már kint van minden fogacska!

Én inkább a Sedatif PC homeós tablettát javaslom,az kimondottan alvászavarra van!

Én nem gondolom,hogy egy 21 hónapos babának még enni kéne éjjel!A gyomor és a vese az a szerv aminek valamikor pihenni is kéne és ez éjszaka lenne,persze egy pár hónapos csecsemő oké de egy 21 hónapos???

2011. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Nigra ***** válasza:
kedves olvasó a Sedatifet csak nagyon óvatosan szabad alkalmazni homeopátiásban inkább a Camomillére szavazok
2011. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy segíteni próbáltok. Egy évvel ezelőtt már próbálkoztam homeopátiás szerekkel (Sedatif PC, Chamomilla, Viburcol), mert akkor még mindent a fogzással magyaráztam, de nem sok sikerrel. Valószínűleg újra próbálkoznom kellene a Sedatif PC-vel, hátha most segítene. A gyerekorvosunk ma alvásszakértőt javasolt, de azzal még egy kicsit várnék. Fogalmam sincs, hogy az hogyan tudna segíteni...
2011. jan. 5. 21:37
 20/34 Nigra ***** válasza:
az alvásszakértő úgy tud segíteni, hogy bent tart titeket 1-2éjszakára, elektródákat köt a fiadra és figyeli az agyhullámait, hogy milyen szakaszokban alszik, hogy ha valami rendellenesség van azt tudják kezelni. Ha mindig is ilyen volt az alvása akkor minimális esély van rá, hogy ott derül ki a gond, bár én nem gondolom annyira komolyan. Ilyen idősen még nem túl gyakori
2011. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!