Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát különszobába tenni?

Babát különszobába tenni?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs babám, csak kiváncsi vagyok, hogy sokan miért teszik a pici babát külön szobába?? Egy tippem az van, hogy honnan vettük át ezt a szokást, csak nem értem, hogy hogyan tud aludni egy anyuka úgy, hogy a baba egy másik szobába alszik. Én anyuék szobájába aludtam 7 éves koromig és semmi bajom nincs, sőt.
2010. dec. 9. 13:46
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Külön szobát terveztem neki, ahogy szokás. Részben azért, mert a hálónkban a franciaágyon kívül nem fér el már semi, még éjjeliszekrényünk sincs, mert nem fér be.


Aztán még a kórházban rászoktam, hogy mellettem legyen. Az ágy végénél a ketrec túlságosan messze volt nekem. :-) és így is maradtunk 3 hónapos koráig, én a gyerekszobában vele a kihúzható kanapén, apa a hálószobában egyedül, hogy tudjon aludni.


Mióta a fiam többet alszik éjjel és nem kel háromóránként, azóta vissza mertem osonni apához éjjelre. Persze nyitott ajtók mellett alszunk, és azonnal ott termek, ha hallom, hogy megébred. Légzésfigyelőnk nincs.


Az együttalvás a babával nem okozott gondot a szexuális életünkben. Szexelni a ház akármelyik pontján lehet. :-)

2010. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Pont azért tettük külön szobába, hogy 7 évesen már ne aludjon a miénkben. Mi nem szeretnénk a lakás különböző pontjain szexelni, szeretjük a hitvesi ágyat. :-)
2010. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kövezni.


Mi a férjemmel megbeszéltük, hogy márpedig velünk lesz. A szívem szakadt volna meg olyan kis védtelenül egyedül hagyni a szobában. Nos 15 hónapos volt, mikor saját szobát kapott. Nem is tudom, hogy melyikünk volt jobban nekikeseredve...de a védőnő állandóan ezzel rágta a fülünket, hogy külön kell rakni. :(

Most viszont minden hétvégén velünk alszik reggelenként. A hajnali reggeli után hozza valamelyikünk át a mi ágyunkba és úgy szundikálunk még. Oltásokkor, és amikor beteg velünk alszik. Sokszor megesik, hogy éjjel az apuci, hajnalban meg én átnézünk, holott van figyelőnk is.


Soha nem zavartuk egymást és mi mindketten nyugodtabbak voltunk, hogy velünk volt.

2010. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Drága utolsó!

Miért kellene kövezni?

Nektek így jó, és mindenki örül, szerintem ez a lényeg. Én sosem tudnám úgy, ahogy ti, de ettől még kicsit sem gondolom rossznak, csak egynek a sok megoldás közül.

:o)

2010. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két lányom (a nagy 21,a kicsi 3 hónapos) születésük óta saját szobába alszik.

Van légzésfigyelőnk,bébiőrünk ,ha csak megmoccannak azt is hallom.Mindkettő magától alszik el és 8 hetesen már átaludták az éjszakát.Soha semmi gond nem volt abból,hogy külön vannak.Mi is nyugodtabban alszunk,mert tudom,hogy nem kel fel arra a baba ha kimegyek a wc-re,ha párom horkol vagy ha csörög reggel a vekker.Arról pedig nem beszélve,hogy nekünk is kell a meghittség.

Jó persze volt,hogy reggel arra mentem be,hogy a nagy kipakolta a pelenkázó fiókját,vagy egy egész zacskó popsitörlőt dobált szét... :))

2010. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Én kisfiam elejétőlk fogva külön szobában van, bébiőrrel, légtésfigyelővel szóvaé nincs gond. Persze eleinte mikor még terhes voltam izguldram hogy lesz de védőnő és doki is azt mondta, lehet külön a baba hiszen ha mellettem feküdne is ugyanúgy kellene a légzésfigyelő mert ha alszom akkor sem venném észre hogy nem vesz levegőt...

Bébiőrrel ugyanez...akár együtt, akár külön szobában vagyunk, a hangját úgyis hallom, csak egyik esetben az őrön keresztül.

Szóval ezekben nincs különbség, de így hogy külön van legalább nem kell majd átszoktatni.

2010. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Semmi gond ha lesz babád majd akkor Te vele alszol 7 éves koráig ez ilyen egyszerű!:-))
2010. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Az első estétől külön szobában alszanak, ikrek és nem is fért volna be a két ágy a hálóba, apával igy is kiköltöztünk az első évben a nappaliba, mert ez közelebb van a gyerekszobához(szerencsések vagyunk 3 szobánk van).Nem volt soha légzésfigyelőnk bébiőrünk, mégis meghallottuk, ha sirnak (az első héten apa alig aludt, mert a fiukat hallgatta).És köszönöm jól alszok és sokszor a jelzésük előtt felébredek , és meghallom mindig ha szólnak, bár már 2 évesek. Majd ha születik babát ráérzel te is , ha valami kell neki, mindig fel fogsz ébredni az etetésre(ez az anyai ösztön).
2010. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem tudom elképzelni hogy egy szobában aludjak a kislányommal. Az első naptól fogva a saját szobájában alszik, légzésfigyelővel. Mi meg a férjemmel a mi hálószobánkban. Szerintem ez így normális. Mindeni a saját szobájában, nem zavarjuk egymást, nyugodtan pihenünk. Mi a húgommal soha sem aludtunk a szüleink szobájában, volt saját szobánk mindkettőnknek és eszünkbe sem jutott máshol aludni.
2010. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

[link]

OLvassátok el

2010. dec. 9. 16:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!